1200 mérföld hazáig

1200 mérföld hazáig

Rabbit-Proof Fence
Videók

1931-ben Nyugat-Ausztráliában a fehérek társadalma bevezette, hogy a bennszülött gyermekeket elszakították anyjuktól és egy intézetben úgynevezett fehér szokások szerint nevelték őket a "könnyebb beilleszkedés" érdekében. Ez történt a főszereplő 3 leánytestvérrel is, akiket lelki és testi fenyítések mellett arra próbáltak "tanítani" hogy felejtsék el eredeti családjukat. Csak így válhatnak ugyanis "igaz fehérekké". Gracy és Daisy, a két kisebb leány Molly-ra, idősebb testvérükre támaszkodva elhatározza, hogy visszaszöknek édesanyjukhoz. Megkezdődik az 1200 mérföldes út, a menekülés a könyörtelen üldözők elől, víz és élelem nélkül. Egyetlen támpontjuk az a kerítés, amit a… Több

Rendező: Phillip Noyce
David Gulpilil
David Gulpilil

2020.11.02 András383248 Nézhetetlen

Újabb fehérellenes film...

Újabb fehér ellenes film az érzékenyítés, a pluralizmus, a fejlődés és a sokszínűség jegyében. Nem láttam még dokumentumfilmet pl. a 2020-as BLM eseményekről, ahol is feketék azért ölik a fehéreket, mert fehérek. Várom, várom, de hiába... A világon a legüldözöttebb vallás jelenleg a kereszténység.

2017.07.10 matyas

Nem tudok mit mondani, nekem nagyon bejött, egyszerűen ez az a "látni kell" típusú film. Igaz, hogy nem egy ponton kissé fájdalmas klisé lengi át a cselekményt, de ez egyáltalán nem vesz el az élményből.

2017.02.01 ordas

Noha elég lassú a dinamikája a filmnek, szerintem érdemes vele türelmesnek lenni, mert eléggé nagy mélységekbe képes elmenni, már csak azért is. Az alakítások egyszerűen fenomenálisak, csakis ajánlani tudom!