Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Sienna Miller

Tamás Ganyecz   2019. 04. 30.

Alulértékelt

Rossz korban született. Talán ott hibáztak, hogy a régi gengszterfilmek lendületét is átvették. Nem az a mai gyorsan pörgő, villódzó, már-már idegesítő képi világ. Szép lassan építkezik, hagy időt. Ha úgy 15-20 évvel korábban születik, biztos nagyobb sikere lett volna. Egy jó gengszterfilm. Van tartalma, egy kis mondanivalója. Szerintem, aki szereti a hasonló filmeket, annak tetszeni fog. Van benne egy kis Keresztapa, egy kis Volt egyszer egy Amerika, Sebhelyes arcú. Szépen fotografált, jó a díszlet, a ruhák. Kár, hogy így lehúzták. Aki a mai modern szuperhős filmeket kedveli, az lapozzon. :)

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Nagyon jól összerakott film. Végig izgalmas és Ben Affleck is újra a régi arcát mutatja benne. Ajánlani tudom.

HercegPeter   2018. 01. 10.

Jobb mint vártam, egy igen erős gengszterfilm. Kicsit féltem az elején, de aztán fokozatosan javult és a végére teljesen rendben volt. Affleck jó volt mint rendező és mint forgatókönyvíró, de ebben a szerepben nem éreztem elég erősnek. Jók voltak az akciójelenetek, különösen a '20-as évekbeli autósüldözés tetszett. A történet is csavaros és érdekes, vannak benne igencsak komoly párbeszédek is. Jó volt, hogy nem csak a bűnözés és a szerelemről van benne szó, hanem belekeverték a faji kérdést és a vallást is. Tetszettek a ruhák és az autók.

hsanya182   2017. 11. 07.

"Amit a világnak adsz, a világ visszaadja neked de sose úgy ahogy szeretnéd" Aki szereti a gengszterfilmeket, annak lehet tetszeni fog a kimért kegyetlensége, szokásosan unalmas párbeszédei, és némi bölcsességet is össze lehet kapcsolni, az elhangzott szavak alapján, de a felismerés már túl késő lesz... Egynek elmegy. Van benne egy jó bankrablós üldözés, igazából azért nem éri meg megnézni...

Berto49   2018. 09. 28.

A színészként és rendezőként is tevékenykedő Ben Affleck nem először vette alapul Dennis Lehane írását, aki modern bűnügyi/szórakoztató irodalom egyik legkiválóbb alakja. Írásait a filmrendezők előszeretettel viszik a filmvászonra. Elég csak néhányat említeni; „Titokzatos folyó” (2003 – Clint Eastwood), „Viharsziget” (2010 – Scorsese), vagy a „Hideg nyomon”, amit szintén B. A. rendezett 2007-ben. A mostani film a 20-as években játszódó gengsztertörténet, amikor az alkoholtilalom hatására nagyüzemi módszerekkel folyt a szeszcsempészés és a ma is „eredményesen” tevékenykedő maffiák megalapozták működésüket. A trailer alapján sokkal többet vártam, számomra unalmas volt. Egyébként is a zsáner klasszikus darabját, a „Kárhozat útjá”-t nem lehet überelni.

Az éjszaka törvényét mindössze annyi választja csak el a totális katasztrófától, hogy durva aránytalanságai nincsenek, és időről időre néhány percig megbízhatóan működik, de ez Afflecktől és Lehane-től egyenként is édeskevés lenne.
4,5/10 több»

Hangulatos, lendületes noir, kicsit sok elemmel, de azért élvezhető minőségben. 6,5/10 több»

Már úgyis gyanús volt, hogy Ben Affleck összes rendezése remekül sikerült – eddig. Mondjuk, azért Dennis Lehane is összekaphatta volna magát, amikor megírta a film alapjául szolgáló regényét. Nem olvastam sajnos, de annyival biztos nem lehet ütősebb az írott alapanyag, mint amennyire semmilyen lett az adaptációja. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. több»

A film összbevétele 22 678 555 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 940 256 forintot termelt. A hazai mozik összesen 32 544 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nagyjából 65M $-ból forgatták le 2015 októbere és 2016 februárja közt.

Adam Driver, Chris Messina és Jon Bernthal neve is felmerült a férfi főszerepre.

Titus Welliver mind a négy filmben látható, amit Ben Affleck eddig rendezett.