Közösség

Vélemény:

 

88 A szökevény

(1993)

Nem vagyok feleséggyilkos!

 
Berto49   2019.01.07 00:32
1

Biztosra akartam menni, ezért vettem elő a gyűjteményemből ezt a filmet. A készítésének időszakában, a kilencvenes évek elején még nagyon tudtak ilyen és hasonlóan zseniális filmeket készíteni. Az alapötlet egyszerű, nincs túlbonyolítva; egy ártatlanul halálraítélt orvos (Harrison Ford) a körülmények alakulása folytán megszökik és felderíti, hogy ki ölte meg a feleségét. Nyomában van egy elszánt és a végletekig kitartó rendőrbíró (Tommy Lee Jones – mellékszereplőként Oscar-díjjal jutalmazva). A faék egyszerűségű történet a cselekmény pörgősségétől, a két színész fantasztikus játékától, Andrew Davis kiemelkedő rendezésétől (a későbbiekben ezt a színvonalat nem sikerült túlszárnyalnia), James Newton Howard komponálta zenétől és még sokáig sorolhatnám, hogy mitől lett alapfilmmé. Az agyafúrt Dr. Richard Kimble (Ford) a legveszélyesebb helyzetekből is megmenekül, a nyomában lihegő Samuel Gerard (Jones) elől az utolsó pillanatokban sikerül kereket oldania. Nem először láttam, de az biztos, hogy még néhányszor meg fogom nézni, mert mindig újabb izgalmas és szórakoztató elemeket fedezek fel benne.