Pi élete

DracoDormiens   2019. 07. 12.

Nem lehet úgy nézni ezt a filmet, hogy csak fél szemmel tekintünk rá, közben pedig valami mást is csinálunk. Annyira magával ragadó a történet. Tele van feszült pillanatokkal, teljesen váratlan dolgokkal, izgalmas fordulatokkal és nem olyan film, ami... több»

indingo   2017. 04. 11.

Még egyszer mindenképp újra kell néznem, már más szemmel. Tetszett a sztori. A látvány biztos ki volt színezve itt-ott, de szemet gyönyörködtető volt.

erare   2015. 02. 20.

A film látványvilága hihetetlenül gazdag és lenyűgöző. Az első pillanattól fogva magával ragadott. A történet pedig örök; nem csupán ma időszerű, hanem 20 év múlva is érthető és aktuális lesz.

Deku   2017. 08. 30.

Én azért többre számítottam ettől a filmtől az alapján amit róla halottam. Bár lehet, hogy pont ez a nagy elvárás volt az ami tönkre tette bennem az élményt. Egyszer nézhető de semmi több.

dailyfilmsan   2019. 03. 23.

Richard Parker története a tengeren több mint inspiráló. Először még moziban láttam és most újra megnéztem, még mindig gyönyörű. Izgalmas annak ellenére, hogy a helyszín a film nagy részében a tenger és azon egy csónak. A szereplők neveit sem nehéz ... több»

citizenfour99   2016. 03. 11.

Szép film. Kicsit keszekusza vallások terén , de hát basszus az élet is az. Egy nagy keszekuszaság. A vízen eltöltött jelenetek valami zseniális látványvilág. Gyönyörű. Kicsit sablonos is lehetne a film, de nekem valami nagyon elvitte ezt pozitív irányba.

Szilonka   2017. 10. 16.

Nekem tetszett a film, volt benne valami misztikum. Gyönyörű jelenetek voltak a filmben, még ha CGi is volt, tetszett. A története sok mindent felvetett bennem és sokat gondolkodtam rajta.

Azokban a jelenetekben, amelyekben valódi tigris szerepel, egy King nevű, 17 éves, 200 kg-os tigrist láthatunk, akit a rendező, Ang Lee maga választott ki. Lee észrevette, hogy az állat homlokán egy kínai írásjel, a 王 rajzolódik ki a bundáján lévő csíkokból, ennek az írásjelnek a jelentése király.

(TribeBubu)

A film azonos című regénye alapján készült.

120 milliós költségvetésből készült a film s 609,016,565 dollárt hozott világszerte.

(citizenfour99)

A film 228 Rottent.-on 86%-ot kapott. Amelyből 197 pozitív,31 negatív.

(citizenfour99)

A filmben valójában nem szerepel tigris, az állatot a CGI szakemberek keltették életre.

(ocso)

2005 és 2012 között 7 éven át ugyanaz az alkotás nyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, mint amelyik elnyerte a legjobb rendezés díját is. A Pi élete törte meg a sort, mely nem tudott mindkét kategóriában győzedelmeskedni. Ez utoljára 2005-ben fordult elő a Túl a barátságon esetében, melyet szintén Ang Lee rendezett.

A film forgatásán az a Steven Callahan is segédkezett, aki 1982-ben 76 napot hánykolódott egy csónakban az Atlanti-óceánon, miután vitorlása elsüllyedt.

Suraj Sharma azért jelentkezett a meghallgatásra, hogy támogatni tudja testvérét, végül több mint 3000 jelentkező közül őt választották Pi Patel szerepére.

Az Írót eredetileg Tobey Maguire játszotta. Miután felvettek vele pár jelenetet, Rafe Spall vette át tőle a szerepet. Ang Lee azt mondta, Maguire túl híres egy ilyen apró szerepre, és ez zavaró lett volna.

A filmhez négy idomított tigrissel is dolgoztak, de bizonyos jelenetekben számítógépes képalkotással jelenítették meg a nagymacskát.