Isten városa

Cidade de Deus

Alexandre Rodrigues
Alexandre Rodrigues
Jonathan Haagensen

Isten városa Rio de Janeiro legkeményebb és legszegényebb városnegyede, ahol mindennaposak a gyilkosságok, rablások, összetűzések és bandaháborúk. A szálakat javarészt a drog és a túlélés iránti vágy mozgatja. Ebben a közegben nő fel két kissrác, akik mindketten azt az utat választják, ami… Több

Forgatókönyvíró: Bráulio Mantovani
Ország: Németország, Franciaország, Brazília
Premier (HU): 2003.03.13. | Netflix (2022.12.10.)

2023.04.28 Artemisia

Akik fölött nincs isten

Isten városának, Rió hírhedt favellájának döbbenetes állapotait elsőként Paolo Lins 1997-es könyve tárta a világ elé. Lins Isten városában született és nőtt fel, így első kézből tudósított annak elborzasztó valóságáról: a félelmetes méreteket öltő bű... Teljes kritika

2016.08.26 ArpiHajdu és Réci

Több helyen olvastam, hallottam, hogy ez a film így szuper, meg úgy szuper, úgyhogy amikor a napokban adta az egyik adó, gondoltam én is megnézem. Először letaglózott, időnként a gyomrom forgott, a végén pedig nagyon is elgondolkodtatott. Fogalmam si... Több

2017.07.15 Deku

Elég durva jeleneteket tartalmaz ez a film, nem fukarkodik az őszinteséggel és ettől lesz annyira hiteles és szívbemarkoló. Mélyen megtudott érinteni, hogy ilyen egyáltalán megtörténhet.

2017.10.15 indingo

Nagyon felkavaró film és teljesen valósághű is. Végig leköti az ember figyelmét, és egy igaz történetet mesél el a film. Nem egy egyszerű darab, én sokat gondolkodtam rajta miután megnéztem.

2016.05.22 Yosihiro

A film drámai és valósághű de ettől függetlenül én egy nevesebb szereplőt is tettem volna bele akkor talán jobban odafigyelnének a filmre. Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek remek film :)

60-an halnak meg a filmben.Szerző: Norbi

Annál a jelenetnél, amikor Csirke először öl meg egy embert, az Isten városában lakók közül néhányan odamennek hozzá és gratulálnak neki. Az első hölgy, aki megszólal, nem más, mint az igazi Csirkének az édesanyja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez volt az első brazíliai film az Oscar-díj történetében, amely kettőnél több kategóriában is jelölt volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film USA-ban forgalmazott DVD-inek borítóján szemmel láthatóan eltávolították a fegyvereket annál a képnél, amikor az egyik banda fegyverrel pózol. Ehelyett azt lehet látni, hogy a bandatagok a kezükkel formáznak fegyvert, s így szerepelnek a borítón. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 08. 18.)
Fernando Meirelles rendező Sao Paulóból és a reklámfilmszakmából elment Rio de Janeiróba, és leforgatta a világ egyik legjobb filmjét. Az Isten városa egy igazi felnőtté válás-történet egy olyan helyről, ahol a gyerekek életének már azelőtt vége, hogy túlságosan fiatalon meghalnának. 10/10 Több
Better Call Saul
2015