Az ítélet eladó

Az ítélet eladó

Runaway Jury
elekm90

New Orleans-ban egy nap egy kirúgott dolgozó mészárlást rendez egykori munkahelyén, majd végez magával. Az egyik meggyilkolt alkalmazott özvegye beperli azt a fegyver gyártó céget, mely a gyilkos fegyvert gyártotta. Ezzel megkezdődik az évszázad pere. Nem is csoda, hogy a fegyvergyártók nem bízzák… Több

Rendező: Gary Fleder
Író: John Grisham
Premier (HU): 2004.03.04. | HBO Max (2023.09.22.)

2023.01.20 drg0602

Nagyon régi film, most sikerült bepótolnom. Eszméletlenül jó sikerült alkotás, teli szuper jó színészi teljesítményekkel. A történet nagyon egyedi. Mindenképpen érdemes megnézni, akár többször is. Értékelés: 10/10

2019.07.27 Berto49

Tárgyalótermi film sztárparádéval

Az amerikai filmeknek köszönhetően a magyar nézők sokkal jobban megismerhetik az angolszász jogrendszert, mint a magyart. Ez a film is a nagyrészt a bíróságon játszódik, a fegyver lobbi és a liberális nézetű ügyvéd csapnak össze. Nem titok, hogy regény alapján készült, viszont a per tárgyát érthetetlen módon megváltoztatták. Eredetileg a dohánygyártók és a dohányzás ellenzői közötti per volt a tárgya. Az ellenfeleket két nagy sztár, akik az életben jó barátok: Gene Hackman (utolsó filmjeinek egyike) és Dustin Hoffman alakította. A véletlen úgy hozta, mintha John Cusack filmográfiáját akarnám részleteiben megismerni, mert egymás után három filmben is szerepelt: „Pop, csajok satöbbi”, „Mobil” és ebben a filmben is fontos karaktert játszott. A magyar apától született Rachel Weisz szépségében mindig jóleső érzés gyönyörködni. Ráadásul még tehetséges is. Lehetett volna izgalmasabbra is rendezni, érzésem szerint sokszor leült a cselekmény, nem is említve az amerikai filmekben megszokott végső kicsengést. A maga műfajában közepesnek ítélem, például az 1957-es „12 dühös ember” nyomába sem ér.

2020.03.16 elekm90

Fordulatos krimi, John Grisham könyvét nem olvastam, így azt hittem, hogy ahogy az ilyen a filmekben lenni szokott, a tárgyalás lesz középpontban. Kellemes meglepetésnek hatott, hogy nem így volt, bár 1-2 jelenetet túlzásnak éreztem, ilyen szinten sz... Több

2015.06.21 szafffy

Csavaros, izgalmas film egy bírósági perről. Frappáns történet, fordulatos, nem könnyű kiszámítani az eseményeket. A színészek jól játszák a karaktereket, hitelesek.

2015.09.01 Barthy

Számtalanszor láttam már, de egyszer sem találtam benne eget rengető hibát. Látványos, izgalmas, felejthetetlen mestermű. Ha még nem láttad ezt a filmet, ajánlom, hogy mihamarabb pótold.

John Grisham (1955) a jogászi múlttal rendelkező bestseller író azonos című regénye alapján. Magyarul több kiadásban is megjelent, az első 1997-ben, a Magyar Könyvklub gondozásában. Fordítója: Szántó Judit. Szerző: Berto49

Gene Hackman és Dustin Hoffman első közös filmje.Szerző: kázsé

Jeremy Piven és John Cusack 10. közös filmje.Szerző: kázsé

Az eredeti regényben egy dohánycéget perelnek be.Szerző: kázsé

Mr. Robot
2015