Trumbo

Trumbo

A film költségvetése 15 millió dollár volt és jelenleg 8,3 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Jay Roach egy interjúban elárulta, hogy a jelenetekben, melyekben Trumbót az íróasztala mögött, illetve a fürdőkádjában láthatjuk, Bryan Cranston nagyobb részt improvizált. Szerző: hp

A film főszerepére Gary Oldman is esélyes volt. Szerző: hp

A film sztárja, John Goodman pályafutása korábbi szakaszában játszott az Örökké című filmben, melynek Dalton Trumbo írta a forgatókönyvét. Szerző: hp

A valóságban Edward G. Robinson 12 évvel volt idősebb Dalton Trumbónál, és 14-gyel John Wayne-nél. Szerző: hp

Ez Jay Roach rendező első filmje, ami nem a vígjátékok műfajába tartozik.Szerző: hp

A film főszereplője, Dalton Trumbo valóban élt személy, Hollywood egyik ikonikus forgatókönyvírója volt. A film Bruce Alexander Cook Trumboról írt életrajzi könyvén alapszik. Szerző: hp

A Trubo limitált számú mozivásznon debütált a tengerentúlon, ahol 8,2 millió dolláros bevételt produkált. Szerző: hp

A Trumbo a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon debütált 2015. szeptember 12-én.Szerző: hp

A filmet rendkívüli jól fogadták a kritikusok. A Trumbo a RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 74 százalékon áll (2017. június). Szerző: hp

A film több tucat díjra jelölték a legrangosabb nemzetközi filmfesztiválokon. Bryan Cranstont Oscar-díjra jelölte az Akadémia bizottsága a legjobb főszereplő kategóriában. Szerző: hp