Takács Zalán
Takács Zalán
Walters Lili

Az egyetemista Panna már gyerekkora óta próbál jeleket küldeni az univerzumba, amelyekre hiába vár választ. A lányt az egyetemen sem veszik komolyan, rövidesen azonban látogató érkezik a Földre, akit Pannához hasonlóan szintén kirekesztettek a társai.

A Fiú közli a lánnyal, hogy bolygója a… Több

Forgatókönyvíró: Badits Ákos , Benedek Ágota
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.07.01. | Cinego (2021.11.30.) | Telekom TVGO (2021.12.01.) | Filmio (2022.02.03.) | HBO Max (2022.05.01.) | Netflix (2022.12.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2024.04.21 Emmersson

Ripacsrettenet

Ahogyan a felöklendezett gyomortartalomról sem folytatunk filozófiai eszmecserét, úgy erről az ócska, hitvány valamiről sem írok semmit. Ripacs, tehetségtelen humanoidok tébláboltak rossz forgatókönyvből készített gyenge filmben. SzekundOrszégyen!

2021.10.16 Timike

Jó karakterekkel dolgozó magyar filmecske. Érdekes a műfaj, helyenként humoros is.

2022.01.15 Eastern79

Könnyű kikapcsolódás

A magyar újhullám egyik gyöngyszeme ez a kedves sci-fi vígjáték. Walters Lili szórakoztató és vicces, a képi világ pedig egyenesen furcsa, ahogy a nyolcvanas évek hangulata keveredik a modern kütyükkel. Cini klasszikus slágerei megalapozzák a hangulatot, bohókás, kedves kaland kerekedik belőle. Érezni, hogy ez nem egy tengerentúli szuperprodukció, de ez a sajátossága végig megmarad anélkül, hogy veszítene a minőségéből, hiszen érezni, hogy az alkotók és a szereplők szíve-lelke benne van.

2023.02.20 Dorkateo

Különös kegyetlenséggel elkövetett paródia

Olyan a film, mint egy nehezen induló kapcsolat. Eleinte minden jelenet felénél majdnem elkapcsoltam, mert unalmasnak, érthetetlennek találtam, de aztán jött valami meglepő fordulat, és maradtam.

2021.07.01 Turro

Már egy ideje a magyar filmipar feltámadásáról beszélhetünk az Űrpiknik, pedig folytatja ezt a sikerszériát. Én imádtam, szerintem rendkívül aranyos történet, amely nagyon könnyed és szórakozttató is egyben.

A film 4 273 885 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 426 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A stáb számos átalakított eszközt használt díszletként, köztük egy szögbelövőt lézerfegyverként.Szerző: csd

A forgatókönyv első változataiban lézerszemű jegesmedvék és repülő filmek is szerepeltek Budapest városában.Szerző: csd

A film rendezője, Badits Ákos gyerekként rajongott Tim Burton és David Lynch filmjeiért.Szerző: csd

Az Űrpiknik forgatása 25 napig tartott.Szerző: csd

(2021. 07. 08.)
Zalatnay Sarolta hangja a világűrben is terjed
Badits Ákos a Terminátor 2 parodisztikus szocreál verzióját tákolta össze, melynek nosztalgikus buhera-jellegéhez tökéletesen passzolnak Zalatnay Sarolta fülbemászó slágerei. Több

(2021. 07. 16.)
Jól áll neki a mikrobüdzsé
Az Űrpiknik tehát a nézői elvárások teljes felülírása, öntörvényűsége ellenére is egy bűbájos sci-fi mese, aminek helyén van a szíve. Szokatlan világa és történetmesélési módszerei miatt valószínűleg sokan nem fogják szeretni, de azt vitathatatlanná teszi, hogy Badits rendezőként több, mint ígéretes. Több

(2021. 07. 15.)
Űrzék
Az Űrpiknik ugye a digitális korszakban játszódik, ennek megfelelően a se ki, se be állapot így jelenik meg: „az ajtó nem működik, de kártya kell hozzá”. Több

(2021. 07. 01.)
Badits Ákos első filmje Wes Anderson-i hangulatú, de gyerekbetegségekben tobzódó egész estés debütálása bátor próbálkozás, totálisan kattant premisszájából pedig akár egy vicces űrlényes coming of age kultfilm is születhetett volna, épp ezért nagy kár érte Több

(2021. 07. 15.)
“Kultfilm leszek, ha beledöglök is!”
Az Űrpiknik nagyon egyedi film, de kicsit olyan, mint a láthatatlan közlekedési lámpa, ami szintén roppant egyedi, csak értelme nincs. Félelmetes magabiztossággal, „kultfilm leszek, ha beledöglök is” harci kiáltással tol a néző arcába rosszabbnál rosszabb megoldásokat, de a kezében az egyediségén kívül semmi más nincs, és ez kevés.... Több