Kötéltánc

indingo   2017. 05. 02.

Nagyon szeretem a valós és néha eszement feldolgozó igaz történeteket. tetszett a film, kedvet is kaptam, hogy utána olvassak még a fazonnak.

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 07.

Ha valamire jó a 3D-s mozi, akkor ez a film a mintapéldája volt. A filmben lévő mélységet csak így lehet jól érzékeltetni. A sztori és a karakterek sem voltak túlbonyolítottak, de a film szempontjából az összképet mindez nem rontotta le. Még a WTC ikertornyai is kaptak egy finom utalást ( kis szentimentalitás, de amerikai film amerikaiaknak számára, úgyhogy valamelyest ez megbocsátható)

Deku   2017. 07. 26.

Már a mozi bemutatójában nagyon megfogott a film, nem vártam nagy akció jeleneteket és ez nem is erről szólt. Viszont a karakter felépítése és fejlődése nagyon jól ki volt dolgozva. Izgalmas és feszültséggel teli film.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Eszméletlenül tetszett. Ismertem a hátterét a filmnek mégis izgultam hogy le ne essen. Nincs tériszonyom, de a hideg kirázott mikor fent volt a kötélen. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy miért jó ez valakinek. Nagy benyomást tett rám, biztos hogy még meg fogom nézni többször is.

dailyfilmsan   2019. 03. 20.

Lassan indul be a film, de aztán pörögnek az események. Jól megcsinálták, nagyon szép, látványos és érdekfeszítő. A narrációs rész, ahogyan a főszereplő a Szabadságszobor tetejéről mesél, egy idő után zavart, de elment, nem volt vészes. Inkább éreztem a filmet egyfajta tisztelgésnek az Ikertornyok felé, mint egy életrajzi film Petit felé. Hátborzongatóan látványos, kár, hogy nem 3D-ben néztem meg. Ehhez a filmhez kell a 3D.

Ben Schwartz
Steve Valentine
Philippe Petit
Sting
Robert Zemeckis

Megtörtént eseten alapuló életrajzi mű, remek alakítások, lehengerlő látvány. Van egy olyan érzésem, hogy az Oscar környékén még hallunk erről a filmről. Ajánlani viszont bárkinek tudom, lehetőleg IMAX-ben. több»

Zemeckis kimondja, hogy a filmkészítés számára hasonló szenvedély, melynek során szintén megtanult vékony kötélen táncolni. Nekünk is csak azt üzeni, hogy bármilyen jelzőt aggassanak ránk, az álmunk akkor is fontosabb, rá kell lépnünk arra a vékony hintázó vonalra! több»

Lehengerlő látványvilág és átélhető, izgalmas történet ügyes kézzel összemixelt elegye, avagy Robert Zemeckis legjobb filmje a Forrest Gump óta. több»

A film összbevétele 61 181 942 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 34 282 810 forintot termelt.

Joseph-Gordon Levitt-nak kék kontaklencsét kellet viselni a forgatás ideje alatt.

(dailyfilmsan)

Miközben 2000-2004-ig a Columbia Egyetemen tanult, Joseph Gordon-Levitt francia költészetet tanult szóval már jól tudta a nyelvet mikor belevágott ebbe a fiilmbe.

(dailyfilmsan)

a valódi Philippe Petit személyesen képezte Joseph Gordon-Levitt-et arra, hogyan kell járni egy kötélen. Amikor a tréning megkezdődött, Petit azt jósolta, hogy Gordon-Levittnek több mint nyolc napos képzésre van szüksége.