A könyvelő (2016)

The Accountant

A könyvelő

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Ben Affleck jobbnál jobb filmeket készít az utóbbi időben. Nekem ez is nagyon tetszett, bár néhol éreztem némi ellentmondást.

indingo   2017. 04. 10.

Annyira nem nyűgözött le. Többet szerettem volna látni a fiú gyerekkorából, hogyan lett az aki a jelenben. A történet néhol nem volt eléggé kidolgozva.

Diesel   2018. 02. 26.

Mindenképpen érdemes megnézni ezt a filmet. A történet érdekes és nagyon összetett. Végig követhető a film és tökéletesen vált a jelen és a múltbéli szálak között. A film részletesen kitért a főszereplő családi életére, gyerekkorára így teljes mértékben választ kaptunk arra hogy hogyan lett az aki. Az események a cselekmények végig pörgősek és tele vannak akcióval. Ben Affleck ismét hozza a profit, és tökéletesen alakítja a bérgyilkos könyvelőt. Nagyon tetszett hogy apróbb részletekre is odafigyeltek a filmben, mint például a realisztikus fegyverhasználat. (Nagyon sok olyan akciófilm van ahol a szereplőknek olyan fegyvere van ami sosem fogy ki.) Ami pozitívum volt még számomra hogy egy szép csavaros kis történet kaptunk. Ben Affleck és Anna Kendrick kaphatott volna több teret is a filmben. Egy kis romantika simán belefért volna. A film közepe felé bedurvulnak az események és szinte a végéig izgalmas. Nekem nagyon bejött ez a film. Tetszett a befejezése is. Érdemes megnézni igazi minőségi film.

Deku   2017. 07. 25.

Anna Kendrick és Ben Affleck párosa nagyon működött, egy rohadt jó film lett ebből. Ezt vártam már. Nagyon rendben volt mind történetileg mind pedig színészileg szerintem elérték a kellő hatást és ez több volt mint várható.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Hú de tetszett! Nem vártam sokat tőle pedig. Az alapsztori esőemberszerű, de mégis modernizálták azt. Ben Affleck kiválóan hozza a főszereplőt és végig szerepben marad. A mellékszereplők és maga a történetvezetés is fenntartja a figyelmet, és még csavarokkal is apellál, amelyeket nem vártam volna. Mindenképpen érdemes megnézni!

Anna Kendrick

Itt-ott lett volna min csiszolni, de ennek ellenére egy felettébb szórakoztató film A könyvelő, amit főleg azoknak az akciófilmekre amúgy vevő nézőknek ajánlok, akik belefáradtak a zsáner ötlettelen, egysíkú karaktereket felvonultató darabjaiba, és vágynak egyfajta vérfrissítésre. 7,5/10 több»

Meghökkentő A könyvelő alapötlete, s éppen ezért működik a film. Ben Affleck remek, a forgatókönyv fontoskodása megmosolyogtató. De még így is menő! több»

Ilyen, amikor egy pofonegyszerű és tulajdonképpen sablonos történetet agyonbonyolítanak, avagy mozikban A könyvelő. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

A filmet nagyjából 44M $-ból forgatták 2015 januárjában, Atlantában.

A legelső elképzelések szerint a filmet a Coen-testvérek rendezték volna, Mel Gibson főszereplésével.

A filmben két Oscar-díj nyertes is játszik: Ben Affleck és J.K. Simmons; valamint két további színész, akiket jelöltek már Oscar-díjra: Anna Kendrick és John Lithgow.

(ps)