Mentőexpedíció

The Martian

Movieaddicts.hu
2015/09/28

Ridley Scott az utóbbi évek melléfogásai után (Prometheus, Exodus) végre letett valami olyat az asztalra, amivel a nézők is elégedettek lehetnek. Filmjében mesterien ötvözte a klasszikus sci-fi és mainstream stílusjegyeit. Több

Revizoronline.com
2015/09/30

Crusoe a Marson
A Mentőexpedíció egy kifejezetten tudományos és szórakoztató sci-fi, viszont nem igazán szól semmiről. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

Filmtrailer.hu
2015/10/01

Marsi kisokos avagy hogyan maradj életben a vörös bolygón
Matt Damon ismét elveszik a “csillagok között”, ezúttal azonban nem egy fekete lyuk nyeli el, hanem a szomszédban reked, s a túlélése, valamint fölös idejének kitöltése végett a Mars kolonizálásába kezd.Andy Weir bestsellere a Nagy Amerikai Álom áthallásos leképezése az adaptációk terén: hogyan jut el egy történet a blogbejegyzéstől a sikeres könyvforma, majd a szélesvásznas metamorfózis végső stádiumáig. Ridley Scott a Prometheus folytatását vágta érte talonba, s így a Mestert szárnyaló fantáziája egy messzi-messzi galaxis helyett mindössze a Naprendszer negyedik bolygójáig repítette.

Hetediksor.hu
2015/10/01

Kis krumplival vagy nagy krumplival kéred?
Matt Damont társai egy apró félreértésnek köszönhetően a Marson felejtik. Az amerikai űrügynökség a Bálnába, a kínai a MÜPA-ba költözik és megpróbálják együtt hazahozni. Ridley Scott még mindig tud igazi sci-fit rendezni, csak a vallást és a filozófiát kell mellőznie. Több

Vox.hu

Értékelés: 8.5/10
Marsbéli videókrónikák, avagy a világ első űrkalózának megható és mégis mókás története. Több

Kultúrpart.hu
2015/10/02

Mars szelet? Ugyan! Krumpli!
Sir Ridley Scott zseniálisan megrendezte, ahogy Mr. Damon berendezkedik a Marson, s vár a hazaútra. Közben új szerepben tűnik fel a Müpa, a Bálna, no meg a Korda stúdió... Több

Smoking Barrels
2015/10/02

Úgy jöttem ki a vetítésről, hogy "bárcsak minden nyári blockbuster legalább ezt a szintet megütötte volna!" Több

Filmtekercs.hu

A (hollywoodi) marsi
Andy Weir könyvét egyáltalán nem túlzás sok szempontból zseniálisnak minősíteni. Ezzel szemben Ridley Scott filmváltozata „jó”. Esetleg „egész jó”. Minden ízében profi, klafa blockbuster, látványos és izgalmas sci-fi, ami igyekszik a talajon maradni, hogy ne nagyon csóválja a fejét az sem, aki mondjuk konyít az űrutazáshoz meg figyelemmel követi a NASA híreit. De mivel tömegeknek akar szólni, nem vállal semmi kockázatot, és így egyszerűen figyelmen kívül hagyja A marsi legérdekesebb rétegeit. Több

24.hu
2015/10/07

A The Martian nem a legzseniálisabb sci-fi, ami létezik, de az biztos, hogy a legjobb Marson játszódó. Ridley Scott pedig ismét megmutatta, ha jó forgatókönyvet kap, nem bukik el. Több

Cornandsoda.com
2015/10/09

Értékelés: 8.4/10
Mindenkinek látnia kell ezt a filmet, ha másért nem is, azért mert nem kis részben a „hazai ipart” is támogatja vele. Több

Cornandsoda.com
2016/04/15

Értékelés: 7.6/10
A Mentőexpedícó erős film, és ami még fontosabb: jó adaptáció. Egy popcornfilmhez képest szokatlanul korrekt alkotás, ami remek humorral és főszereplővel büszkélkedhet. 76/100 Több

jerrycomovie
2019/04/09

The Martian (2015)
Megtekintés: Talán, annyira nem éreztem a rendezőre jellemző képi hatásokat annyira, ennek ellenére az utóbbi évek legjobb sci-fi-je. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!