Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A tenger szívében (2015)

In the Heart of the Sea

A tenger szívében

Robert Langdon   2020. 04. 21.

Akárhányan írják itt, hogy ez a film Moby Dick feldolgozás, szerintem annyi köze van hozzá, hogy az író, elmegy egy emberhez, aki fiatalkorában túlélt egy hajótörést, amit egy bálna okozott. Ez a film sokkal inkább egy katasztrófafilm, mint könyvadap... több»

Artemisia   2018. 01. 17.

Egyszerre minőségi Moby Dick adaptáció, érzékletes, megkapó dráma és dinamikus, hangulatos hajósfilm. Jól keretbe foglalták a történetet, tetszett, hogy a film elején nincs felesleges időhúzás, az alaphelyzet bemutatása után rögtön indul a tényleges ... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 06.

Nagyon tetszett ez a film, csak kínomba ültem be rá, de iszonyat jó volt. Megnézném újra, a mesélő teljesen magával ragadja a nézőt. Csodaszép látvány, nagyon jó hanghatások, igazi modern kori mozi.

indingo   2017. 04. 14.

Moby Dick film új köntösben, szépfiúkkal. Sok újdonságot történetben nem hozott a film, már láttuk párszor. A látvány viszont tetszett, a tengeri jelenetek elképesztőek voltak.

MP170506   2018. 12. 10.

Nagyon jól sikerült film. Láttam már Moby Dick feldolgozásokat, de ez tetszett eddig a legjobban. Nagyon jó a látvány világa, kiválóak a színészek. Drámai alkotás kalandvágyról, hitről, bosszúról.

TomÁcs   2018. 04. 24.

Nem éreztem azt a különlegességet, ami egy ilyen filmhez szükséges volna, hogy kiemelje a tucattörténetek közül. A bálna látványra, meg a bálnavadászok életének bemutatása tetszett.

Bazzzsi   2017. 11. 03.

Egy egészen látványos kalandfilm. A tenger nagyon jó téma. Maga a története picit egyszerű. Egy szálon futó történetvezetés, fordulatok hiánya. ÉS feszültség sincs benne.

Gary Beadle
Ben Whishaw
Elsa Pataky
Will Ward
Tom Holland

A film összbevétele 93 920 758 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 637 965 forintot termelt.

Anyagilag veszteséges volt a film, 100 millió dolláros gyártási költségvetéséből 89,7 millió dollárt hozott vissza.

(LionelMessi10)

A film operatőre Anthony Ded Mantle volt, aki korábban a Gettómilliomosban nyújtott munkájáért Oscar-díjat kapott.

(Artemisia )

A bálna teljes egészében számítógépes animálással készült.

(Artemisia )

Az Essex mását tényleg megépítették, és a nyíltvizi jeleneteket a Kanári-szigeteknél, a vízfelszínen forgatták.

(Artemisia )

A Moby Dick olvasóinak érdemes megnézni, rajongóinak kihagyhatatlan mozi. több»

Azt hozza, amit elvárunk tőle, ügyesen lavírozik a két idősík között, jól adagolja az akciót, miközben kapunk egy kis lelkizést és filózgatást is, a CGI valósághű, a 3D működik. több»

Thor és Abraham Lincoln rivalizálásának végére a Nagy Fehér Bálna tesz pontot a tenger szívében. Az Oscar díjas rendező, Ron Howard elénk tárja a Moby Dick eredettörténetét. több»