Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Ponyvaregény

(Pulp Fiction)

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Alapfilm. Zseniális karakterek szokatlanul kiszámíthatatlan bonyodalom téboly. Minden idők egyik legfurcsább és talán legemlékezetesebb filmje. Aki egy könnyed akciót vagy vígjátékot akar, annak nem ajánlom. Önálló stílust alkotott.

Shelby07   2018. 01. 15.

Fantasztikus film, igazi Quentin Tarantino film. Nagyon jó alkotás és a színészek is fantasztikusat alakítanak. Igazán élvezhető és igazi klasszikus.

erare   2015. 02. 10.

Már a film zenéje megér egy misét, aztán jönnek a remek színészek, s egy kiváló rendező. És a történet sem híg és sótlan. Szeretem nagyon: Travolta mozdulatai és a grimaszai... :-), az akciójelenetek, a film humora is egyedi. Filmtárunk alapeleme.

Deku   2017. 07. 10.

Az egyedüli értékelhető dolog ebben a filmben John Travolta alakítása volt semmi egyéb. Először is, ez az film borzalmasan unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia.

mdlg4th   2016. 02. 04.

Ez borzasztóra sikeredett. Az egész film untatott, az első pár perc után nem alig bírtam magammal annyira untam, vártam az áttörést, de sajnos nem érkezett meg. Értelmetlenség volt az egész… Pedig Tim Roth-ot nagyon bírom.

Amanda Plummer
Quentin Tarantino
Tim Roth
Amanda Plummer
Smoking Barrels - Tarantino's Hateful Eight: Ponyvaregény
A Ponyvaregény tényleg olyan, mint a jó bor, az idő múlásával csak nemesedik. Ha meg kellene neveznem a tökéletes filmet, egy pillanatig nem gondolkodnék a válaszon.
Art7.hu - Egy kultfilm újratöltve
Kultfilm: megérdemli, hogy felturbózva ismét vetítsék – ma is olyan talányos sztorit kapsz, hogy kapkodhatod a fejed, miközben mosolyogsz a bajszod alá.
Vox.hu - Ponyvaregény
Korunk abszolút kultuszfilmje. Megérdemelten: a kultfilm valamennyi ismérve szinte ordít a Ponyvaregény szövetéből. 100/100

Bár a stáblistán nem tüntették fel, de azokat a jeleneteket, amelyekben Quentin Tarantino szerepel Jimmie-ként, Robert Rodriguez rendezte.

(ArpiHajdu és Réci )

Egyesek szerint Christopher Walken karaktere valójában Butch apja, de így könnyebb volt átadnia neki az órát.

(Scramananga )

A filmben megjelenik ismét, a Red Apple cigaretta, mely valójában nem létezik, Tarantino találta ki, mert utálja a produce placementet (márkaelhelyezés)

(Scramananga )