The Wolf of Wall Street

Aya Cash
Jon Bernthal
Joanna Lumley
Leonardo DiCaprio

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) becsületes brókerként kezdte karrierjét, mégsem ennek köszönheti, hogy a nyolcvanas évek végére az egyik legnagyobb amerikai brókercég tulajdonosa lett, és huszunhat évesen már heti 1 millió dollárt keresett. Még több pénz, még több hatalom, nők és… Több

Rendező: Martin Scorsese
Forgatókönyvíró: Terence Winter, Jordan Belfort
Premier (HU): 2013.12.26. | Netflix (2021.09.24.) | Cinego (2021.11.25.)

2023.11.08 Harper

A túlzások filmje

Scorsese megragadott 2013-ban egy olyan 80-as, 90-es évekre jellemző témát, mely nagyon betalált a korabeli ifjúságnál. A lényege: a tőzsdén való gyors és könnyű meggazdagodás és mesés élet kialakítása, hatalommal, gyönyörű nőkkel és végtelen luxussal. Persze az egész egy tökéletes túlzás-dömping, mely azt az illúziót kelti, mintha mindez valóban mindennapos eset lehetett volna a 90-es években. A fiatalok azért is rezonáltak azonnal a sztorira. Ki ne vágyna ilyesmire, főleg 18-20 évesen. De mégis csak úgy b@romság az egész, ahogy van, különben akkortájt sokan megcsinálták volna, amit a filmbeli Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio). De nem így mentek a dolgok, még 1990-ben sem. Margot Robbie figyelemre méltó jelenség, de az ő karaktere is túlzás. Az egész film olyan, mint egy mézédes sziruppal leöntött csiricsáré, színes és ízléstelenül hivalkodó tortahegy, cukorkákkal és sok-sok firlefranccal. Giccses is, irreális is. Nekem soha nem jött be, noha a környezetemben szinte mindenki odavan érte. Nálam 20%.

2023.06.09 Jerico

Kultuszfilm, ami tobzódás

Valószínűtlen és hiteltelen az, ahogyan Scorsese láttatja ebben a filmben a 80-as évek végének könnyű pénzszerzését az amerikai tőzsdéken. Jordan Belfort (DiCaprio) alakja hamisságot sugall. Az egész karakter a hedonista élvhajhász tobzódást sugározza. A film mégis nagyot ment a rajongóknál 2013-ban, és épp 10 éve minden rajongó elhitte, hogy annak idején, a 80-as években valóban ilyen egyszerűen lehetett mesés vagyonokhoz jutnia egy ügyes brókernek. Sajnálatos, hogy egy olyan jó színész, mint Leonardo DiCaprio, és egy olyan remek rendező, mint Scorsese egy ilyen film miatt lett híres(ebb). Ugyanakkor Margot Robbie káprázatos a filmben, miatta esetleg érdemes megnézni. De így is zavaró a filmben bemutatott féktelenség és ízléstelenség, illetve tobzódás, ami teljesen hamis és történelemhamisító, hiszen nem úgy zajlottak a dolgok annak idején. Értékelésem nem lehet több 40-50 százaléknál, az is inkább Robbie kisasszony miatt, akinek ikonikus jelenetei ma is elő-elő kerülnek a filmrajongóknál.

2020.10.30 csd

Scorsese esete a NEM maffiafilmekkel...

Azt hiszem, hogy Scorsese mindig jobbat hoz ki magából, ha egyszerűen csak eltávolodik a "történelmi maffiafilmek" zsánerétől... vagy micsodától. :) Érezhetően az a téma nagyon közel áll hozzá, de akár a Taxisofőrt, akár a Némaságot, vagy épp ezt a filmet vesszük tőle, egyszerűen kiemelkedő darab, amit bármikor meg lehet nézni.

2017.06.24 indingo

A felépítése remek a filmnek és nem mindennapi alakítások vannak benne. DiCaprio játéka pazar. Természetes, hiteles és sallangmentes.

2017.07.24 Deku

A nagy felhajtás miatt ami körül lengte sokkal többet vártam tőle. Eleinte egész jól működött kezdte felkelteni az érdeklődésem aztán átcsap egy alpári bunkó stílusba.

Brad Pritt is pályázott a főszerepre, Leonardo DiCaprio és ő egymással versenyzett, de végül Leonardo nyerte meg magának a filmet.Szerző: Shelby07

Malajziában, Kenyában, Nepálban és Zimbabweban le se vetítették a filmet a túl sok meztelenség, alkohol és kábítószer megjelenítés miatt.Szerző: GedyPapa

Leonardo DiCaprio többször is találkozott a forgatás előtt Jordan Belforttal, s a színész megpróbált néhány olyan esetet is előcsalogatni belőle, amelyek ugyan nem szerepeltek a könyvében, de a filmvásznon jól mutattak volna. Ilyen volt, amikor a Stratton Oakmont egyik céges buliján pelenkás csimpánzok görkoriznak a brókerek szórakoztatására (ilyen csimpánzokat a stáb csak Flordiában talált, így azokat onnan át kellett szállítani a forgatási helyszínre, New Yorkba).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A valóságban Jordan Belfortnak sosem volt "a Wall Street farkasa" ragadványneve. Ez a becenevet az ügynöke találta ki, amikor címet kerestek a könyvéhez, ami a film alapjául szolgált. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Azt a jelenetet, amikor Leonardo DiCaprio sushit eszik, körülbelül százszor vették fel. Ez azt eredményezte, hogy a színész rosszul lett, és egész este hányt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 9.7/10
(2018. 04. 22.)
Kiváló film, remek életrajzi dráma. Javaslom mindenkinek, aki kihagyta volna. Ahogy a címbe is írtam, Dicaprio hatalmasat játszik és ennél a filmnél nőtt fel a szemembe először. Az előző filmjeit általában szabotáltam 15-20 perc után, de amit ebbe játszik az a tökéletes kategória. Nem hiába röpködnek még mindig mémek a film jelenetivel. Klasszikus.... Több
Narcos
2015