2024.01.14 21:45 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
2

Ha ez magyar lenne!

Ha ez a mozi itthon készült volna, simán elmenne egy klasszikus filmszatírának!

Ja, hogy kissé véres? És kit érdekel?

Ha ez magyar lenne!

Patrik Eklund zseniális mozija a mai semmitmondó és semmit sem érő életről, munkahelyről, kapcsolatokról...

Kifigurázza roppant esetlen, pénzéhes és dekadens társadalmunkat...

Mindenki azt kapja, ami jár!

Na nézzük csak, mit ad nekünk ez a svéd gyöngyszem!

Kilenc ember egy isten háta mögötti helyre megy „csapatot” építeni...

Meeting, összetartás, kikapcsolódás...

Jonas (Adam Lundgren) és Ingela (Maria Sid), a csapat két motorja kihirdeti a buli hétvégét, és persze a többiek ezt mérsékelt lelkesedéssel fogadják!

A kiszolgáló személyzet egy unott szakácsból, egy mindenesből, Jennyből (Lola Zackow) és egy helyi „fitneszlédy”-ből áll!

A cél egy terület megvásárlása a cégnek, egy bevásárlóközpont építése, és ehhez összerakni egy pompás kis reklámfilmet!

Mindösszesen egy ember gyanakszik, hogy itt valami nem „kóser”, ez pedig nem más, mint Lina (Katia Winter), aki nemrégen tért vissza a céghez, és még mindig nem épült fel mély depressziójából!

Eközben a népi motívumban és hatalmas fejdísszel feszítő, ismeretlen gyilkosunk elkezdi módszeresen irtani az ott dolgozókat...

Ám mivel ezekkel hamar végez, teljes figyelme a csapat tagjaira irányul...

Amirt (Amed Bozan) bozótvágóval, szakácsunkat késsel, ami a slasher/gore vonalat erősen viszi alkotásunkban is!

Tényleg, a táj, a vidék gyönyörű, és a fényképezés is fantasztikus, köszönhetően Simon Rudholmnak, aki tényleg nagyon jó képekkel, tökéletes vágásokkal, szépen beállított fényekkel megspékelve dolgozott!

Fitnesz hölgyünk miközben dolgoztatja ellustult hőseinket, a megmaradt személyzetet gyilkosunk gyorsan leamortizálja.

Eközben Lina kikutatja, és feltöri Jonas laptopját, és rájön, hogy az üzlet, az építkezés nem is létezik, az egész egy nagy átverés, hiszen a terület nem alkalmas építési területnek...

Egy másik cégnek kémkedik, és bedolgozik nekik...

De maszkos gyilkosunkat ez különösebben nem hatja meg, és a slasher íratlan szabályai szerint sorozatban iktatja ki a csapat résztvevőit!

Durván, poénosan és jó véresen!

Ahogy kell!

Skandináv horrorszatíra...

De ez nem számít! A gyilkosságok változatosak, a sztori izgalmas és pörgős, a karakterek sokszínűek és érdekesek...

Kérdés?

Valaki életben marad?

Ki a gyilkos?

És meddig élhetünk késsel a fejünkben a tóparton sétálva és énekelve?

Claes Hartelius mint Torbjörn, Eva Melander mint Eva és Nadja (Bahar Pars) játéka is nagyon tetszett, autentikus és hiteles...

Egyszóval egy jó kis véres mozi!

Sőt, még nevetni is tudtam rajta...

Nekem bejött, a többi vélemény pedig a lőtéri döglött kutyát sem!

Főleg engem!

Az IMDb-n 10 ezer véleményezést követően 5,7/10-en áll, a TMDB-n 242 értékelésből 54%-ot kapott, nálam pedig öt csillag és 77%!

Mert szórakoztatott, és kikapcsolt!

Sajtos ropit rágcsáltam, és jó kis piros multi-vitamint kortyolgattam hozzá!

Kedvenc fotelemben pedig szépen elnyúltam, és csak néztem, hogy a Csapatépítés hogy sikerült!

horror | thriller | vígjáték

Az önkormányzati alkalmazottak csapatépítő konferenciája rémálommá válik, amikor korrupciós vádak kezdenek keringeni, és a munkakörnyezetet sújtják. Ezzel egy időben egy... több»

2