Gladiátor

maria   2020. 10. 17.

Izgalmas,jo fillm. Fantasztikus helyszinekkel es jelenetekkel. :)

Artemisia   2018. 01. 09.

A történet átlagos, de a díszletek és a karakterek, valamint a színészi játékok első rangúak, a jellegzetes római hangulat is meg van,vagyis egy viszonylag korhű, feszült, izgalmas dráma, Ridley Scott minőségben.

Puncs   2019. 04. 06.

Nagyszerű film. Igaz, történelmi hűségből egyesre vizsgázott, de szerintem ez az emberek többségét nem zavarja. Lebilincselő a történet kiváló színészi alakításokkal, Russell Crowe és Joaquin Phoenix is hatalmas alakít. Igaz, elég hosszúra nyújtották, de engem végig lekötött.

HETEDIK   2018. 11. 03.

Ridley Scott nem tartozik kedvenc rendezőim közé, azonban ezt nagyon odapakolta és hogy nem kapta meg érte a legjobb rendező Oscarját, szégyen gyalázat. Annyi legendás párbeszéd és jelenet van benne, felsorolni nehéz, nekem a tigrises rész és a végén... több»

Deku   2017. 07. 18.

Ez a film nálam nem jutott át a rostán, és nem azért mert rosszul készítették el mint inkább azért mert az ilyen történet nem fog meg és kész. Voltak jó percei de nem maradandó.

hszpp   2017. 02. 04.

Nekem kifejezetten tetszett a díszletesek munkássága,noha nem tökéletes minden benne,de már filmekhez képest így is eléggé korhűnek számít.:) A történet pedig jó, a színészek is jók,újranézhető alkotás.

NGN   2020. 01. 15.

Ridley Scott igen magasra tette a lécet eme alkotással. Russel Crowe megérdemelte az Oscart az alakításáért. Időtlen klasszikus már most!

Richard Harris
Derek Jacobi
Connie Nielsen
Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix

Commodus a valóságban nem ölte meg édesapját, Marcus Aureliust. Aurelius valószínűleg pestisben halt meg.

(Puncs)

A Russel Crowe által megformált Maximus tábornoki rangot kapott a filmben, holott a rómaiaknál ez nem is létezett.

(Puncs)

Russell Crowe azért is kapta meg a főszerepet, mert előtte Mel Gibson visszautasította Maximus szerepét.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Amikor Maximus Decimus ( Russell Crowe ) siet haza a családjához és a kamera fentről veszi őket, akkor szabadon lehet látni a búzában a traktornyomokat.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A színész Oliver Reed a film forgatásakor hunyt el és a helyét egy dublőr vette át, de mivel a technológia akkor kezdett csak kibontakozni, ezért direkt árnyék fotózást alkalmaztak, valamint a helyettes arca helyére CGI alkotta megoldás volt Reed arcával.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Akkoriban nem úgy néztek ki a római számok, mint a mi korunkban, tehát XIV helyett XIIII volt a 14.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A Colosseumot nagyrészt digitális technológiával alkották meg a filmben.

(HETEDIK )

Ridley Scott nem kapta a meg a legjobb rendezés Oscar díját a filmért.

(HETEDIK )

Csak a rendezői változatban kapott helyett az a jelenet, mikor Commodus lenyilaztatja ellenségeit.

(HETEDIK )

Az első Colosseumos csatában mikor felborul az egyik szekér a hátuljában felvillan egy PB gázpalack.

(HETEDIK )

A Gladiátor egy újkori klasszikus, melyre teljesen megérdemelten aggathatjuk ezt az elismerést. Csodálatos mestermű, mely még nagyon-nagyon sokáig fennmarad a legnagyobb alkotások között.

Hogy miért kötelező megnézni? Mert a Gladiátor nem csak egy kiemelkedő alkotás, de bebizonyította, hogy a mai filmművészetben is mekkora létjogosultsága van a már-már hanyatlásnak indult műfajnak. több»