Bosszúra törve (2016)

I Am Wrath

Bizsu82   2019. 07. 09.

Igazi akciófilm a szó szoros értelmében. Akcióban dús, eseményekkel teli és látványos, ami azért szerintem a valódi sztori rovására megy. viszont a kategóriában megállja helyét.

HercegPeter   2017. 10. 01.

Biztos vagyok benne, hogy ez a film nem tartozik Travolta kedvencei közé. Szerintem egy elveszített fogadás, vagy a pénzhiány miatt fogadta el a szerepet. Annyira klisés és átlagos, hogy az már fáj. Semmilyen csavar, vagy újdonság nem volt benne. Nem... több»

csabus   2016. 09. 29.

Egyszer nézhető sablonokon alapuló B kategóriás film.

stomachh   2016. 11. 30.

Tucat B kategorias film lett, amit meg egy A kategorias szinesz sem tudott megmenteni. Delutani matinenak elmegy.

Bendegúz   2018. 10. 12.

Hát, esti filmnek elmegy, ha nincs jobb, de külön megnézni nem javasolnám senkinek. Annyi jobb filmje van Travoltának. A kritikusok sem fogadták annyira jól a filmet, és ennek megvan az oka.

Firencz   2016. 10. 02.

Stanley Hill szerepében Travolta ezúttal szédületesen jól alakít. Hill sötét múlttal rendelkzik, de jelenleg csak egy egyszerű családapa, akit feleségének megyilkolása egy csapásra a múltba löki. Pörgős, rengeteg szép akcióval és frappáns dialógusokkal.

issue   2016. 04. 26.

Ez már nem az élvonal beli gyártásból érkezi, és Travolta ide, vagy oda, ezt a filmet nem tudja elvni a sármával. Azért azt beismerem, hogy nem az ő hibája ez. Jobb forgatókönyv, eredetibb történet, vagy legalább egy kis kiszámíthatatlanság kellett volna.

Luis Da Silva Jr.
Sam Trammell
Rebecca De Mornay
Christopher Meloni
Patrick St. Esprit

A film összbevétele 228 631 dollár volt (imdb.com).

A Bosszúra törve tagline-ja, az "I lay my vengeance upon them" (Lesújtok rájuk hatalmas bosszúval) egy utalás a Ponyvaregényre (Ezékiel 25.17.). John Travolta mindkét filmben játszott.

A Bosszúra törve nem kapott mozis forgalmazást.

A filmet az eredeti tervek szerint William Friedkin rendezte volna Nicolas Cage főszereplésével.

A Bosszúra törve forgatása 2015. március 9-én kezdődött meg Columbusban, Ohio államban.

A filmet meglehetősen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon mindössze 11 százalékon áll (2017. április).