Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Mentőexpedíció

(The Martian)
Mentőexpedíció

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Egy botanikus űrhajóst, Mark Watney-t halottnak hiszik társai, miután egy heves viharban nyomát vesztették. Watney túlélte a vihart, mely után egyedül találta magát egy idegen bolygón. Szerény ellátmánya nem tart ki sokáig, így csak a találékonyságára számíthat, ha üzenetet akar küldeni a Földre. Több millió kilométerrel arrébb a NASA és a nemzetközi tudósok csapata azon dolgozik, hogy hazahozzák a ’marsit’, miközben Watney társai egy lehetetlennek tűnő mentőakciót dolgoznak ki. Négy év múlva érkezik meg a bolygóra a felmentősereg, ám tartózkodási helyétől 3200 km-rel távolabb, így Watney útra kel, hogy éljen a hazatérés utolsó lehetőségével.

2015. 10. 15. 22:55

A könyvet sajnos nem olvastam, de a film nagyon tetszett. Ahhoz képest, hogy leginkább úgy lehetne leírni, mint a Pi Élete a Marson tigristelenül, egyáltalán nem volt vontatott, mint a másik film. Pedig közel két és fél óra a hossza. Ezt Drew Goddard, a forgatókönyvíró úgy érte el, hogy ahol éppen nem azon izgul a néző, hogy hogyan esik baja Marknak, a főhősnek, vagy hogy hogyan fog kimászni az újabb szorult helyzetből, laza humorán kacaghat. Egyszerűen váltogatja a kaland és a komédia műfajt.
Néhány jeleneten, kelléken és effekten erősen érződik, hogy ezt a filmet ugyanaz az ember rendezte, aki a Prometheust. Persze ez nem hiba, inkább érdekesség. De nem kell megijedni, ezeken kívül semmi köze a másik filmhez.
Mellesleg egy rossz szót nem tudok szólni, avagy írni a Mentőexpedícióról. minden a helyén volt benne.

2015. 10. 29. 09:53

Nekem sajnos ez a film komoly csalódást okozot. Azon kívül, hogy nagyon látványos film, sok pozitivum nem található benne. A film annak ellenére, hogy realisztikusnak mutatta be magát, tipikusan hollywoodosan túlexponált. A Mars felvételei gyönyörűek és az biztos, hogy a modern számitógép technikának köszönhetően olyan jeleneteket láthatunk moziban, amikről még nem rég csak álmodhattunk. De sajnos maga a film csak egy átlagos "dokumentumfilm' nem nagyon meggyőző, túlságosan mesterséges szinészi teljesítményekkel és egy kis amerikai propagandával. Vannak filmek amelyeket csak moziban lehet meg nézni. De ez inkább egy látványos TV filmnek sikerült.

2015. 12. 26. 21:12

Egyszer érdemes megnézni, nekem kicsit hosszú volt és nem a legizgalmasabb! Többet vártam tőle, de azért a rendezés valósághű lett, a MArs ábrázolása gyönyörűre sikerült. Remek és öteletes történetet csináltak mindezek mellé! Lefoglalta az elmémet :)

Aksel Hennie
Donald Glover
Donald Glover
Aksel Hennie
Michael Peña
Ashley Moore
Ridley Scott

A Marson játszódó jeleneteket Jordániában vették fel.

Matt Damon elsősorban azért mondott igent a filmre, mert kíváncsi volt, hogy milyen érzés, amikor csak egyedül van a kamerák előtt, nincsenek színésztársak, nincsen interakció.

Matt Damon a Mentőexpedíció-beli szerepét leginkább a Zuhanás a csendbe című filmhez szereti hasonlítani, amely kihangsúlyozza a lelki oldalát is a történéseknek.

Movieaddicts: Mentőexpedíció
Ridley Scott az utóbbi évek melléfogásai után (Prometheus, Exodus) végre letett valami olyat az asztalra, amivel a nézők is elégedettek lehetnek. Filmjében mesterien ötvözte a klasszikus sci-fi és mainstream stílusjegyeit.
Revizor: CRUSOE A MARSON
A Mentőexpedíció egy kifejezetten tudományos és szórakoztató sci-fi, viszont nem igazán szól semmiről. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtrailer: Marsi kisokos avagy hogyan maradj életben a vörös bolygón
Matt Damon ismét elveszik a “csillagok között”, ezúttal azonban nem egy fekete lyuk nyeli el, hanem a szomszédban reked, s a túlélése, valamint fölös idejének kitöltése végett a Mars kolonizálásába kezd.Andy Weir bestsellere a Nagy Amerikai Álom áthallásos leképezése az adaptációk terén: hogyan jut el egy történet a blogbejegyzéstől a sikeres könyvforma, majd a szélesvásznas metamorfózis végső stádiumáig. Ridley Scott a Prometheus folytatását vágta érte talonba, s így a Mestert szárnyaló fantáziája egy messzi-messzi galaxis helyett mindössze a Naprendszer negyedik bolygójáig repítette.