The Walk

Steve Valentine
Philippe Petit
Sting
Robert Zemeckis

Philip Petit artista és kötéltáncos egy magazint lapozgatva, a New York-i Világkereskedelmi Központ ikertornyainak képét szemlélve elhatározza, hogy egy kifeszített kötélen keresztül végigsétál az épülettegyüttes két tornya között. Mutatványára alaposan felkészül: első körben a párizsi Notre… Több

Rendező: Robert Zemeckis
Premier (HU): 2015.10.01. | HBO Max (2022.12.22.)

2024.02.07 Bafam

Maga a film egy bizarr, mégis lenyűgöző kaland...

Nem ajánlom ezt a filmet azoknak a nézőknek, akiknek egy csöppnyi tériszonya is van, mert garantálom, hogy a film nézése közben el fogja veszíti egyensúly érzékelésének képességét, és le fog zuhanni a fotelból a padló szőnyegére. Be kell hogy valljam, nekem nincs tériszonyom, de ez a film előhozott belőlem olyan tulajdonságot, melyről nem is tudtam. Izzadt a tenyerem, mikor a két torony közt Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) többször átment. Amúgy „A séta” nem más, mint egy lélegzetelállító kaland, egy mese. Karizmatikus főszereplője és mesteri látványvilága arra készteti a közönséget, hogy ne csak vele együtt sétáljon, hanem bizonyos értelemben szabadon suhanjon át egy ilyen inspiráló történeten, mint amit ez a film tökéletesen felvezetett, és bemutatott zseniálisan. A film látványvilága lélegzetelállító, a filmművészet eddigi teljes arzenálját teljes mértékben kihasználja és a magaslatokban elkészített jelenetek, a kilátás tökéletesre sikerült, legyen szó a kis faluról, a cirkuszi jelenetekről, vagy a végkifejletről a New York nagyvárosáról. Ha szédülni kell, ezt nézd meg!

Egyensúlyozz, ember!

Sokat gondolkoztam rajta, hogy hogyan is lehet egy tíz perces kötéltáncból egy egész estés filmet rendezni. Sehogy, mondtam már elsőre is a szóban forgó darab kapcsán, és az élet szerintem engem igazolt. Mármint abból a szempontból tényleg sikerrel... Teljes kritika

2017.05.02 indingo

Nagyon szeretem a valós és néha eszement feldolgozó igaz történeteket. tetszett a film, kedvet is kaptam, hogy utána olvassak még a fazonnak.

2016.04.07 ArpiHajdu és Réci

Ha valamire jó a 3D-s mozi, akkor ez a film a mintapéldája volt. A filmben lévő mélységet csak így lehet jól érzékeltetni. A sztori és a karakterek sem voltak túlbonyolítottak, de a film szempontjából az összképet mindez nem rontotta le. Még a WTC ik... Több

2017.07.26 Deku

Már a mozi bemutatójában nagyon megfogott a film, nem vártam nagy akció jeleneteket és ez nem is erről szólt. Viszont a karakter felépítése és fejlődése nagyon jól ki volt dolgozva. Izgalmas és feszültséggel teli film.

A film összbevétele 61 181 942 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 34 282 810 forintot termelt.

Joseph-Gordon Levitt-nak kék kontaklencsét kellet viselni a forgatás ideje alatt.Szerző: dailyfilmsan

Miközben 2000-2004-ig a Columbia Egyetemen tanult, Joseph Gordon-Levitt francia költészetet tanult szóval már jól tudta a nyelvet mikor belevágott ebbe a fiilmbe.Szerző: dailyfilmsan

a valódi Philippe Petit személyesen képezte Joseph Gordon-Levitt-et arra, hogyan kell járni egy kötélen. Amikor a tréning megkezdődött, Petit azt jósolta, hogy Gordon-Levittnek több mint nyolc napos képzésre van szüksége. Szerző: dailyfilmsan

A film rendezője szerint a magasság érzékeltetésének az volt a célja, hogy mindenki átérezhesse, hogy milyen érzés lehet odafenn, és akik nem bírják a magasságot, azok rosszul is lehetnek.Szerző: mamiéstöti2

(2015. 10. 09.)
Fentről, hidd el, minden szép
Ha egy ihletett ember valamit egyszer kitalál, akkor azt véghez is viszi, ha évek munkájába, rengeteg pénzbe és néhány kisebb-nagyobb törvénytelenségbe is kerül. Vékony a vonal az elmebaj és az ihletettség között - azon egyensúlyoz a Kötéltánc. Több

Költészet az égben
Tarka, szertelen, megható és művészi: a Kötéltánc valószerűtlensége ellenére ékkő Robert Zemeckis (és Joseph Gordon-Levitt) életművében. Több

„A répa már megfőtt”
Zemeckis kimondja, hogy a filmkészítés számára hasonló szenvedély, melynek során szintén megtanult vékony kötélen táncolni. Nekünk is csak azt üzeni, hogy bármilyen jelzőt aggassanak ránk, az álmunk akkor is fontosabb, rá kell lépnünk arra a vékony hintázó vonalra! Több

(2015. 10. 09.)
Lehengerlő látványvilág és átélhető, izgalmas történet ügyes kézzel összemixelt elegye, avagy Robert Zemeckis legjobb filmje a Forrest Gump óta. Több

(2015. 10. 08.)
Ember a kötélen
Megtörtént eseten alapuló életrajzi mű, remek alakítások, lehengerlő látvány. Van egy olyan érzésem, hogy az Oscar környékén még hallunk erről a filmről. Ajánlani viszont bárkinek tudom, lehetőleg IMAX-ben. Több