A víz érintése

The Shape of Water

MovieAddict
2018/02/22

Egy gyönyörű, felemelő romantikus mese, ami kell az ember lelkének, a sok komoly/komolykodó film mellett. Jól esik látni egy ilyen gyöngyszemet, ami kicsit kiszakít minket a valóságból, és elhiteti velünk, hogy csodák igenis léteznek, mint például ez a film. Több

Artsomnia
2018/02/22

Guillermo del Toro egy közel tökéletes mesét készített felnőttek számára, ami nézőitől megkövetel egy bizonyos mértékű értelmi és érzelmi érettséget, valamint nyitottságot. Aki úgy érzi, hogy megfelel eme kritériumoknak, annak garantálom, hogy a Víz érintése maradandó élményt fog nyújtani. Több

Supernatural Movies
2018/02/26

Amikor az Amélie csodálatos élete, A szürke ötven árnyalata és a Szabadítsátok ki Willyt! karambolozik az E.T.-vel a '60-as évek Amerikájának hidegháborús színtere előtt. Több

Vox.hu
2018/02/27

Értékelés: 9.5/10
Guillermo del Toro tehát az Ördöggerinc és A Faun labirintusa után ismét egy igazán egyedi és különleges, múltba révedő, ám nagyon is aktuális témákat feszegető filmmel örvendeztetett meg minket. A víz érintése egy ördögi tündérmese, amelyben a természetellenesség és a szépség kéz a kézben járnak. Több

24.hu
2018/02/28

A víz érintése úgy fantasy, hogy nem hatásvadász, úgy romantikus, hogy egy pillanatig sem nyálas, és úgy mese, hogy elhiszem. Több

Revizoronline.com

Kiábrándulni a szavakból
Guillermo del Toro szerelmesfilmjében mindenért lehet rajongani, csak a szerelemért nem. Több

Cornandsoda.com
2018/02/28

Az Oscar jelölések hihetetlenül magas száma egészen nyilvánvalóan csak valami hiba lehet a mátrixban, bár a film itt-ott kikacsint a nagy hollywoodi mozis éra régmúlt évtizedei felé, szinte odatörleszkedve ezzel a zsűrihez, de valljuk be, ez a film sajnos kevés a gálához. Érdekes és bizonyos szempontból különleges alkotás lett A víz érintése, csak épp nem ott elég erős, ahol kéne, így viszont se nevetés, se könnyek, se katarzis. Több

Filmertek.blog.hu
2018/03/07

Furcsa szerelmesfilm lehet az év legjobbja
Del Toro úgy készített egy Oscar esélyes filmet, hogy tulajdonképpen nem akarja minden 5. percben a tudtunkra adni, hogy valójában az. Vagy nem érződik annyira hook filmnek. Amennyiben megnyeri fődíjat, ismét egy olyan alkotás kaphat legjobb film díjat az évtizedben a Birdman után, ami nem kifejezetten fontos film, hanem jó film. Több

Dunszt.sk
2018/03/08

A víz alakja(i) technológiai közegben
A szerzői film terepén mozogva nagyon sok olyan alkotással találkozhatunk, amely ellenáll a zsánerszintű besorolásnak. Ezek a produkciók több kategóriába tartozhatnak a komponenseik alapján, vagy fordítva, nem tartoznak egyikbe sem. Mindkét megközelítés releváns lehet, az előbbi lehetővé teszi, hogy az adott mű köré kontextust építsünk, és történetsémákat rendeljünk hozzá, a másik pedig arra terelheti a figyelmet, hogy a rendező teljesítménye egyedülálló, innovatív és kreativitásról tanúskodik... Több

Art7.hu
2018/03/29

Egy bájos, őszinte tündérmese felnőtteknek a szeretetről, elfogadásról és összetartásról; nagy valószínűséggel az év egyik legszebb romantikus filmje. Guillermo del Toro méltó visszatérése a rendezőóriások és az Oscar-jelöltek közé. Több

Néztem Egy Filmet
2018/04/18

Értékelés: 4.1/10
Szerelmeskedés egy nem emberi lénnyel.
A víz érintése lehetséges, hogy nem mint történet hordoz számunkra üzenetet, hanem a ráadott reakciókra. A legjobb film és rendezői Oscar-díjjal kitüntetett alkotás a díjátadókkal ellentétben a mi tetszésünket egyáltalán nem nyerte el. Az 1960-as évek Amerikájában játszódó látványos fantasy, A víz érintése eléggé kétséges és megkérdőjelezhető politikai üzenettel rendelkezik. Nagyon tolakodó és didaktikus az egész, kiszolgálja az éppen aktuális politikai és társadalmi elképzeléseket. Több

Dewer
2018/04/19

Értékelés: 7.5/10
A víz érintése egy többrétegű, különleges film odaadásról, kegyetlenségről, szeretetről, ragaszkodásról és könyörületről. Néhol gyönyörű, néhol meghökkentő, olykor vicces, máshol szinte megrázó történet egy szokatlan történetfűzésű, sajátos szín- és zenei világú dráma keretei között. Több

jerrycomovie
2018/11/21

"Kicsit olyan érzésem volt, mintha mostanra meguntam volna del Toro világát, a szenvedő női alakokkal, arcon sérült emberekkel, végtelenül negatív figurákkal és a kifejezetten fehér (nem bőrszín) mellékszereplőkkel. Ebből a szempontból nekem az egész fantasy egy blöffnek tűnik. Szerelmes film, amely a végén persze értelmet nyer és felülírja, amit korábban gondoltam. Ha erről írok, az viszont meg csúnya szpojler. Így mi marad, amiről írhatnék?" Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!