007 Nincs idő meghalni (2021)

No Time to Die

Cary Fukunaga
Léa Seydoux
Ana de Armas
Ana de Armas

Boro   2022. 03. 17.

A film első fele nagyon tetszett, illetve Daniel Craig kimagasló alakítása ezért (jó), viszont miután feltűnik a gyerek, én nem néztem tovább, csak két nap múlva. Bezavart. Nem illik a 007-es filmekbe. ... és nem tetszett, hogy a végén meghal... nem ... több»

elekm90   2021. 10. 06.

A legnagyobb dicséret ennek a filmnek, hogy a 2 és háromnegyed óra egyáltalán nem érződött hosszúnak, szemben mondjuk az ennél rövidebb Spectre-rel. A történet nem nagyon ült le, a nyitány az olasz városkában pedig különösen tetszett, bár ez az össze... több»

Harper   2021. 10. 04.

007 Nincs idő meghalni - csalódás és méltatlan búcsú

Óriási csalódás volt számomra a most megjelenő, 25. sorszámú James Bond-film, a No Time to Die (Nincs idő meghalni), mert a rendező, Cary Joji Fukunaga egy stílustalan drámává silányította a fél évszázados karakter legújabb történetét. A legendás ti... teljes kritika»

Coyote   2021. 11. 22.

Egy filmtörténeti karakter kiiktatása

Gyerekkorom óta mindig szerettem a Bond-franchise-t, melyet már 1989-ben is (a legelső magyarországi bemutatón, melyen a Magányos ügynököt vetítették Timothy Daltonnal) az akciófilmek Bentley-jének tekintettem. Az 1962-ben indult széria (mely a Dr. N... teljes kritika»

Lonka   2021. 10. 30.

Nem volt akkora durranás, mint amire számítottam, de egy korrekt film. Kicsit hosszú.

Alexa   2021. 10. 23.

Kissé érzelmesebb, de akciódús

Nekem az alapötlet nagyon tetszett, és elég releváns napjainkban a folyamatos technológiai-genetikai fejlesztéseknek köszönhetően. Moziban láttuk, és kicsit aggódtam, hogy nem fogom bírni végigülni, de teljesen lekötött végig. Valóban nem a szokványos érzelemmentes Bond-mozi, amit megszoktunk, de mind a karakterek, mind az akciók pörögtek. Nálam ez a film a mostani akciófilmek felhozatalában így is a felsőbb kategóriába esik. Mind a látvány, mind az ötletesség miatt, ami végre nem a szokásos alapsztorik újrafeldolgozása.

HE7EDIK   2021. 10. 01.

Méltatlan búcsú

Szomorú volt látni, hogy Craig, akivel 15 éve vérfrissítést kapott ez a legendás franchise, így szálljon ki. A Spectre tökéletes lezárása lett volna a legjobb Bond érának, valamiért viszont úgy döntöttek a fejesek, kapjon még egy filmet. Hát ezért kár volt... Ugyanis itt már semmi sem működik. Az első 20 perc zúzása után a film ellaposodik, és alig történik valami. Unalmas párbeszédek, vontatott cselekmény, és minden idők leggagyibb főgonosza. Craig szemmel láthatóan szenvedett utolsó Bond szerepében, sokszor túlripacskodja a karakterét, ami azelőtt soha nem volt rá jellemző. Brosnan után a Casino Royale egy nagyon is szükséges újragondolása volt a már kissé elavult sorozatnak, a Skyfall szerintem minden idők legjobb Bond mozija, ez pedig a legrosszabbja. Ezért kár volt ennyit várni.

A film összbevétele 121 262 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 516 747 064 forintot termelt. A hazai mozik összesen 305 298 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eredetileg egy korábbi Bond-lány, az 1985-ös Halálvágtában szereplő Grace Jones is feltűnt volna egy cameo erejéig a Nincs idő meghalniban, ám amikor a forgatáson kiderült, milyen rövid lenne a szerepe, a színésznő inkább otthagyta a stábot.

A Nincs idő meghalni előtt utoljára az 1973-as Élni és halni hagyni című Bond-filmben fordult elő, hogy a főszereplő nem szerepelt a főcím előtti jelenetben.

2020 őszén fölmerült lehetőségként, hogy a Nincs idő meghalni online debütál a pandémia okozta helyzet miatt, ám az ilyen típusú premier minimum 600 millió dollár ellenében érte volna meg az MGM-nek. Ekkora vételárat pedig a legnagyobb streamingszolgáltatók sem akartak kifizetni.

Egy 2020-as brit riport alapján a film 200 millió angol fontos költségvetése épp 250-szerese az első Bond-film (Dr. No) büdzséjének, ami mintegy 800 ezer font volt (az inflációt nem számolva).

Ez volt az első James Bond-film, melynek felvételei során IMAX kamerákat is használtak.

Ha úgy tetszik, éppen olyan újragondolása és feszegetése a mítosz kereteinek, mint amilyen a Batman-filmek esetében A sötét lovag-trilógia volt. A felnőtté válást (igazodva a mozis trendekhez) tehát James Bond karaktere sem kerülhette el – a Daniel Craig-érának talán ez a legfontosabb öröksége. több»

A végre valahára mozikba került a 25. James Bond-kaland, a Nincs idő meghalni! Ha nem is méltatlanul, de nem a legerősebben búcsúztatja a szmokingot 15 év után végleg a szögre akasztó Daniel Craig-et. több»

Az Őfelsége titkosszolgálatában zárómondatát („we have all the time in the world”) Louis Armstrong-dalként újrahangoló – nem mellesleg a Casino Royale szikár kémthrillerhősét teljesen meggyalázó – búcsúepizódnak semmi köze az érzékeny leköszönéshez, a gátlástalan érzelmi manipulációra játszó síróeposzokhoz annál inkább. több»