A Gyűrűk Ura: A két torony (2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers

A Gyűrűk Ura: A két torony

Kósa Bence   2021. 06. 13.

Two Towers

A trilógia legjobb része. A film alatt egy percig se unatkozhat az ember. A Helm szurdoki csata pedig az egyik legmonumentálisabb összecsapás. Gimli még mindig nagyon vicces, Legolas pedig állandóan célba talál.

indingo   2017. 04. 10.

Nagyon bele tudja magát élni az ember a történtekbe. Remek a története, mint mindig. A jelmezek lélegzetelállítóak és a szereplők is kiteszik a lelküket.

Deku   2017. 07. 08.

Talán a hosszúsága vagy talán az, hogy ennyire élethű lett, nem tudom de teljességgel ott érzi magát az ember. Egyre komolyabb már ez a rész is ha lehet ezt még fokozni. Szerintem nagyon tuti.

Diesel   2018. 02. 28.

Hűen az első részhez itt is egy jól felépített izgalmas kis történetet kapunk. A történet fő szállja ketté válik, de így is teljesen követhető és végig izgalmas. Nekem a legjobban a Helm szurdok várának ostroma, csata jelenete tetszett. Az ostrom ala... több»

Orosz István   2017. 07. 28.

Legalább annyira tetszett mint az első rész, azok a részletes csata jelenetek, a látvány , a cselekmény mind fantasztikus. Örülök, hogy Tolkien regénye méltóképp lett megfilmesítve.

GedyPapa   2017. 03. 06.

A három rész közül ez az, ami a legkevésbé kapott el. Ez nem azt jelenti, hogy a film nem jó, egyszerűen a többi kettő tette olyan magasra a lecet, hogy hajszál híján nem tudta megugrani azt. Pedig itt is megvoltak a fantasy elemek, amelyek olyan jóvá teszik a sorozatot, de mégis nekem valami plusz hiányzott.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Könnyed, laza, gyönyörűen kivitelezett történet, és odaszegezi az embert a képernyőhöz!Nem ad mélyreható nagy bölcsességeket, de amiért odaülsz elé, azzal kárpótol. Kikapcsolódás egy remek filmen. Ennyi, és nem több!

Elijah Wood
Bernard Hill
Bernard Hill
John Leigh
Orlando Bloom

A műben fellelhető halottak száma 1741 fő.

(Norbi)

Mortensen megvette filmbéli lovát.

(7ETEDIK )

A film bemutatója Új Zélandon és az USA-ban volt.

(7ETEDIK )

A triológia legnehezebben leforgatott része.

(7ETEDIK )

Peter Jackson is feltűnik a filmben.

(7ETEDIK )

Mortensen fia is feltűnik a filmben.

(7ETEDIK )

Mortensen eltörte lábujját a forgatás során.

(7ETEDIK )

A film csaknem 1 milliárd dollárt kasszírozott.

(7ETEDIK )

Minden idők 5. legnagyobb bevételű filmje.

(7ETEDIK )

Cate Blanchett mindössze 3 jelenetet kapott.

(7ETEDIK )

Ifjabb éveimnek egyik legnagyobb moziélménye volt a film, ezért kicsit félve újráztam több év kihagyás után, de szerencsére nem fogott az alkotáson az idő, kiváló szórakozást nyújt még ma is! több»