A másik Boleyn lány

The Other Boleyn Girl

Elnézést, hogy kijavítalak. Remélem, nem baj, hogy letegeztelek így ismeretlenül is. Úgy tudom, csak kettőt küldött vérpadra. A második feleségét, Boleyn Annát és az ötödik feleségét, Howard Katalint, mindkettőt házasságtörés vádjával, Az elsőtől, Aragóniai Katalintól elvált, amit persze az akkori pápa nem hagyott jóvá. Szakított a római katolikus egyházzal, megalakította az anglikán egyházat. A második feleségét vérpadra küldte. A harmadik felesége, Jane Seymour adta meg a várva várt fiú trónörököst, talán ezt a feleségét szerette a legjobban, sajnálatos módon szülés után gyermekágyi lázban meghalt. A király negyedik felesége Klevei Anna volt, de nem hálták el a házasságot, és fél év után közös megegyezéssel elváltak útjaik. Azt hiszem, ez a feleség járt a lehető legjobban: a szabadság fejében busás vagyont kapott a hölgy a királytól, amiből élete végéig gondtalanul élhetett. Az ötödik feleség, mint korábban említettem, Boleyn Anna sorsára jutott, ha jól emlékszem, a két hölgy rokon volt, talán unokatestvérek. A hatodik és egyben utolsó felesége, Paar Katalin túlélte az uralkodót. Elnézést, ha egy kissé hosszabbra sikeredett az eszmefuttatásom.