A sötét lovag: Felemelkedés (2012)

The Dark Knight Rises

A sötét lovag: Felemelkedés

moviemafia   2021. 03. 16.

Gotham őrangyalának befejező története

Számomra EZ az igazi Batman film. A trilógia mindhárom része zseniálisra sikeredett, bár nekem ez a személyes kedvencem (igen, még a Sötét lovagot is lepipálta). Megismerhetjük Batman minden arcát, kaptunk egy motivált főgonoszt (bár természetesen Jokerhez képest labdába sem rúghat...), valamint a történet is teljesen helytálló és fordulatos. Az egyik kedvenc szuperhős filmem, mindenkinek melegen ajánlom, főként azoknak, akiknek már az első két rész is tetszett.

Deku   2017. 07. 18.

Christian Bale még mindig azt mondom, hogy az egyik legjobb választás volt Batman szerepére mert nagyon jól tudja hozni ezt a komor marcona figurát. A története is megkapó.

Thibo84   2019. 02. 25.

Az előző két részhez képest egy kicsit visszább eset számomra a lendülete a történetnek. Ha lehetne 4 és fél csillagot adnék a filmnek, így ezért adok 4-et. Talán a gond onnan fakadt , hogy túl sok mindent akartak belezsúfolni ebbe a részbe, hogy mél... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Nem is sorolnám a szereplő gárdát,mert önmagáért beszél.Jobbnál jobb színészek,fantasztikus story,és remek befejezés. Akció,izgalom,romantika,misztikum. Nem hinném,hogy egy Batman filmbe több beleférne. Ajánlott darab!

GedyPapa   2017. 03. 09.

Az előző rész nagyon magasra tette a lecet, de sikerült megugrani, igaz kicsit súrolta, de mégis átugrotta. Méltó befejezése ennek a kiváló sorozatnak. Az újonnan érkező szereplők is zseniálisan integrálódtak a sztoriba. Az utolsó jelenetet pedig azé... több»

szaka123   2016. 01. 22.

A trilógia befejező része. Nolan tökéletesen zárta le Batman filmjeit. Nagyon jó színeszek, zene, és a záróképek is tökéletesek lettek! Összességében jobb, mint az első, de a Sötét lovagot nem tudja túlszárnyalni, akármennyire is közel kerül hozzá! :)

Norbert93   2018. 07. 27.

Nem éri el a legendás Sötét Lovag szintjét, de az egyénként is egy felülmúlhatatlan mű a maga kategóriájában. Ettől függetlenül ez is 5* (ha lehetne a Sötét Lovagra adnék 6*-ot) és méltó lezárást adott a trilógiának. Nem mellesleg Batman kap egy fizi... több»

A film összbevétele 1 081 041 287 dollár volt (imdb.com).

A készítők először úgy gondolták, hogy Heath Ledger Jokere feltűnik a 3. részben, a 2. részben felvett próbajeleneteket felhasználva, ám végül elvetették az ötletet, kegyeleti okokból.

(Thibo84)

Ezzel a filmmel Christopher Nolan lett a második rendező, aki az elejétől a végéig rendezett egy képregény-trilógiát (az első: Sam Raimi a Pókember-filmekkel).

Anne Hathaway azt nyilatkozta, hogy karrierjében ez volt a legmegterhelőbb alakítás fizikailag.

Anne Hathaway kaszkadőrmutatványokat tanult, így a filmben igen gyakran valóban ő hajtotta végre a mutatványokat.

Anne Hathaway táncolni tanult e film miatt.