Elit játszma

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Egyszerűen egy nagyon gyenge film,ebben a témában azért vannak veretes alkotások is. Zagyva történet,és számomra teljesen érdektelen,egyedüli pozitív személy Costner.

Deku   2018. 02. 15.

Ebből a filmből gyakorlatilag minden olyan lényeges dolog hiányzott ami megalapozta volna a szórakozást. Szerintem maguk a készítők se nagyon voltak vele tisztában, hogy mit akartak elérni a filmmel. Én legalábbis úgy éreztem, hogy nagyon nincs rendben valami.

Berto49   2018. 01. 11.

Hidegen hagyott

Egy egekbe dicsérő kritika alapján sokkal jobbat vártam. Megtörtént eset alapján, sőt az ügy főszereplője erősen beleszólt a forgatásba, például ő határozta meg, hogy a filmbéli mása Jessica Chastain legyen. Az ábrázolt világ olyan távol áll tőlem – ... teljes kritika»

alexxx   2017. 11. 28.

Aaron Sorkin egy nagy zseni, bár eddig csak íróként ismerhettük. A rendezői debütálása azonban pazarul sikerült. Nem állítom, hogy ez az év legjobb filmje lesz, de elfogult vagyok mint Sorkinnal, mind Chastainnel és Idris Elbával. Erős négyes lenne, de megadom az öt csillagot.

MP170506   2019. 04. 14.

Tetszett a film. Nem egy pörgős alkotás, de mégis le tudta kötni a figyelmemet, jól összerakták. A színészek is remek alakítást nyújtottak, hitelesen hozták karakterüket.

MidoD7   2019. 04. 12.

Talán nem ez a világ legmegnyerőbb filmje, de még ettől függetlenül is szerintem nagyon csúcs volt. Látványra semmi panasz nem lehet, a zene szintén tuti. Így hát nekem pozitív élmény volt.

Az amatőr   2019. 07. 15.

Izgalmas dráma dokumentumfilmes tálalásban, a legjobb színészekkel

Régóta nem láttam már ennyire jó egyedülálló filmet. Üdítően izgalmas szórakozás volt a sok franchise,folytatás és remake után. Jessica Chastain tökéletes választás volt erre a szerepre, csak úgy izzott körülötte a levegő. Idris Elbával igen erős párost alkottak, olyannyira, hogy más már nem is kellett melléjük a filmbe ahhoz,hogy jó legyen. A történet is fordulatos volt a póker botránnyal. A napló szerű elbeszélés viszont jócskán levett a film lendületéből, szerintem jobb lett volna, ha nem ragaszkodnak ennyire a könyvhöz. Így olyan dokumentumfilmes hatása lett az egésznek. Összességében azért kiváló egyszemélyes dráma lett kedvenc színésznőmmel Jessica Chastain-nel a főszerepben.

Jeremy Strong
Madison McKinley
Claire Rankin
Jeremy Strong
Jessica Chastain

A film összbevétele 28 780 744 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 60 397 590 forintot termelt. A hazai mozik összesen 53 039 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás első hat napján 45 oldalnyi dialógust vettek fel.

Jessica Chastainnek és Idris Elbanak időegyeztetési problémák miatt csupán 10 napja volt, hogy felvegyék közös jeleneteiket, így a forgatás előtt videóhívásokon keresztül kellett összeolvasniuk a szövegeiket.

Mivel szövetségi bűntényt követett el, Molly Bloom nem tehette be a lábát Kanadába, azonban a világpremier idején 48 órára felfüggesztették a tilalmat, hogy ő is részt vehessen a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

Állítólag maga Molly Bloom javasolta Aaron Sorkinnak Jessica Chastaint a főszerepre.

A forgatókönyvíró-rendező, Aaron Sorkin is feltűnik az egyik jelenetben a pókerasztal mellett.

A szakma egyik legjobb forgatókönyvírójának tartott Aaron Sorkin debütáló rendezése.

A film története Molly Bloom "Molly's Game: From Hollywood's Elite to Wall Street's Billionaire Boys Club, My High-Stakes Adventure in the World of Underground Poker" című memoárján alapszik.

A film világpremierje 2017. szeptember 8-án volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A film remek kritikákat kapott. A RottenTomatoes-on jelenleg 94 százalékon áll (2017. október).

Ajánlani bárkinek tudom az Elit játszma című filmet, aki emberi történetre vágyik, és nem zavarja, ha mindenki, szinte folyamatosan beszél és beszél és beszél. Sorkin-rajongóknak kötelező, mindenki másnak érdemes. 8/10 több»

Minden Aaron Sorkin által írt film után felvetődött bennem a kérdés: vajon mennyi szükség van filmrendezőre, ha egy ilyen brutálisan sűrű dialógusokkal telepakolt forgatókönyvet kell megfilmesíteni? 85/100 több»

Az Elit játszma egy nagyon izgalmas mozi, amely elsősorban a kiválóan megírt forgatókönyve és a szerepében brillírozó Chastain miatt akár többszöri nézésre is alkalmas. 75/100 több»