A Mardini nővérek

A Mardini nővérek

The Swimmers

Két nővér, Yusra és Sarah Mardini megható története, akik a háború sújtotta Szíria egy menekülttáborából egészen a 2016-os riói olimpiáig küzdötték magukat.

(Artemisia)

Forgatókönyvíró: Jack Thorne
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2022 | Netflix (2022.11.23.)

KULCSSZAVAK

2023.08.25 Kapszaicin

Erőltetett menet

Kőkemény sorsdráma. Adott két tehetséges szír lány, akik szép sportolói karriert tudhatnak maguk mögött. A háború miatt azonban kénytelenek hátrahagyni addigi életüket, valamint szüleiket és legkisebb testvérüket. Egy új érzéssel kell megküzdeniük: m... Teljes kritika

2022.11.26 szemtelen

Drámai utazás

Igen jó érzés remek filmekről véleményt mondani! Sally El Hosaini -walesi/egyiptomi rendezőnő - filmje alapvetően dráma, de az életrajzi és a sportfilm kategóriát is magában hordozza, illetve remekül keveri a három műfaj történéseit és érzelmi szálait. Az eredmény egy globális problémát feltáró, csodálatos és igaz történet. Yusra és Sara kalandjának követése folyamán megismerkedünk a hírekben kevésbé ismertetett menekültkérdés árnyoldalaival, egy bizarr és sokszor gyomorforgató valósággal. A film egyszerre motiváló, stresszes, szívszorító, szívmelengető. Hatalmas erénye, ami meglehetősen ritka a mai filmgyártásban, hogy valódi karaktereket mutat be, valódi reményekkel, álmokkal és célokkal - olyasvalamit, amitől a néző magára ismer és azonosulni tud a szereplőkkel. (Remek rendezői fogás, hogy a filmbéli testvérpár a való életben is testvérpárt alkot, ez sokszorozza a varázslatot és a kémiát) A film egyszerű eszközökkel, tiszta, szép narrációval dramatizál. A Mardini nővérek egy nyilvánvalóan borzalmas és fájdalmas témát gyönyörű, mélyen megindító és elgondolkodtató alkotássá varázsol a nagyon finoman adagolt humor, fantázia és váratlan öröm pillanataival. A témát kedvelőknek mindenképpen ajánlom!

2023.05.12 Török389133

Aki a szíriai menekültekről akar egy drámát nézni, az esetleg adhat neki egy esélyt. Akit a sport része érdekel, és valami Richard királyféle filmet nézne, az ne ezt válassza, arról alig van szó.

2022.11.23 Sraczjanos

Nagyon szép, elgondolkodtató és megható film, csak ajánlani tudom.

2022.10.14 mikike0729

Nekem ez nagyon meggyőző volt. Ez a történet egyszerűen megérinti az embert, szerintem érdemes neki egy esélyt adni.

Dicsőség
A vezércsel