Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Mentőexpedíció

(The Martian)
Mentőexpedíció

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Egy botanikus űrhajóst, Mark Watney-t halottnak hiszik társai, miután egy heves viharban nyomát vesztették. Watney túlélte a vihart, mely után egyedül találta magát egy idegen bolygón. Szerény ellátmánya nem tart ki sokáig, így csak a találékonyságára számíthat, ha üzenetet akar küldeni a Földre. Több millió kilométerrel arrébb a NASA és a nemzetközi tudósok csapata azon dolgozik, hogy hazahozzák a ’marsit’, miközben Watney társai egy lehetetlennek tűnő mentőakciót dolgoznak ki. Négy év múlva érkezik meg a bolygóra a felmentősereg, ám tartózkodási helyétől 3200 km-rel távolabb, így Watney útra kel, hogy éljen a hazatérés utolsó lehetőségével.

2015. 12. 26. 21:12

Egyszer érdemes megnézni, nekem kicsit hosszú volt és nem a legizgalmasabb! Többet vártam tőle, de azért a rendezés valósághű lett, a MArs ábrázolása gyönyörűre sikerült. Remek és öteletes történetet csináltak mindezek mellé! Lefoglalta az elmémet :)

2016. 06. 07. 14:15

Nagyon jó film, végig leköti a figyelmet. Az extrán látványos képi világhoz remek zenét írt Gregson-Williams, nagyon együtt él minden eleme a filmnek. Bár igen hosszú, de így is többször nézős film, mind eredeti, mind magyar hanggal teljes élvezetet nyújt.

2016. 05. 05. 19:14

Ez egy látványos és izgalmas film. Vége valami különlegesség ebben a műfajban. Tetszett, ahogy bemutatja az ember túl tudja élni a leglehetetlenebb és legkilátástalanabb helyzeteket is.

Aksel Hennie
Donald Glover
Donald Glover
Aksel Hennie
Michael Peña
Ashley Moore
Ridley Scott

A Marson játszódó jeleneteket Jordániában vették fel.

Matt Damon elsősorban azért mondott igent a filmre, mert kíváncsi volt, hogy milyen érzés, amikor csak egyedül van a kamerák előtt, nincsenek színésztársak, nincsen interakció.

Matt Damon a Mentőexpedíció-beli szerepét leginkább a Zuhanás a csendbe című filmhez szereti hasonlítani, amely kihangsúlyozza a lelki oldalát is a történéseknek.

Movieaddicts: Mentőexpedíció
Ridley Scott az utóbbi évek melléfogásai után (Prometheus, Exodus) végre letett valami olyat az asztalra, amivel a nézők is elégedettek lehetnek. Filmjében mesterien ötvözte a klasszikus sci-fi és mainstream stílusjegyeit.
Revizor: CRUSOE A MARSON
A Mentőexpedíció egy kifejezetten tudományos és szórakoztató sci-fi, viszont nem igazán szól semmiről. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtrailer: Marsi kisokos avagy hogyan maradj életben a vörös bolygón
Matt Damon ismét elveszik a “csillagok között”, ezúttal azonban nem egy fekete lyuk nyeli el, hanem a szomszédban reked, s a túlélése, valamint fölös idejének kitöltése végett a Mars kolonizálásába kezd.Andy Weir bestsellere a Nagy Amerikai Álom áthallásos leképezése az adaptációk terén: hogyan jut el egy történet a blogbejegyzéstől a sikeres könyvforma, majd a szélesvásznas metamorfózis végső stádiumáig. Ridley Scott a Prometheus folytatását vágta érte talonba, s így a Mestert szárnyaló fantáziája egy messzi-messzi galaxis helyett mindössze a Naprendszer negyedik bolygójáig repítette.