Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Berto49   2019. 07. 01.

Európa nagymamája

Az eredeti cím, „Mrs. Brown” jobban kifejezi a film tartalmát, persze tudni kell hozzá a történelmi tényeket. Viktória királynő férje halála után mély depresszióba esett, a gyászruhát hosszú élete végéig nem vetette le. Halott férjének lovásza, a skót John Brown (a kis kockás kiltjében az elöl fityegő hozzávaló sporran-erszénnyel) volt az a személy, akinek tiszteletteljes barátsága segített a gyászát enyhíteni. Rosszindulatú feltételezések szerint ez a viszony több volt barátságnál, amit én erős kétségekkel fogadok, hiszen a prüdéria az egész viktoriánus korszak fő jellemzője volt, még a székek lábára is huzatot húztak. Egész egyszerűen a mélynövésű özvegynek (151 cm!) szüksége volt egy szil... több»

danny   2017. 05. 08.

Annyi bizonyos, hogy az alkotók nagy hangsúly helyezte a remek színészgárdára, erre igazán nem lehet panaszunk. Számomra azonban a film dramaturgiája nem igazán volt valami erős. Több ponton is leült a történet és nem éreztem úgy, hogy megküzdene a figyelmemért. Mindezek ellenére én remekül szórakoztam és csakis ajánlani tudom a filmet.

sziazo   2015. 08. 08.

Maga a film története engem nem igazán kötött le. A képi világa is egyszerűen sivár. Ugyanakkor Judi Dench alakítása mindenért kárpótolt.