A Gyűrűk Ura: A két torony (2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers

A Gyűrűk Ura: A két torony

Kazydo   2020. 08. 28.

Ebben a részben már jobban felpörögnek az események, az orkok megformálása zseniális, de az elfek is nagyon bejöttek. Frodo kínlódása nekem mindig idegesítő, de tudom, hogy ez is kell a történethez. Nagyon lebilincselő a történet, nem lehet félbe hag... több»

indingo   2017. 04. 10.

Nagyon bele tudja magát élni az ember a történtekbe. Remek a története, mint mindig. A jelmezek lélegzetelállítóak és a szereplők is kiteszik a lelküket.

Deku   2017. 07. 08.

Talán a hosszúsága vagy talán az, hogy ennyire élethű lett, nem tudom de teljességgel ott érzi magát az ember. Egyre komolyabb már ez a rész is ha lehet ezt még fokozni. Szerintem nagyon tuti.

Orosz István   2017. 07. 28.

Legalább annyira tetszett mint az első rész, azok a részletes csata jelenetek, a látvány , a cselekmény mind fantasztikus. Örülök, hogy Tolkien regénye méltóképp lett megfilmesítve.

Diesel   2018. 02. 28.

Hűen az első részhez itt is egy jól felépített izgalmas kis történetet kapunk. A történet fő szállja ketté válik, de így is teljesen követhető és végig izgalmas. Nekem a legjobban a Helm szurdok várának ostroma, csata jelenete tetszett. Az ostrom ala... több»

GedyPapa   2017. 03. 06.

A három rész közül ez az, ami a legkevésbé kapott el. Ez nem azt jelenti, hogy a film nem jó, egyszerűen a többi kettő tette olyan magasra a lecet, hogy hajszál híján nem tudta megugrani azt. Pedig itt is megvoltak a fantasy elemek, amelyek olyan jóvá teszik a sorozatot, de mégis nekem valami plusz hiányzott.

NGN   2020. 01. 02.

Az utazás folytatódik

Hat Oscar-jelölés, ebből kettő díjra váltva. Ott maradt félbe a történet, hogy a szövetség felbomlott. Trufát és Pippint elrabolták a gaz uruk-hai orkok, akik egyenest Szarumánnak viszik a zsákmányukat. Frodó és Samu kettesben vág neki a mordori túrá... teljes kritika»

Elijah Wood
Bernard Hill
Bernard Hill
John Leigh
Orlando Bloom

A műben fellelhető halottak száma 1741 fő.

(Norbi)

Mortensen megvette filmbéli lovát.

(HETEDIK )

A film bemutatója Új Zélandon és az USA-ban volt.

(HETEDIK )

A triológia legnehezebben leforgatott része.

(HETEDIK )

Peter Jackson is feltűnik a filmben.

(HETEDIK )

Mortensen fia is feltűnik a filmben.

(HETEDIK )

Mortensen eltörte lábujját a forgatás során.

(HETEDIK )

A film csaknem 1 milliárd dollárt kasszírozott.

(HETEDIK )

Minden idők 5. legnagyobb bevételű filmje.

(HETEDIK )

Cate Blanchett mindössze 3 jelenetet kapott.

(HETEDIK )

Ifjabb éveimnek egyik legnagyobb moziélménye volt a film, ezért kicsit félve újráztam több év kihagyás után, de szerencsére nem fogott az alkotáson az idő, kiváló szórakozást nyújt még ma is! több»