A könyvelő (2016)

The Accountant

A könyvelő

Tamás Purczeld   2020. 04. 18.

Az igazi telitalálat

Erről a filmről nekem csak az jut eszembe, hogy Telitalálat. Irígylem aki még nem látta, hogfy egy jó moziélmény még előtte van! Ezt a filmet mindenkinek látni kell, mert remek.

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Ben Affleck jobbnál jobb filmeket készít az utóbbi időben. Nekem ez is nagyon tetszett, bár néhol éreztem némi ellentmondást.

indingo   2017. 04. 10.

Annyira nem nyűgözött le. Többet szerettem volna látni a fiú gyerekkorából, hogyan lett az aki a jelenben. A történet néhol nem volt eléggé kidolgozva.

Deku   2017. 07. 25.

Anna Kendrick és Ben Affleck párosa nagyon működött, egy rohadt jó film lett ebből. Ezt vártam már. Nagyon rendben volt mind történetileg mind pedig színészileg szerintem elérték a kellő hatást és ez több volt mint várható.

HercegPeter   2019. 06. 09.

Eleinte nem tudtam túl komolyan venni Afflek-et ebben a szerepben, de a végére megszoktam. Anna Kendrick hozott egy kis lazaságot és enyhe jókedvet a filmbe, így nem lett egysíkú. Az akciórészeknél egyből beugrott az enyhén autista Batman képe. De et... több»

dailyfilmsan   2019. 04. 24.

Ben Affleck ezen története meglehetősen érdekesre sikerült. Nem mondanám pörgősnek, de diktál egy tempót. A szereplők nem mind nyújtanak csúcs alakítást, de a főbb szereplők játéka nem mondható rossznak. A történet nem egyedi, talán ez is a buktatója... több»

Diesel   2018. 02. 26.

Mindenképpen érdemes megnézni ezt a filmet. A történet érdekes és nagyon összetett. Végig követhető a film és tökéletesen vált a jelen és a múltbéli szálak között. A film részletesen kitért a főszereplő családi életére, gyerekkorára így teljes mérték... több»

Anna Kendrick

A film összbevétele 155 160 045 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 205 086 988 forintot termelt. A hazai mozik összesen 144 384 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nagyjából 44M $-ból forgatták 2015 januárjában, Atlantában.

A legelső elképzelések szerint a filmet a Coen-testvérek rendezték volna, Mel Gibson főszereplésével.

A filmben két Oscar-díj nyertes is játszik: Ben Affleck és J.K. Simmons; valamint két további színész, akiket jelöltek már Oscar-díjra: Anna Kendrick és John Lithgow.

(ps)

Ez Anna Kendrick és J.K. Simmons második közös filmje. Korábban együtt láthattuk őket az Egek ura című filmben.

(ps)

A film forgatókönyve 2011-ben felerült a hollywoodi fekete listára, amelyre azok a forgatókönyvek kerülnek, amiket még nem filmesítettek meg, de nagyon ígéretesnek bizonyulnak.

(ps)

Anna Kendrick karakterét édesanyjáról mintázta, aki történetesen könyvelő. A színésznőnk édesanyja abban is segített, hogy átlássa a könyvelés alapjait.

(ps)

Itt-ott lett volna min csiszolni, de ennek ellenére egy felettébb szórakoztató film A könyvelő, amit főleg azoknak az akciófilmekre amúgy vevő nézőknek ajánlok, akik belefáradtak a zsáner ötlettelen, egysíkú karaktereket felvonultató darabjaiba, és vágynak egyfajta vérfrissítésre. 7,5/10 több»

Meghökkentő A könyvelő alapötlete, s éppen ezért működik a film. Ben Affleck remek, a forgatókönyv fontoskodása megmosolyogtató. De még így is menő! több»

Ilyen, amikor egy pofonegyszerű és tulajdonképpen sablonos történetet agyonbonyolítanak, avagy mozikban A könyvelő. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»