A szökevény

The Fugitive
Berto49
Tommy Lee Jones
Harrison Ford

Richard Kimble (Harrison Ford) jó nevű sebész. Egy partiról hirtelen behívják egy fontos operációra, majd a műtét után hazaérve holtan találja feleségét. Kimble-t mint egyetlen és elsőszámú gyanúsítottat elítélik. Amikor a halálbüntetés végrehajtásának helyszínére szállítják, az egyik… Több

Rendező: Andrew Davis
Forgatókönyvíró: Jeb Stuart, David Twohy, Roy Huggins
Premier (HU): 1994.01.27.

2022.10.25 Lóri Ádámcsik

Egy régi klasszikus

A kilencvenes évek egyik kultikus akciófilmje. Még ma is simán megállja a helyét, sőt! Tele van akcióval, a jelenetek nem cgi vászonon készültek, a szereplők szuperek, a történet fordulatos és izgalmas, a beszólásokon pedig hatalmasakat lehet nevetni. Minden szempontból tökéletes! Az új generációnak is bátran ajánlom, aki még nem látta volna!

2020.10.27 rainman

Ma már nem nagyon látni ilyen „egyszerű”, lényegre törő és mégis veszettül szórakoztató filmet. Mert manapság már kell egy thrillerbe is a dráma, valamilyen aktuálpolitikai tartalom, esetleg LMBTQ-s kinyilatkoztatás. Nincs ezzel baj, ha jól adaptáljá... Több

Ford és Tommy Lee jutalomjátéka....brillíroznak mind a ketten!!! A jó és a jó küzdelme,csupa izgalmas,fordulatos eseménnyel tarkítva....persze a meglepetés sem maradhat el... Erősen ajánlott akciófilm!!!

2019.01.07 Berto49

Nem vagyok feleséggyilkos!

Biztosra akartam menni, ezért vettem elő a gyűjteményemből ezt a filmet. A készítésének időszakában, a kilencvenes évek elején még nagyon tudtak ilyen és hasonlóan zseniális filmeket készíteni. Az alapötlet egyszerű, nincs túlbonyolítva; egy ártatlanul halálraítélt orvos (Harrison Ford) a körülmények alakulása folytán megszökik és felderíti, hogy ki ölte meg a feleségét. Nyomában van egy elszánt és a végletekig kitartó rendőrbíró (Tommy Lee Jones – mellékszereplőként Oscar-díjjal jutalmazva). A faék egyszerűségű történet a cselekmény pörgősségétől, a két színész fantasztikus játékától, Andrew Davis kiemelkedő rendezésétől (a későbbiekben ezt a színvonalat nem sikerült túlszárnyalnia), James Newton Howard komponálta zenétől és még sokáig sorolhatnám, hogy mitől lett alapfilmmé. Az agyafúrt Dr. Richard Kimble (Ford) a legveszélyesebb helyzetekből is megmenekül, a nyomában lihegő Samuel Gerard (Jones) elől az utolsó pillanatokban sikerül kereket oldania. Nem először láttam, de az biztos, hogy még néhányszor meg fogom nézni, mert mindig újabb izgalmas és szórakoztató elemeket fedezek fel benne.

2021.09.04 dailyfilmsan

Meglepően izgalmas volt a film. Na jó, nem ugrottam ki az ablakon izgalmamban, de kellően tartotta azt a feszültséget, ami miatt nézzük a krimiket. Kellemesen csalódtam benne.

Ugyanerre a sémára 1998-ban Stuart Baird megrendezte az „Életre-halálra” (U. S. Marshals) című filmet, abban az ártatlanul elítélt főhőst Wesley Snipes játszotta.Szerző: Berto49

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 72 kritika alapján.Szerző: Bogi87

1993-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Harrison Ford a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

(2017. 03. 26.)
A szökevényt tehát bátran lehet mutogatni a forgatókönyvíró iskolákban, hiszen felépítése, szerkesztése valóban elsőrangú. Azonban mint ahogyan a tankönyvekben, ebben az alkotásban sem találunk választ arra, melyek azok az húzások, amelyek egy igazán nagyszerű és emlékezetes akció-thrillert eredményeznének. Mert A szökevény nem az, még ha látszólag... Több