A másik Boleyn lány (2008)

The Other Boleyn Girl

Filmelemző   2018. 04. 28.

Nagyon szórakoztató és túlnyomórészt hiteles történelmi film. Azért csak "túlnyomórészt" mert például a 150 kilós, pöffeteg külsejű, nagy hasú VIII. Henriket a kisportolt testű 190 centis Eric Banával játszatják el, Boleyn Anna pedig szexbombaként tü... több»

Rowena430   2018. 03. 27.

Számomra nagy csalódás volt a film, ilyen jó színészektől és magától a könyvtől sokkal jobbat vártam. Persze, minden könyvadaptációt átírnak, de ezt nézve nekem egyáltalán nem jött le, hogy ez abból a könyvből készült. Hatásvadász és nevetséges volt, néha már egészen olyan mint egy rossz vicc.

DarkMoss   2016. 06. 15.

A főszereplők alapján valami sokkal jobbra számítottam, mert hát mégis csak Portman és Johannson, akik azért elég jó színésznők, és nem is annyira a játékukkal volt probléma, talán inkább a rendezéssel. Unalmas, egyhangú film lett, ami nem igazán tudott lekötni, pedig általában szeretem a történelmi drámákat.

UmpaLumpa   2016. 01. 08.

Ugyanezt a témát a Tudorok c. sorozat sokkal jobban feldolgozta. Hiába, a sorozatoké a jövő, az ilyen nagyszabású(nak ígérkező) történelmi izékre már senkinek nincs kedve beülni a moziba. És ezen még Natalie Portman és Scarlett Johanson sem sokat tudott javítani.

2003-ban már megfilmesítették a történetet, de csak televízióba.

A film Philippa Gregory azonos című regénye alapján készült.

A valóságban Mary korántsem volt az az erényes lány, ahogy a filmben ábrázolják. Ellenkezőleg, a maga korában ismert volt franciaországi viszonyairól.

(kázsé)

Ez Justin Chadwick első mozifilmje.

(kázsé)

Erzsébet 3 éves volt, amikor Boleyn Annát, az édesanyját lefejezték.

(kázsé)

Natalie Portman beszédtanárnál tökéletesítette az angol kiejtését.

(kázsé)

Eredetileg Keira Knightley alakította volna Boleyn Annát.

(kázsé)

Mary Boleyn szerepére Jessica Bielt és Emma Bellt is meghallgatták.