Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A tenger szívében

(In the Heart of the Sea)

A tenger szívében

mamiéstöti2   2016. 08. 06.

Nagyon tetszett ez a film, csak kínomba ültem be rá, de iszonyat jó volt. Megnézném újra, a mesélő teljesen magával ragadja a nézőt. Csodaszép látvány, nagyon jó hanghatások, igazi modern kori mozi.

hsanya182   2016. 04. 08.

Valamiért élveztem, lehet rég néztem már ilyen jellegű filmet, régen a Moby Dick sem fogott meg, véleményem szerint ez viszont elég jó "átirat" lett, van benne spiritusz, ami át is jött, remek a történet és a megvalósítás! :) ajánlom.

indingo   2017. 04. 14.

Moby Dick film új köntösben, szépfiúkkal. Sok újdonságot történetben nem hozott a film, már láttuk párszor. A látvány viszont tetszett, a tengeri jelenetek elképesztőek voltak.

Bazzzsi   2017. 11. 03.

Egy egészen látványos kalandfilm. A tenger nagyon jó téma. Maga a története picit egyszerű. Egy szálon futó történetvezetés, fordulatok hiánya. ÉS feszültség sincs benne.

Artemisia   2018. 01. 17.

Egyszerre minőségi Moby Dick adaptáció, érzékletes, megkapó dráma és dinamikus, hangulatos hajósfilm. Jól keretbe foglalták a történetet, tetszett, hogy a film elején nincs felesleges időhúzás, az alaphelyzet bemutatása után rögtön indul a tényleges cselekmény, ugyanakkor ott tart hatásszünetet a történetben és tér vissza a jelenbe, fűz hozzá magyarázatot,ahol szükséges. A karakterek a film jellegéhez képest meglepően kidolgozottak, emberiek, a történet során fejlődésen mennek keresztül, de a lelkiállapotuk, egymáshoz való viszonyuk ábrázolása nem megy a cselekmény rovására. A látvány lenyűgöző, mind a díszletek, mind a film atmoszférája rendkívül korhű. A hajótörés jelenete nagyon látványos,a hajótöröttek kálváriája élethű, giccsmentesen naturalisztikus, és megrendítő - ezek nagy érdemek a mai túlélőfilmek között.

Gary Beadle
Elsa Pataky
Paula Weinstein
Will Ward
Movieaddicts.hu - A tenger szívében
A Moby Dick olvasóinak érdemes megnézni, rajongóinak kihagyhatatlan mozi.
Hetediksor.hu - Halolaj
Azt hozza, amit elvárunk tőle, ügyesen lavírozik a két idősík között, jól adagolja az akciót, miközben kapunk egy kis lelkizést és filózgatást is, a CGI valósághű, a 3D működik.
Filmtrailer.hu - Mikor a bálna visszabök
Thor és Abraham Lincoln rivalizálásának végére a Nagy Fehér Bálna tesz pontot a tenger szívében. Az Oscar díjas rendező, Ron Howard elénk tárja a Moby Dick eredettörténetét.

A film operatőre Anthony Ded Mantle volt, aki korábban a Gettómilliomosban nyújtott munkájáért Oscar-díjat kapott.

(Artemisia )

A bálna teljes egészében számítógépes animálással készült.

(Artemisia )

Az Essex mását tényleg megépítették, és a nyíltvizi jeleneteket a Kanári-szigeteknél, a vízfelszínen forgatták.