Nagy Hal (2003)

Big Fish

Ildikó Bacskai   2021. 10. 06.

Nagyon vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban, mert bármennyire is ötletes a kivitelezés, annyira visszataszító a történet, engem marhára idegesített végig. Igazából annyira jól meg van valósítva a film, hogy garantált, hogy hatással van az emb... több»

GedyPapa   2017. 06. 02.

Kell hozzá egy lelkiállapot, hogy a rejtettebb üzeneteket is megértse az ember. Ugyanúgy, mint a Burton filmek nagy részénél. Azonban még így is azt mondom, hogy érdemes megtekinteni, hiszen egy jól sikerült alkotásról van szó.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Minden kockája kincset ér. Elszomorít, de valahol felüdít. Meg van benne az egyensúly... A mellékszálak is kidolgozottak ("boszorkány"), jól össze lett rakva, az tény!

Deku   2017. 07. 23.

Ez a film olyan amit nem mindegy mikor nézel meg vagy legalábbis szükséges az, hogy rá tudjunk erre a stílusra hangolódni. Nálam nem aratott akkora sikert sajnos.

Dodi   2015. 06. 09.

Ez a film tipikus Burton. A meseszerűség példátlan keveredése a valósággal, melyet alátámaszt a remek látványtervezés, a kivételes cselekmény. Hatásvadász film, ez kétségtelen, a szó pozitív értelmében. Tehát van, akit magával ragad, de van, akit irritál.

Zsceeeka   2015. 05. 03.

Érdekes, búskomor, megnevettető filmecske, elgondolkodtat az élet nagy dolgairól, és mégsem keserédes a végén az ember szájíze. Egtyszer mindenkinek muszáj lenne látnia, örülök, hogy beleakadtam.

czigler.nora   2017. 08. 15.

Sokkal de sokkal többet vártam ettől a filmtől. Nem az volt a baj, hogy meseszerű, hanem hogy csapongott. A vége jó lett volna, bár nem mondom 100%-ra hogy értettem.

A stáblista elején a Columbia-logót fordítva játsszák le.

(Mavil)

A film előállítási költsége 70 millió dollár volt, és majdnem 123 milliót hozott vissza. A kritikusoktól pozitív értékelést kapott.

(Mavil)

Matthew McCrory fiatalon, 32 éves korában hunyt el, életében ő volt a legmagasabb színész (229 cm), és neki volt a legnagyobb cipőmérete is (amerikai számozással 29 és feles).

(Mavil)

George McArthur a valóságban nem csak színész, hanem cirkuszi előadóművész (tűz- és kardnyelő) is. A leghosszabb lenyelt kard Guiness-rekordját is ő tartja.

(Mavil)

A cirkuszi jelenetek forgatását egy tornádó miatt abba kellett hagyniuk, és mivel a víz mindent elárasztott, kénytelenek voltak a munkát több hétre beszüntetni.