Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A Wall Street farkasa (2013)

The Wolf of Wall Street

Aya Cash
Jon Bernthal
Joanna Lumley

helfannn   2020. 12. 20.

Leonardo Dicaprio nem szúrta el. Hozta a színvonalát. Megérdemli ez a film, hogy ne pontozzam le. Elég kevés poén volt benne, de szerintem tökre nézhető. Megfelelő kikapcsolódás egy egyszerű vakációra. Nem egy ilyen hülye libáknak szóló film ez. Megn... több»

csd   2020. 10. 30.

Scorsese esete a NEM maffiafilmekkel...

Azt hiszem, hogy Scorsese mindig jobbat hoz ki magából, ha egyszerűen csak eltávolodik a "történelmi maffiafilmek" zsánerétől... vagy micsodától. :) Érezhetően az a téma nagyon közel áll hozzá, de akár a Taxisofőrt, akár a Némaságot, vagy épp ezt a filmet vesszük tőle, egyszerűen kiemelkedő darab, amit bármikor meg lehet nézni.

indingo   2017. 06. 24.

A felépítése remek a filmnek és nem mindennapi alakítások vannak benne. DiCaprio játéka pazar. Természetes, hiteles és sallangmentes.

dulkap   2015. 07. 07.

Lényegesen jobbra számítottam. Az elején még jó is volt a film, de aztán szép lassan és hullámozva esett a színvonal. Egyrészt teljesen feleslegesen volt 3 órás film és azt se bántam volna, ha eldöntik a készítők, hogy milyen műfajú filmet csinálnak.... több»

Deku   2017. 07. 24.

A nagy felhajtás miatt ami körül lengte sokkal többet vártam tőle. Eleinte egész jól működött kezdte felkelteni az érdeklődésem aztán átcsap egy alpári bunkó stílusba.

rbernadett   2015. 09. 13.

Számomra semmi újszerű nem volt benne, mert ha konkrétan ezt nem is, de hasonló (SPOILER!) habzsolomazéletetpénzkurvákpiadrogmajdmindendenemetelvesztem film már volt máskor is, hasonló kivitelezésben. DiCaprionak nagyon áll ez a szerep és volt benne egy jelenet, ami kimondottan tetszett, vicces volt.

Mavil   2016. 06. 10.

Zseniális film a tőzsde világáról, na meg arról, ami mögötte van... már számtalan alkalommal láttam. Leonardo DiCaprio és Matthew McConaughey alakítása tetszett a legjobban.

Brad Pritt is pályázott a főszerepre, DiCaprioval egymással versenyeztek, de végül Leonardo nyerte meg magának a filmet.

(Shelby07)

Malajziában, Kenyában, Nepálban és Zimbabweban le se vetítették a filmet a túl sok meztelenség, alkohol és kábítószer megjelenítés miatt.

(GedyPapa)

Leonardo DiCaprio többször is találkozott a forgatás előtt Jordan Belforttal, s a színész megpróbált néhány olyan esetet is előcsalogatni belőle, amelyek ugyan nem szerepeltek a könyvében, de a filmvásznon jól mutattak volna. Ilyen volt, amikor a Stratton Oakmont egyik céges buliján pelenkás csimpánzok görkoriznak a brókerek szórakoztatására (ilyen csimpánzokat a stáb csak Flordiában talált, így azokat onnan át kellett szállítani a forgatási helyszínre, New Yorkba).

A valóságban Jordan Belfortnak sosem volt "a Wall Street farkasa" ragadványneve. Ez a becenevet az ügynöke találta ki, amikor címet kerestek a könyvéhez, ami a film alapjául szolgált.

Azt a jelenetet, amikor Leonardo DiCaprio sushit eszik, körülbelül százszor vették fel. Ez azt eredményezte, hogy a színész rosszul lett, és egész este hányt.