83% 206 szavazat

Fórum

Hol nézheted

Enzo Vogrincic

FILMINFÓ

Egy rögbicsapat repülőgépe lezuhan egy gleccseren az Andokban. Az a néhány utas, aki túléli a balesetet, a világ egyik legnehezebben túlélhető környezetében találja magát.

(Hupka Adrián)

Ország: Spanyolország, Uruguay
Premier: 2023.09.09. | Netflix (2024.01.05.)

2024.02.21 IdkW

Nagyon tetszett a régi változat, de ez felülmúlta azt. Talán köszönhető annak, hogy részletesebb és modernebb eszközökkel tudták megvalósítani a filmet. A szereplők is nagyon jók, és tetszett az áldozatok neveinek felsorolása, ez egy szép megemlékezé... Több

Amikor a stúdióban ezerrel megy a fűtés!

Na lassan ez már a vég a filmgyártásban... Amikor ilyen otromba és röhejes megcsúfolását látom Piers Paul Read regényének a másodszori megfilmesítését, akkor gyorsan veszek be hányinger ellen egy gyógyszert... Miről is beszélek? J. A. Bayona is nagyon szeretett volna valami jót, valami ihletettet rendezni. Már persze ha tudna... Sajnos megint egy büdös nagy kókler, aki összeszedegeti, könyörgi a pénzt ekkora blődségekre. Ordít a stúdiószag a filmről, és ordít a tehetségtelenség a színészekről... Az odaphotoshoppolt hegyek (háttér), a laza, már-már nyegle viselkedés a benne játszóktól... Gagyi CGI! Végül is... Végül is nem történt semmi, csak lezuhantak az Andokban, nincs élelmük, nincs semmijük, fáznak, és a hullákból kell enniük, ha túl akarnak élni... Semmiség, mindennapi történet! A hó, a fagy, a jég birodalma, amit szerintem nem így kellett volna ábrázolni, idegesítően stúdiószaga volt, így valami nekem nem stimmelt... Az 1993-as filmben Ethan Hawke, Josh Hamilton és Bruce Ramsay játszottak, és úgy, ahogy mondtam... Játszottak! Nem úgy, mint ebben a netflixes förmedvényben! Legalább arra figyeltek volna a „túlélők”, hogy nem divatbemutatón vannak... Azt már meg sem említem, hogy a pára mínusz fokokban luxus? Ennyi, több szót nem is érdemel... Az IMDb-n 89 ezer vélemény után 7,9/10-es, a TMDB-n 1742 értékelést követően 81%, nálam viszont egy csillag és 20%! Még az étvágyam is elment, és csak bambán bámulok kedvenc fotelemben!

2024.01.31 Harper

A korábbi változat jobb

A történet valós és sokkoló, az önmagunkkal való szembenézésre ösztönöz bennünket. Mit tennénk hasonló helyzetben? A túlélésért hajlandóak lennénk arra, amire az uruguayi fiatalok? Ők bevállalták, és elhunyt társaikat táplálékká tették. A sztori megosztó, sokan kizárnák, hogy megtegyék ezt, de valójában nem tudhatjuk, hogyan reagálnánk erre a szitura. Akik viszont segítségért mentek, valódi hősökké váltak. A történet korábbi feldolgozása nekem jobban tetszett. Az új, netflixes verzió inkább közepes, egyszer nézős.

2024.01.04 szemtelen

Brutális túlélőfilm

Ez a remake film egy érzéki óda a túlélési ösztönről. És hosszú a játszási idő, de ez a verzió is képtelen felölelni az esemény óriási mértékét. Jól mozog a kamera, jól mutatja a látványt és a hangot, de kevésbé hatékonyan rögzíti az éhséget, a hideget és azt az időtartamot, ami alatt a repülőgép-szerencsétlenséget túlélő emberek a kannibalizmus felé fordultak.

2024.01.14 kabel

Hideg meleg

A hó társadalma egy nagyon kemény film. Valószínűleg mindenki ismerte a történetet valamennyire, de a film kényelmetlen részletességgel megy bele az uruguayi rögbicsapat viszontagságaiba. Emellett egy érzelemmel teli, gyönyörűen fényképezett filmet k... Teljes kritika

Ezt a filmet nevezték a 2024-es Oscar-díjra a legjobb nemzetközi játékfilm kategóriában.Szerző: Bafam

#1

Van egy túlélő, aki szerepet kapott a filmben a film készítőitől. „Nando” (Fernando Parrado) játssza el a reptéri családtag szerepét ebben a filmben.Szerző: Bafam

#2

Eddig két egész estés nagyjátékfilm dolgozta fel ezt az igaz történetet. Az első „Az Andok túlélői” (1976), második az „Életben maradtak” (1993). És készült még pár dokumentumfilm is a tragédiáról.Szerző: Bafam

#3

A filmben van egy színész, akinek az édesapja tagja volt a rögbicsapatnak, és a lezuhant gépen volt. Carlitos Páez szerepét a fia, Carlos Páez Vilaró játssza el.Szerző: Bafam

#4

Emléket állítva az elhunytaknak, minden év februárjában zarándokok felkeresik a baleset helyszínét az egyik túlélővel, Eduardo Strauch-al és egy hegyi vezető szakértővel.Szerző: Bafam

#5

Értékelés: 7/10
(2024. 02. 08.)
Kíméletlen, nyomasztó, félelmetes és zavarba ejtő. A hó társadalma az elmúlt évek leghatásosabb katasztrófa/túlélő filmje, miközben – öntudatlanul is – érdekes kérdéseket vet fel az önnön létjogosultságáról. Több