Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Deku   2018. 02. 15.

Ebből a filmből gyakorlatilag minden olyan lényeges dolog hiányzott ami megalapozta volna a szórakozást. Szerintem maguk a készítők se nagyon voltak vele tisztában, hogy mit akartak elérni a filmmel. Én legalábbis úgy éreztem, hogy nagyon nincs rendben valami.

alexxx   2017. 11. 28.

Aaron Sorkin egy nagy zseni, bár eddig csak íróként ismerhettük. A rendezői debütálása azonban pazarul sikerült. Nem állítom, hogy ez az év legjobb filmje lesz, de elfogult vagyok mint Sorkinnal, mind Chastainnel és Idris Elbával. Erős négyes lenne, de megadom az öt csillagot.

Berto49   2018. 01. 11.

Egy egekbe dicsérő kritika alapján sokkal jobbat vártam. Megtörtént eset alapján, sőt az ügy főszereplője erősen beleszólt a forgatásba, például ő határozta meg, hogy a filmbéli mása Jessica Chastain legyen. Az ábrázolt világ olyan távol áll tőlem – hat számjegyű tétekben folyó pókerjátszmák -, hogy nem tudtam izgulni a hősnőért, számomra teljesen mindegy volt, hogy lecsukják-e, vagy sem. Azt viszont tudtam, hogy még élő személyről van szó, tehát nem volt tétje a dolognak. Igazán sajnálatos a fiatal korában sízőként ért balesete volt, nem banánhéjon, hanem egy fenyőgally miatt ért véget a sportolói karrierje. Annyi együttérzés azért szorult belém, hogy az apja (Kevin Costner) ténylegesen bosszút tudjon állni a lányát ért támadásért. A túlságosan felértékelt kritika mellett a „Luther” című TV-sorozatból megismert Idris Elba miatt néztem meg a filmet, benne nem is csalódtam. Remek volt a sztárügyvéd szerepében. (Elhűltem a 250.000 $-os honorárium hallatán.) Negatívumként az iszonyatos mennyiségű narrációt és párbeszédet említem meg, ebben az esetben igaz a mondás: sok beszédnek sok az alja. Ugyan szinkronizált film (kalapot le Kálid Artúr és a többiek előtt), de a motollaként pergő szóözön értelmezése sok esetben elterelte a figyelmemet a képekről. Összességében – szerintem – sokkal jobb, mint a forgatókönyvéért Oscar-t kapott „Social Network - A közösségi háló”, debütáló rendezőként azonban takarékosabban kellene bánni az emberi beszéddel, jobban kellene bízni a képek erejében, hiszen a film a mozgóképek művészete.

Gábor Rózsa   2018. 01. 09.

Alapvetően egy jó film, amely kicsit hosszúra nyúlik. A történet maga elbírta volna ezt a 2 óra 20 perc körüli távot, de valamiért mégsem sikerült feszesen tartani a szálakat. A narráció folyamatos, a párbeszédek pörögnek és frissek, szokásos Aaron Sorkin “szóáradat”.

Csicsi88   2018. 03. 22.

Nekem nagyon tetszett a film. Bemutatja egy sportoló életét a folyamatos küzdelmekről az edzésekről, akaratról. Mikor az álmok széttörnek és még abból is van kiút. Mindig van másik esély vagy egy új álom.

Jeremy Strong
Madison McKinley
Claire Rankin
Jeremy Strong
Jessica Chastain

Ajánlani bárkinek tudom az Elit játszma című filmet, aki emberi történetre vágyik, és nem zavarja, ha mindenki, szinte folyamatosan beszél és beszél és beszél. Sorkin-rajongóknak kötelező, mindenki másnak érdemes. 8/10 több»

Minden Aaron Sorkin által írt film után felvetődött bennem a kérdés: vajon mennyi szükség van filmrendezőre, ha egy ilyen brutálisan sűrű dialógusokkal telepakolt forgatókönyvet kell megfilmesíteni? 85/100 több»

Az Elit játszma egy nagyon izgalmas mozi, amely elsősorban a kiválóan megírt forgatókönyve és a szerepében brillírozó Chastain miatt akár többszöri nézésre is alkalmas. 75/100 több»

A forgatás első hat napján 45 oldalnyi dialógust vettek fel.

(ArpiHajdu és Réci )

Jessica Chastainnek és Idris Elbanak időegyeztetési problémák miatt csupán 10 napja volt, hogy felvegyék közös jeleneteiket, így a forgatás előtt videóhívásokon keresztül kellett összeolvasniuk a szövegeiket.

(ArpiHajdu és Réci )

Mivel szövetségi bűntényt követett el, Molly Bloom nem tehette be a lábát Kanadába, azonban a világpremier idején 48 órára felfüggesztették a tilalmat, hogy ő is részt vehessen a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.