Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

A Gyűrűk Ura: A két torony (2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers

John Leigh
Orlando Bloom

NGN   2020. 01. 02.

Az utazás folytatódik

Hat Oscar-jelölés, ebből kettő díjra váltva. Ott maradt félbe a történet, hogy a szövetség felbomlott. Trufát és Pippint elrabolták a gaz uruk-hai orkok, akik egyenest Szarumánnak viszik a zsákmányukat. Frodó és Samu kettesben vág neki a mordori túrának, de nem maradnak útikalauz nélkül, hiszen Szméagol/Gollam (Andy Serkis) a nyomukban van. Miután sikerült megszelídíteni a néhai hobbitot, az a segítségükre lesz, ámde neki saját zsivány kis terve van a gyűrű megszerzéséhez. Aragorn, Legolas és a "rövidtávon veszélyes" Gimli egyesült erővel, megállás nélkül lohol, hogy kiszabadítsák hobbit barátaikat az orkok karmaiból. Tehát a történet már nem lineáris, mint az előző részben volt, hanem rög... több»

indingo   2017. 04. 10.

Nagyon bele tudja magát élni az ember a történtekbe. Remek a története, mint mindig. A jelmezek lélegzetelállítóak és a szereplők is kiteszik a lelküket.

Deku   2017. 07. 08.

Talán a hosszúsága vagy talán az, hogy ennyire élethű lett, nem tudom de teljességgel ott érzi magát az ember. Egyre komolyabb már ez a rész is ha lehet ezt még fokozni. Szerintem nagyon tuti.

Orosz István   2017. 07. 28.

Legalább annyira tetszett mint az első rész, azok a részletes csata jelenetek, a látvány , a cselekmény mind fantasztikus. Örülök, hogy Tolkien regénye méltóképp lett megfilmesítve.

Diesel   2018. 02. 28.

Hűen az első részhez itt is egy jól felépített izgalmas kis történetet kapunk. A történet fő szállja ketté válik, de így is teljesen követhető és végig izgalmas. Nekem a legjobban a Helm szurdok várának ostroma, csata jelenete tetszett. Az ostrom alatt szinte magamon éreztem azt az eluralkodott nyomást amit a vár védői érezhettek. Brutálisan jó film!

Ifjabb éveimnek egyik legnagyobb moziélménye volt a film, ezért kicsit félve újráztam több év kihagyás után, de szerencsére nem fogott az alkotáson az idő, kiváló szórakozást nyújt még ma is! több»

A műben fellelhető halottak száma 1741 fő.

(Norbi)

Mortensen megvette filmbéli lovát.

(HETEDIK )

A film bemutatója Új Zélandon és az USA-ban volt.

(HETEDIK )