85% 672 szavazat

The Wolf of Wall Street
IMDB: 8.2 |
13 |
A Wall Street farkasa
Nekem nem igazán tetszett ez a film. A nagy része a drogokról, nőkről, káromkodásról szól, ami 3 órán keresztül fárasztó. Hihetetlen hogy a többségnek ez tetszik, bár azért van itt is jópár negatív vélemény. El sem hiszem, hogy Scorsese rendezte (akinek több filmje is szerintem túlértékelt, de főleg ez). Dicaprio legalább jól játszott, Margot Robbie meg jó nő. 4/10 a film.

Hol nézheted

Aya Cash
Jon Bernthal
Joanna Lumley

FILMINFÓ

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) becsületes brókerként kezdte karrierjét, mégsem ennek köszönheti, hogy a nyolcvanas évek végére az egyik legnagyobb amerikai brókercég tulajdonosa lett, és huszunhat évesen már heti 1 millió dollárt keresett. Még több pénz, még több hatalom, nők és… több»

Rendező: Martin Scorsese
Forgatókönyvíró: Terence Winter, Jordan Belfort
Megjelenés dátuma (mozikban): 1970.01.01
Premier (HU): 2013.12.26. | Netflix (2021.09.24.) | Cinego (2021.11.25.)
Jegyiroda: M
Forgalmazó: Cinego

KULCSSZAVAK

Gyorvik 2022.10.19

Sajnos csatlakoznom kell a kritikus véleményekhez. Sokak véleménye szerint már korábban elkészült ennek a témának a prelűdje - a Tőzsdecápák c. klasszikus -, így eme darab valóban csak obszcenitásával és elképesztő hosszával tud versenyt nyerni.

csd 2020.10.30

Scorsese esete a NEM maffiafilmekkel...

Azt hiszem, hogy Scorsese mindig jobbat hoz ki magából, ha egyszerűen csak eltávolodik a "történelmi maffiafilmek" zsánerétől... vagy micsodától. :) Érezhetően az a téma nagyon közel áll hozzá, de akár a Taxisofőrt, akár a Némaságot, vagy épp ezt a filmet vesszük tőle, egyszerűen kiemelkedő darab, amit bármikor meg lehet nézni.

indingo 2017.06.24

A felépítése remek a filmnek és nem mindennapi alakítások vannak benne. DiCaprio játéka pazar. Természetes, hiteles és sallangmentes.

Sabnock Sanatory 2019.08.30

Martin Scorsese megcsinálta az egyik legjobb filmjét. Az első perctől az utolsóig lekötött és magával ragadott. Di Caprio hihetetlen nagy színésszé nőtte ki magát, szinte bármit el tud játszani. A drámai részt viszont még zseniálisabban hozza. Jonah Hill is kihozta a maximumot magából! Ajánlott mozi!

dulkap 2015.07.07

Lényegesen jobbra számítottam. Az elején még jó is volt a film, de aztán szép lassan és hullámozva esett a színvonal. Egyrészt teljesen feleslegesen volt 3 órás film és azt se bántam volna, ha eldöntik a készítők, hogy milyen műfajú filmet csinálnak.... több»

Deku 2017.07.24

A nagy felhajtás miatt ami körül lengte sokkal többet vártam tőle. Eleinte egész jól működött kezdte felkelteni az érdeklődésem aztán átcsap egy alpári bunkó stílusba.

dailyfilmsan 2021.09.04

A film nagyon alpári, és néhol sekélyes... Vagy inkább néhol nem az. Persze Leo alakítása nagyon jó, és minden más, az atmoszféra, a díszlet, az a sok belefektetett energia szinte kirobban a filmből, és hát valahol ez sok. Sok a "ba***eg, a fa***m, m... több»

Brad Pritt is pályázott a főszerepre, DiCaprioval egymással versenyeztek, de végül Leonardo nyerte meg magának a filmet.

(Shelby07)

Malajziában, Kenyában, Nepálban és Zimbabweban le se vetítették a filmet a túl sok meztelenség, alkohol és kábítószer megjelenítés miatt.

(GedyPapa)

Leonardo DiCaprio többször is találkozott a forgatás előtt Jordan Belforttal, s a színész megpróbált néhány olyan esetet is előcsalogatni belőle, amelyek ugyan nem szerepeltek a könyvében, de a filmvásznon jól mutattak volna. Ilyen volt, amikor a Stratton Oakmont egyik céges buliján pelenkás csimpánzok görkoriznak a brókerek szórakoztatására (ilyen csimpánzokat a stáb csak Flordiában talált, így azokat onnan át kellett szállítani a forgatási helyszínre, New Yorkba).

A valóságban Jordan Belfortnak sosem volt "a Wall Street farkasa" ragadványneve. Ez a becenevet az ügynöke találta ki, amikor címet kerestek a könyvéhez, ami a film alapjául szolgált.

Azt a jelenetet, amikor Leonardo DiCaprio sushit eszik, körülbelül százszor vették fel. Ez azt eredményezte, hogy a színész rosszul lett, és egész este hányt.