J. Edgar - Az FBI embere

dulkap   2015. 02. 04.

Hoover élete nem volt unalmas és érdemes filmet forgatni egy emberről aki megteremtette a világ egyik legismertebb intézményét. Viszont mindenre nem lehetett kitérni, ami vele kapcsolatos. Jelen esetben főleg a rögeszméi kerültek a középpontba, bizonyos ügyekkel kapcsolatban. De összességében azért kiderült a filmből, hogy egy nárcisztikus, minden áron elismerésre és dicsőségre vágyó, zavart és gyáva ember volt. Személy szerint sajnáltam, hogy a szervezet bűnőzéstől való félelme nem került be a filmbe. Kíváncsi lettem volna a magyarázatra. A színészi játék hibátlan minden fronton.DiCaprio élete egyik, ha nem a legjobb alakítását nyújtja. A film látványvilága, a hangulata is nagyon rendben volt, még egy korrekt gengszterfilmhez is el tudnám képzelni. Ellenben az időskori maszkok hagynak kívánni valót maguk után. DiCaprio még úgy ahogy jó volt, bár nála is kellett egy kis idő, hogy megszokjam. Viszont Hammer maszkja szerintem kritikán aluli, ahogy Watts-nál is erősen rezgett a léc. Ami még szemet szúrt, az a magyar szinkronrendezés hibája. A tv-ben vagy moziban vetített főleg archív jelentek angolul szólaltak meg, holott hozzátartozott a történethez.

rbernadett   2015. 07. 31.

Nagyon szeretem Leonardo DiCapriot, mert nagyon tehetséges színész és régen túlnőtt az ügyeletes szépfiú szerepen, sőt igazából szerintem soha nem is tartozott bele. Ennél mindig többre volt érdemes. Bár kétségtelen nagy alakítást nyújtott Hoover szerepében, mégsem érzem, hogy ez lenne pályafutása csúcsa. Ahogy Clint Eastwoodnak sem. A film viszont érdekes, mert betekintést enged egy olyan ember életébe, akiről nem sokat tudtam eddig.

TribeBubu   2017. 02. 01.

Mint az életrajzi filmeket általában, ezt is minden szempontból kiválónak találtam, viszont ez is nagyon untatott. Meg az is zavart, hogy félig-meddig egy homoszexuális szerelmi történetet készítettek Hoover életéből. Jó, értem, hogy ez is része az életrajzának, de nekem elég lett volna mellékesen megemlíteni, hogy a férfiakat szereti. Meg lettem volna az erre utaló sok jelenet nélkül.

Adepto   2016. 01. 27.

A történet kapcsán még úgy is, hogy több, mint 2 órás film lett, voltak kis hiányosságok, vagy inkább úgy mondom, hogy olyan szálak, amelyekbe jobban bele lehetett volna bonyolódni. Mindemellett a színészi játék főként DiCapriotól egészen fantasztikus és a film hangulata is el lett találva. Személy szerint érdekesnek találtam, hogy megismerhetjük annak az embernek a történetét (már amennyire ebből lehet), aki megalapítója az FBI-nak és akinek az élete ennyire összetett.

batukán   2015. 12. 23.

DiCaprio óriási ebben a filmben. Nagyon jól elmaszkírozták. Ami a történetet illeti, hát az elég unalmasra sikerült. Lehetett volna benne sokkal több feszültség.

Naomi Watts
Judi Dench
Amanda Schull
Naomi Watts
Armie Hammer

J. Edgar Hoover és Clyde Tolson tényleg összeverekedtek az egyik útjuk során.

(kázsé)

Judi Dench lábujja eltörött előző filmje forgatása közben, de a készítőknek nem szólt, mivel nem akarta, hogy lecseréljék. A producerek csak a forgatás után jöttek rá.

(kázsé)

A film utolsó sorai egy levélből vett idézetek, amit Lorena Hickok írt Eleanor Rooseveltnek.