Gengszterek gengsztere

Gengszterek gengsztere

Gangster No. 1
Videók

A londoni alvilág egyik oszlopos tagja - nevezzük csak egyszerűen gengszternek - megtudja, hogy harminc év börtön után végre szabadon engedték egykori társát, Freddie Mays-t. A három évtizeddel korábbi események emlékei hirtelen újra visszatérnek. 1968-ban a gengszter még kezdő volt a szakmában, Mays azonban már komoly befolyással bírt az alvilágban. Amikor a gengszter leszámolt egy rivális banda néhány tagjával - Mays ádáz ellenségeivel - végre elnyerhette a főnök teljes bizalmát és barátságát. Kettejük kapcsolata azonban megromlik, amikor Mays beleszeret egy kissé együgyű táncosnőbe, Karenbe. Emberünk megtudja, hogy Lennie, egy rivális banda vezetője egy éjszaka lecsapni készül Mays-re… Több

Rendező: Paul McGuigan
Ország: Németország, Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2001.08.16.

2021.03.14 sonolokojjo

Egy nagyon jó film, sajnos nem kapja meg az elismerést, amit megérdemelne. A kameramunka kivételes.

2017.05.31 matyas

Erőszakos, de a rendezés kimagaslóan jó és a színészek alakításai is nagyon eladják a karaktereket. Csak ajánlani tudom.

A film összbevétele 30 915 dollár volt (imdb.com).

Nem túl szorosan, de a valóban élő Frankie Fraser gengszter életén alapul.Szerző: magyaristvan