Dzsungel

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 05.

Jó pár hasonló filmet láthattunk már, jó pár hiba volt azért a filmben és ezt nem úgy akarom leírni és kiadni magamból, mint egy sznob, de azért ez egy tény. Persze nem azt akarom, ezzel mondani, hogy nem tetszett, mert sok jó látványos dolog volt benne és persze Radcliffe hátán vitte a színészi játékával a filmet szóval a lényeg, hogy egy átlagos jó kis izgalommal teli kalandfilm.

indingo   2017. 11. 10.

A 127 óra és a Vadon című filmeket juttatta eszembe, persze ez teljesen más. A története egyáltalán ne volt unalmas, végig történt valami a filmben.

Diesel   2018. 06. 17.

Tetszett nagyon, hogy igaz történet alapján készült. Daniel Radcliffe-nek szerintem sikerülni fog lerázni magáról Harry Potter karaktert. Kiváló színészi játékot láthatunk tőle, amely tökéletes módon vissza adja egy ember túlélését a dzsungelben. A történet kerek egész nem maradt elvarratlan szál. Látványban, és feszültségben gazdag alkotás lett. Itt is megfigyelhető a különböző jeleneteknél a feszültséget fokozó zenei aláfestés. Véleményem szerint ez nagyon jó lett és emeli a film színvonalát. !!CSELEKMÉNY LEÍRÁST TARTALMAZ!! Ami nem tetszett, az a történet vége felé amikor Kevin (Alex Russell) előkerült, és bevitték a faluba akkor vártam hogy szól a kapitánynak hogy Karl (Thomas Kretschmann), és Marcus (Joel Jackson) itt és itt van. Vártam hogy oda is küldenek valakit de ez nem történt meg. A film végén odabökték hogy Karl-t keresték a hatóságok és hogy Marcus eltűnt.. Összességében egy látványos és végig izgalmas kalandfilmet láthatunk. Pozitívum volt még számomra az is hogy a végén láthattunk eredeti képeket a valódi személyekről.

alexxx   2017. 10. 27.

Nem tudom, mit mondhatnék, azért nagyon nem a Visszatérő színvonaláról van szó, de Radcliffe remek színész, úgyhogy el tudja vinni a vállán a mozit. Maradjunk annyiban, hogy közepes.

Deku   2018. 02. 15.

Nem volt mentes a hibáktól és sallangoktól, de annyira nem volt nézhetetlen. Ez most egy kicsit kevésbé jött be nekem. Bár nem lett teljesen borzalmas de mégse tudom rá jó szívvel mondani, hogy kedveltem a filmet.

Daniel Radcliffe

A rendező a hangulatteremtés és a fizikai gyötrelmek érzékletes megjelenítésén túl is képes volt felmutatni rendezői erényeket ebben a filmben, méghozzá a csoporton belüli viszonyok, majd az ebből következő magányos lelki folyamatok ábrázolása terén — amelyek révén végül többről is tud szólni ez a film, mint Harry Potter leonardodicapriózásáról. 70/100 több»

Utolsó mondatban még szeretném ajánlani – a Dzsungel helyett – a nagyon hasonló témájú Zuhanás a csendbe című alkotást, ahol ténylegesen, minden sallang és „hamis hang” nélkül láthatjuk, milyen az, amikor egy ember mérföldekkel a saját testi és lelki erején felül teljesít az életben maradásért. 3/10 több»

A Dzsungel tehát hiába nem egy korszakalkotó remekmű, de még csak nem is egy tanulságokkal teletűzdelt történetet mesél el. Viszont a műfajában rejlő lehetőségeket maradéktalanul sikerült kihasználnia és a játékidő teljes részében a mozi termen kívül hagyjuk a valóságot. McLean az eddigi - nem túlzottan veretes - filmográfiájának csúcsa ez a mozi és Radcliffe is egyre távolabb kerül attól, hogy az emberek még mindig Harry Potterként azonosítsák.

7,5/10 több»

A film világpremierje 2017. augusztus 3-án volt a Melbourne-i Nemzetközi Filmfesztiválon.

A film jól szerepelt a kritikusok körében. A RottenTomatoes-on jelenleg 71%-on áll. (2017. október)

A dzsungelben játszódó jeleneteket Ausztráliában, Bonogin Valley-ben forgatták.