Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Az éjszaka törvénye (2016)

Live by Night

Szilonka   2020. 08. 26.

Nem a kedvenceim a gengszter filmek, de ez tetszett. Nem volt túlerőltetve és Ben Afflecknek is jól állt a szerep. A romantikus szál sem volt túl erős, érdekessé tette e a filmet.

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Nagyon jól összerakott film. Végig izgalmas és Ben Affleck is újra a régi arcát mutatja benne. Ajánlani tudom.

HercegPeter   2018. 01. 10.

Jobb mint vártam, egy igen erős gengszterfilm. Kicsit féltem az elején, de aztán fokozatosan javult és a végére teljesen rendben volt. Affleck jó volt mint rendező és mint forgatókönyvíró, de ebben a szerepben nem éreztem elég erősnek. Jók voltak az ... több»

Berto49   2018. 09. 28.

A színészként és rendezőként is tevékenykedő Ben Affleck nem először vette alapul Dennis Lehane írását, aki modern bűnügyi/szórakoztató irodalom egyik legkiválóbb alakja. Írásait a filmrendezők előszeretettel viszik a filmvászonra. Elég csak néhánya... több»

hsanya182   2017. 11. 07.

"Amit a világnak adsz, a világ visszaadja neked de sose úgy ahogy szeretnéd" Aki szereti a gengszterfilmeket, annak lehet tetszeni fog a kimért kegyetlensége, szokásosan unalmas párbeszédei, és némi bölcsességet is össze lehet kapcsolni, az elhangzot... több»

harnas1207   2018. 11. 29.

Nagyon gyenge film. Kicsit gengszterfilm paródia, ragad a giccstől.

MMcFly2015   2017. 01. 26.

Számomra Ben Affleck jobb rendező, mint színész. Ezért semmi kétségem nem volt a felöl, hogy jó filmet fogok nézni. Aláírom, nem lett a legjobb rendezése - a Tolvajok városát nehezen tudná überelni -, de még így is egy erős gengszter filmet kaptunk t... több»

Sienna Miller

A film összbevétele 22 678 555 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 940 256 forintot termelt. A hazai mozik összesen 32 544 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nagyjából 65M $-ból forgatták le 2015 októbere és 2016 februárja közt.

Adam Driver, Chris Messina és Jon Bernthal neve is felmerült a férfi főszerepre.

Titus Welliver mind a négy filmben látható, amit Ben Affleck eddig rendezett.

Jennifer Lawrence és Lindsay Lohan neve is felmerült a női főszerepre.

Az operatőr Robert Richardson szerette volna, ha a filmet az Ultra Panavision 70 anamorf lencsével rögzítik, de a Panavison már bérbe adta a rendszert a Zsivány egyes(2016) forgatására.

Ben Affleck elcsúsztatta a film elkészítését, hogy szerepelhessen David Fincher Holtodiglan (2014) című filmjében. Affleck régi vágya volt, hogy együtt dolgozhasson Fincher-rel.

Először Leonardo DiCaprio játszotta volna a főszerepet, de inkább a film producere lett.

Másodszor dolgoz fel Ben Affleck Dennis Lehane regényt

4. film amit Ben Affleck rendez

(BéBé)

Az éjszaka törvényét mindössze annyi választja csak el a totális katasztrófától, hogy durva aránytalanságai nincsenek, és időről időre néhány percig megbízhatóan működik, de ez Afflecktől és Lehane-től egyenként is édeskevés lenne.
4,5/10 több»

Hangulatos, lendületes noir, kicsit sok elemmel, de azért élvezhető minőségben. 6,5/10 több»

Már úgyis gyanús volt, hogy Ben Affleck összes rendezése remekül sikerült – eddig. Mondjuk, azért Dennis Lehane is összekaphatta volna magát, amikor megírta a film alapjául szolgáló regényét. Nem olvastam sajnos, de annyival biztos nem lehet ütősebb az írott alapanyag, mint amennyire semmilyen lett az adaptációja. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. több»