A mélység kalandora

The Odyssey
gabcajz
Laurent Lucas
Lambert Wilson

Jacques-Yves Cousteau (Lambert Wilson) a XX. század egyik ikonikus alakja, akinek sok mindent köszönhet az emberiség. Felfedezései által megismerhettük, milyen csodás hely a világ, amelyben élünk, kutatásai rávilágítottak, mennyire fontos megóvni környezetünket. Amellett, hogy életét a tengerek,… Több

Rendező: Jérôme Salle
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2016.11.24.

2023.12.28 cynicalrealist

Megúszni nem csak a tengerben lehet

Ha valaki, hát Cousteau kapitány mindenképpen megérdemli, hogy az emberiség életrajzi filmben állítson neki emléket. Gyermekként az ő természetfilmjeit bámultam, csodáltam az öreget, és nyilván fogalmam sem volt arról, amit a film többé-kevésbé bemutat: nevezetesen azt, hogy ő is csak egy gyarló ember volt, még ha a szabadabb és álmodozóbb fajtából is. A filmkészítők azonban részben nem tudták eldönteni, mit akarnak elmondani erről a sok elemű életműről, másrészt amit elmondtak, azt is megúszósan tették. Értem én, hogy Cousteau munkássága óta a tengeri élővilág nagy része elpusztult, ezért nem lehet az óceánok – ő idejében még megvolt – gazdagságát bemutatni. Azt is értem, hogy a világ keresztül-kasul szelése már Cousteau idejében sem volt olcsó mulatság – mint ahogyan erre a film is utal –, és hát 2016-ban valószínűleg már keveseket érdekel egy 20. századi felfedező (hős), tehát az erőforrásokkal is csínján kellett bánni. De mindezek eredményeképpen csupán egy átlagos filmet kapunk, ami inkább csak elvenni képes Cousteau mítoszából – szerencsére azt sem nagyon. Mindenesetre, aki Cousteau kapitány életére kíváncsi, jobb, ha az ő filmjeit nézi. Bizonyos értelemben azok sem sokdimenziósak, de legalább élesen látszik a koncepciójuk.

2019.11.25 romcul

Kicsit töredezett volt a film, sokat ugrált az életében, de összességében jó volt.

2016.11.30 ovejuna

Nagyon emberközeli film, sikerült izgalmasan előadni Cousteau kapitány kétségtelenül izgalmas életét. Nagy hangsúlyt helyeztek a kezdetek bemutatására, ez nagyon helyes, ezen kívül a történetet az állatok kihasználására köré építették. Bár Cousteau k... Több

2016.11.26 vejunkanew

Fantasztikus volt, nem szépít, a valódi embert mutatja be a film.

2016.11.27 gabcajz

Tetszett, de elég sok minden kimaradt, pl. a 3 Oscar díj, amit nyert. A filmzene lenyűgöző

A film összbevétele 9 722 918 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 699 279 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 895 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film elnyerte a Greenpeace-Lurra díjat a San Sebastian Film Festival- on. Szerző: BéBé

A film forgatási helyszíne Antártida Argentína Szerző: BéBé

(2016. 11. 24.)
Hollywoodban sem készülhetett volna látványosabb film Cousteau kapitány életéről. 70/100 Több