007 Nincs idő meghalni (2021)

No Time to Die

Cary Fukunaga
Léa Seydoux
Ana de Armas
Ana de Armas

Coyote   2021. 11. 22.

Egy filmtörténeti karakter kiiktatása

Gyerekkorom óta mindig szerettem a Bond-franchise-t, melyet már 1989-ben is (a legelső magyarországi bemutatón, melyen a Magányos ügynököt vetítették Timothy Daltonnal) az akciófilmek Bentley-jének tekintettem. Az 1962-ben indult széria (mely a Dr. N... teljes kritika»

elekm90   2021. 10. 06.

A legnagyobb dicséret ennek a filmnek, hogy a 2 és háromnegyed óra egyáltalán nem érződött hosszúnak, szemben mondjuk az ennél rövidebb Spectre-rel. A történet nem nagyon ült le, a nyitány az olasz városkában pedig különösen tetszett, bár ez az össze... több»

Harper   2021. 10. 04.

007 Nincs idő meghalni - csalódás és méltatlan búcsú

Óriási csalódás volt számomra a most megjelenő, 25. sorszámú James Bond-film, a No Time to Die (Nincs idő meghalni), mert a rendező, Cary Joji Fukunaga egy stílustalan drámává silányította a fél évszázados karakter legújabb történetét. A legendás ti... teljes kritika»

7ETEDIK   2021. 10. 01.

Méltatlan búcsú

Szomorú volt látni, hogy Craig, akivel 15 éve vérfrissítést kapott ez a legendás franchise, így szálljon ki. A Spectre tökéletes lezárása lett volna a legjobb Bond érának, valamiért viszont úgy döntöttek a fejesek, kapjon még egy filmet. Hát ezért kár volt... Ugyanis itt már semmi sem működik. Az első 20 perc zúzása után a film ellaposodik, és alig történik valami. Unalmas párbeszédek, vontatott cselekmény, és minden idők leggagyibb főgonosza. Craig szemmel láthatóan szenvedett utolsó Bond szerepében, sokszor túlripacskodja a karakterét, ami azelőtt soha nem volt rá jellemző. Brosnan után a Casino Royale egy nagyon is szükséges újragondolása volt a már kissé elavult sorozatnak, a Skyfall szerintem minden idők legjobb Bond mozija, ez pedig a legrosszabbja. Ezért kár volt ennyit várni.

Lonka   2021. 10. 30.

Nem volt akkora durranás, mint amire számítottam, de egy korrekt film. Kicsit hosszú.

szaka123   2021. 10. 27.

Szép lezárása a Daniel Craig érának. Számomra nem volt annyira akciódús, mint az előző filmek, de nem okoz csalódást. Érdemes megnézni, de mindenképpen tisztában kell lenni a korábbi filmekkel is, hogy teljes képet kapjunk. Szórakoztató, látványos és pörgős akciófilm.

stevepisti   2021. 11. 13.

Ettől a több mint két és fél órás játékidőtől először megijedtem, de nem érződött nagyon hosszúnak, számomra nem ült a sztori sehol, végig fent tudta tartani a figyelmet. Christoph Waltzból szívesen néztem volta többet, kár, hogy csak ilyen kevés ját... több»

A film összbevétele 121 262 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 507 663 030 forintot termelt. A hazai mozik összesen 299 720 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 007 Nincs idő meghalni Daniel Craig ötödik, egyben utolsó James Bond-filmje. A Craig nevével fémjelzett éra a 2006-os Casino Royale-lal vette kezdetét. A franchise történetében korábban még soha nem fordult elő, hogy Bondot ilyen hosszú ideig ugyanaz a színész játssza. Ugyanakkor, bár Roger Moore tizenkét évig alakította a brit titkosügynököt, ez idő alatt hét Bond-filmben tűnt fel, míg Sean Connery hatban.

A maga 52 évével Roger Moore és Sean Connery után Daniel Craig a harmadik legidősebb színész, aki valaha eljátszotta James Bondot. Moore 57, míg Connery 53 volt, amikor utoljára James Bondot alakította.

Cary Fukunaga az első amerikai direktor, aki James Bond-filmet rendezett, egyúttal az első ázsiai felmenőkkel rendelkező rendező a franchise történetében.

Phoebe Waller-Bridge a második női forgatókönyvíró, aki egy James Bond-film szkriptjén dolgozott. Az első Johanna Harwood vot, aki a Dr. No (1962) és az Oroszországból (1963) szeretettel című Bond-mozik forgatókönyveinek megírásában működött közre.

A 007 Nincs idő meghalni a franchise első olyan filmje, melyben kubai származású az egyik Bond-lány. A Palomát alakító Ana de Armas egyébként maga is kubai származású.

Ha úgy tetszik, éppen olyan újragondolása és feszegetése a mítosz kereteinek, mint amilyen a Batman-filmek esetében A sötét lovag-trilógia volt. A felnőtté válást (igazodva a mozis trendekhez) tehát James Bond karaktere sem kerülhette el – a Daniel Craig-érának talán ez a legfontosabb öröksége. több»

A végre valahára mozikba került a 25. James Bond-kaland, a Nincs idő meghalni! Ha nem is méltatlanul, de nem a legerősebben búcsúztatja a szmokingot 15 év után végleg a szögre akasztó Daniel Craig-et. több»

Az Őfelsége titkosszolgálatában zárómondatát („we have all the time in the world”) Louis Armstrong-dalként újrahangoló – nem mellesleg a Casino Royale szikár kémthrillerhősét teljesen meggyalázó – búcsúepizódnak semmi köze az érzékeny leköszönéshez, a gátlástalan érzelmi manipulációra játszó síróeposzokhoz annál inkább. több»