A Wall Street farkasa (2013)

The Wolf of Wall Street
A Wall Street farkasa
Zseniális film a tőzsde világáról, na meg arról, ami mögötte van... már számtalan alkalommal láttam. Leonardo DiCaprio és Matthew McConaughey alakítása tetszett a legjobban.
85%10 rajongó655 szavazat

Joanna Lumley

FILMINFÓ

Amerikai Egyesült Államok
180"
Premier (HU): 2013.12.26. | Netflix (2021.09.24.) | Cinego (2021.11.25.)
Dráma | Krimi | Életrajzi | Szatíra

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) becsületes brókerként kezdte karrierjét, mégsem ennek köszönheti, hogy a nyolcvanas évek végére az egyik legnagyobb amerikai brókercég tulajdonosa lett, és huszunhat évesen már heti 1 millió dollárt keresett. Még több pénz, még több hatalom, nők és… több»

CsakPozitívan   2022. 03. 19.

Fehérgalléros irodamaffia

Martin Scorsese kora egyik, ha nem legzseniálisabb amerikai rendezője. Számos műfajban megcsillogtatta már tehetségét, leghatásosabb alkotásainak nagy része mégis a gengszterfilmek közé sorolható. Ebben a műfajban ugyanis olyan klasszikusokat köszönhetünk neki, mint az Aljas utcák, a Nagymenők vagy a vígjátéki elemekkel tarkított A Wall Street farkasa Leonardo DiCaprio főszereplésével. Az igaz történetet bemutató film egy kezdő New York-i bróker életét mutatja be, ahogy már lelkes kezdőként megismerkedik a drogok, a pénz és az illegális üzletelés rejtelmeivel. Jordan Belfort ezután olyan nyerészkedő cégbirodalmat épített fel, amiről az átlagembereknek elképzelése se lehet. Scorsese a gengszterfilmjeivel azonos módon építi fel ezt a történetet is, stílusában mégis sok a képi bravúr, a játékosság és az elevenség, ami tiszteletre méltó az idős mestertől. Ráadásul ezek az elemek nem öncélúan szórakoztatnak, hanem mind a történet szerves részei, segítik a cselekmény átélhetőségét. A Wall Street farkasa ugyanis az amerikai felemelkedés és bukás gengsztertörténete mellett egy francia művészfilmhez fogható módon mutatja be egy bizonyos gazdag, tékozló réteg kiüresedő életstílusát és szánalomba forduló erkölcstelenségét.

csd   2020. 10. 30.

Scorsese esete a NEM maffiafilmekkel...

Azt hiszem, hogy Scorsese mindig jobbat hoz ki magából, ha egyszerűen csak eltávolodik a "történelmi maffiafilmek" zsánerétől... vagy micsodától. :) Érezhetően az a téma nagyon közel áll hozzá, de akár a Taxisofőrt, akár a Némaságot, vagy épp ezt a filmet vesszük tőle, egyszerűen kiemelkedő darab, amit bármikor meg lehet nézni.

indingo   2017. 06. 24.

A felépítése remek a filmnek és nem mindennapi alakítások vannak benne. DiCaprio játéka pazar. Természetes, hiteles és sallangmentes.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Martin Scorsese megcsinálta az egyik legjobb filmjét.Az első pervtő az utolsóig lekötött,és magával ragadott. Di Caprio hihetetlen nagy színésszé nőtte ki magát,szinte bármit el tud játszani.A drámai részt viszont még zseniálisabban hozza. Jonah Hill is kihozta a maximumot magából! Ajánlott mozi!

dulkap   2015. 07. 07.

Lényegesen jobbra számítottam. Az elején még jó is volt a film, de aztán szép lassan és hullámozva esett a színvonal. Egyrészt teljesen feleslegesen volt 3 órás film és azt se bántam volna, ha eldöntik a készítők, hogy milyen műfajú filmet csinálnak.... több»

Deku   2017. 07. 24.

A nagy felhajtás miatt ami körül lengte sokkal többet vártam tőle. Eleinte egész jól működött kezdte felkelteni az érdeklődésem aztán átcsap egy alpári bunkó stílusba.

dailyfilmsan   2021. 09. 04.

A film nagyon alpári, és néhol sekélyes... Vagy inkább néhol nem az. Persze Leo alakítása nagyon jó, és minden más, az atmoszféra, a díszlet, az a sok belefektetett energia szinte kirobban a filmből, és hát valahol ez sok. Sok a "ba***eg, a fa***m, m... több»

Brad Pritt is pályázott a főszerepre, DiCaprioval egymással versenyeztek, de végül Leonardo nyerte meg magának a filmet.

(Shelby07)

Malajziában, Kenyában, Nepálban és Zimbabweban le se vetítették a filmet a túl sok meztelenség, alkohol és kábítószer megjelenítés miatt.

(GedyPapa)

Leonardo DiCaprio többször is találkozott a forgatás előtt Jordan Belforttal, s a színész megpróbált néhány olyan esetet is előcsalogatni belőle, amelyek ugyan nem szerepeltek a könyvében, de a filmvásznon jól mutattak volna. Ilyen volt, amikor a Stratton Oakmont egyik céges buliján pelenkás csimpánzok görkoriznak a brókerek szórakoztatására (ilyen csimpánzokat a stáb csak Flordiában talált, így azokat onnan át kellett szállítani a forgatási helyszínre, New Yorkba).

(ArpiHajdu és Réci )

A valóságban Jordan Belfortnak sosem volt "a Wall Street farkasa" ragadványneve. Ez a becenevet az ügynöke találta ki, amikor címet kerestek a könyvéhez, ami a film alapjául szolgált.

(ArpiHajdu és Réci )

Azt a jelenetet, amikor Leonardo DiCaprio sushit eszik, körülbelül százszor vették fel. Ez azt eredményezte, hogy a színész rosszul lett, és egész este hányt.