Volt egyszer egy Amerika

(Once Upon a Time in America)

Hitman  2016. 03. 24.

A Volt egyszer egy Amerikai nagyon intelligens, nagyon érzelmes dráma a maffiózók hőskorából. Egy méltatlanul elhallgatott alkotás, pedig a gengszterfilmek egyik legjobbja.

Meeroz21  2015. 09. 12.

Szörnyű és borzalmas. Ezt adnám címnek rögtön. Egyáltalán nem találták el a filmet, az alapok jók lettek volna azonban valahogy mégse tudták úgy kivitelezni, ahogy azt illett volna ehhez a filmhez. Sajnos számomra így erősen bukta

mdlg4th  2016. 02. 04.

Egész pofás kis alkotásra sikeredett a kategóriáján belül. Nekem pont elég is ennyi egy szombat délutánra. Imádom az ilyen kis laza délutáni családi filmeket. Kikapcsolnak.

Deku  2017. 07. 10.

A legjobb dolog Robert De Niro játéka volt számomra. Bár azért Joe Pesci is nagyon tudta mi kell a népnek. Kellemes hangulatot teremtett és ez a legnagyobb erőssége ennek a filmnek. Igazán rosszat nem is tudnék említeni mert jól szórakoztatott.

Yosihiro  2015. 04. 25.

Robert de Niro miatt néztem meg a filmet. nagyon jól sikerült szerintem a legjobb filmek közé sorolható! Nagyon jól visszaadja az amerikaki életet. Ezt látni kell minden filmrajongónak. Üdv Yosihiro

Adrian Curran
William Forsythe
James Hayden
James Woods
Smoking Barrels: Volt egyszer egy Amerika
A Volt egyszer egy Amerika méltó párja a Volt egyszer egy Vadnyugatnak, mindkettő abba a kategóriába tartozik, ami miatt feltalálták a mozgóképet, máig életre szóló élményt tudnak nyújtani a nézőjüknek. Örök darab! 9/10

A film valamivel több, mint 5M $-t keresett az amerikai mozikban.

A gyártási költségek nagyjából 30M $-t tettek ki.

Állítólag több év győzködés után engedélyezte az eredeti regény írója Harry Grey, hogy megfilmesítsék a könyvét.