Gladiátor

Gladiátor

Gladiator

Maximus (Russell Crowe) közkedvelt és jónevű római katona, aki az idős uralkodó, Marcus Aurelius bizalmát is élvezi. Ám ezt Marcus Aurelius féltékeny és őrült fia, Commodus nem nézi jó szemmel, és amikor lehetősége nyílik rá, elárulja, és rabszolgakereskedők kezére juttatja Maximust. A… Több

Rendező: Ridley Scott
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Málta, Marokkó
Premier (HU): 2000.05.18. | HBO Max (2021.08.08.) | SkyShowtime (2023.02.14.) | Netflix (2023.09.19.)

Gladiátor 2  (2024)

2023.08.26 Ergit

Kicsit össze vannak keverve a történelmi személyek, de attól függetlenül egy római kori hőst látunk! Hihetetlenül aprólékosan kidolgozott helyszínek, fegyverek, díszletek, jelmezek, csatajelenetek. Sikerült olyankor megnéznem – miután már majd minden... Több

2018.01.09 Artemisia

A történet átlagos, de a díszletek és a karakterek, valamint a színészi játékok első rangúak, a jellegzetes római hangulat is meg van,vagyis egy viszonylag korhű, feszült, izgalmas dráma, Ridley Scott minőségben.

2017.07.18 Deku

Ez a film nálam nem jutott át a rostán, és nem azért mert rosszul készítették el mint inkább azért mert az ilyen történet nem fog meg és kész. Voltak jó percei de nem maradandó.

2018.11.03 HE7EDIK

Ridley Scott nem tartozik kedvenc rendezőim közé, azonban ezt nagyon odapakolta és hogy nem kapta meg érte a legjobb rendező Oscarját, szégyen gyalázat. Annyi legendás párbeszéd és jelenet van benne, felsorolni nehéz, nekem a tigrises rész és a végén... Több

2019.04.06 Puncs

Nagyszerű film. Igaz, történelmi hűségből egyesre vizsgázott, de szerintem ez az emberek többségét nem zavarja. Lebilincselő a történet kiváló színészi alakításokkal, Russell Crowe és Joaquin Phoenix is hatalmas alakít. Igaz, elég hosszúra nyújtották, de engem végig lekötött.

Commodus a valóságban nem ölte meg édesapját, Marcus Aureliust. Aurelius valószínűleg pestisben halt meg.Szerző: Puncs

A Russel Crowe által megformált Maximus tábornoki rangot kapott a filmben, holott a rómaiaknál ez nem is létezett.Szerző: Puncs

Russell Crowe azért is kapta meg a főszerepet, mert előtte Mel Gibson visszautasította Maximus szerepét.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Amikor Maximus Decimus ( Russell Crowe ) siet haza a családjához, és a kamera fentről veszi őket, lehet látni a búzában a traktornyomokat.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

(2020. 10. 21.)
Hogy miért kötelező megnézni? Mert a Gladiátor nem csak egy kiemelkedő alkotás, de bebizonyította, hogy a mai filmművészetben is mekkora létjogosultsága van a már-már hanyatlásnak indult műfajnak. Több

(2016. 06. 21.)
Szandál, kard, és homok!
A Gladiátor egy újkori klasszikus, melyre teljesen megérdemelten aggathatjuk ezt az elismerést. Csodálatos mestermű, mely még nagyon-nagyon sokáig fennmarad a legnagyobb alkotások között. Több