Szellemkutya (1999)

Ghost Dog: The Way of the Samurai

Deku   2017. 12. 23.

Hát kétségeim azok voltak sőt leginkább csak azok voltak de ezek hamar szerte is foszlottak. Első pillantásra nem gondoltam volna, hogy ez a film fel fog érni az elvárásaimhoz.

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 10.

Egyedi, de ajánlott alkotás Jarmush-tól

Újra Jarmusch, ezúttal a (sokak szerint) leginkább közönségbarát alkotásával, a Szellemkutyával. Elöljáróban azt leszögezném, hogy nekem a Halott ember jobban tetszett jelen filmjénél, de ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy a Szellemkutya rossz fil... teljes kritika»

Milanman   2015. 02. 10.

Jim Jarmusch életművének egyik legjobbja, a fantasztikus Forest Whitakerrel. A szamurájkódexet erkölcsi élete középpontjába állító magányos bérgyilkos és a maffia harcának RZA zenéjével megtámogatott eposza a 90-es évek egyik elfeledett apró ékköve. Nem váltja meg a világot, de a stílusa zseniális.

Forest Whitaker
Forest Whitaker

RZA színészi debütálása.

(Thibo84)

A fejezetek közötti idézetek Yamamoto Tsunetomo „Hagakure: A szamurájok útja” című könyvéből származnak, amelyet a Kodansha International adott ki.

(Thibo84)

A forgatás nagy része a New Jersey-ben található Jersey Cityben történt.

A film vége felé, amikor Szellemkutya a parkba tart, köszön neki egy terepmintás ruhás ember (a stáblista szerint: álruhás szamuráj), akit RZA alakít. Ő volt egyébként a film zeneszerzője is.

Raymond a film francia nyelvű változatában yoruba nyelven beszél (ez egy afrikai nyelv, amelyet főleg Nigériában beszélnek)

Akárhányszor Szellemkutya egy autóba ül, a hangerőt mindig 21-es szintre állítja.

Jim Jarmusch egy interjúban úgy nyilatkozott, hogy Szellemkutya karakterét egy az egyben Forest Whitakerre írta. Hozzátette még, hogy ha a színész nemet mondott volna a főszerepre, akkor a film valószínűleg el sem készült volna.