Elit játszma

Deku   2018. 02. 15.

Ebből a filmből gyakorlatilag minden olyan lényeges dolog hiányzott ami megalapozta volna a szórakozást. Szerintem maguk a készítők se nagyon voltak vele tisztában, hogy mit akartak elérni a filmmel. Én legalábbis úgy éreztem, hogy nagyon nincs rendben valami.

Berto49   2018. 01. 11.
Hidegen hagyott

Egy egekbe dicsérő kritika alapján sokkal jobbat vártam. Megtörtént eset alapján, sőt az ügy főszereplője erősen beleszólt a forgatásba, például ő határozta meg, hogy a filmbéli mása Jessica Chastain legyen. Az ábrázolt világ olyan távol áll tőlem – hat számjegyű tétekben folyó pókerjátszmák -, hogy nem tudtam izgulni a hősnőért, számomra teljesen mindegy volt, hogy lecsukják-e, vagy sem. Azt viszont tudtam, hogy még élő személyről van szó, tehát nem volt tétje a dolognak. Igazán sajnálatos a fiatal korában sízőként ért balesete volt, nem banánhéjon, hanem egy fenyőgally miatt ért véget a sportolói karrierje. Annyi együttérzés azért szorult belém, hogy az apja (Kevin Costner) ténylegesen bos... több»

alexxx   2017. 11. 28.

Aaron Sorkin egy nagy zseni, bár eddig csak íróként ismerhettük. A rendezői debütálása azonban pazarul sikerült. Nem állítom, hogy ez az év legjobb filmje lesz, de elfogult vagyok mint Sorkinnal, mind Chastainnel és Idris Elbával. Erős négyes lenne, de megadom az öt csillagot.

MP170506   2019. 04. 14.

Tetszett a film. Nem egy pörgős alkotás, de mégis le tudta kötni a figyelmemet, jól összerakták. A színészek is remek alakítást nyújtottak, hitelesen hozták karakterüket.

MidoD7   2019. 04. 12.

Talán nem ez a világ legmegnyerőbb filmje, de még ettől függetlenül is szerintem nagyon csúcs volt. Látványra semmi panasz nem lehet, a zene szintén tuti. Így hát nekem pozitív élmény volt.

Jeremy Strong
Madison McKinley
Claire Rankin
Jeremy Strong
Jessica Chastain

Ajánlani bárkinek tudom az Elit játszma című filmet, aki emberi történetre vágyik, és nem zavarja, ha mindenki, szinte folyamatosan beszél és beszél és beszél. Sorkin-rajongóknak kötelező, mindenki másnak érdemes. 8/10 több»

Minden Aaron Sorkin által írt film után felvetődött bennem a kérdés: vajon mennyi szükség van filmrendezőre, ha egy ilyen brutálisan sűrű dialógusokkal telepakolt forgatókönyvet kell megfilmesíteni? 85/100 több»

Az Elit játszma egy nagyon izgalmas mozi, amely elsősorban a kiválóan megírt forgatókönyve és a szerepében brillírozó Chastain miatt akár többszöri nézésre is alkalmas. 75/100 több»

A forgatás első hat napján 45 oldalnyi dialógust vettek fel.

(ArpiHajdu és Réci )

Jessica Chastainnek és Idris Elbanak időegyeztetési problémák miatt csupán 10 napja volt, hogy felvegyék közös jeleneteiket, így a forgatás előtt videóhívásokon keresztül kellett összeolvasniuk a szövegeiket.

(ArpiHajdu és Réci )

Mivel szövetségi bűntényt követett el, Molly Bloom nem tehette be a lábát Kanadába, azonban a világpremier idején 48 órára felfüggesztették a tilalmat, hogy ő is részt vehessen a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.