A világ nem elég (James Bond: A világ nem elég)

film kedvelő   2016. 12. 25.

A legjobb Pierce Brosnanas James Bond film. Rettenttől jól kezdődik. Az eleje páratlanul izgalmas utána egy kicsit lankad, de ahogy egyre jobban közeledünk a csavarhoz annál jobban válik izgalmassá a vége pedid remekül zárul.

Yosihiro   2016. 05. 19.

Azt hiszem ez jó páros volt a Bondok történetében P. Brosman és Sophie M. eremek alakításával egy jó filmet láthatunk. Az akciók jól kidolgozott és látványos unatkozni azt nem lehet Érdemes megnézni ! Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 17.

A film nagyon jól kezdődik, szépen felépíti a történetet, aztán tönkreteszi. Az eleje, a főcím előtti jelenet, valószínűleg a legjobb, utáni is kapunk néhány jó pillanatot, de a film lezárása, nagyon rossz. A karakterek érdekesek, de a gonoszok kapha... több»

Svastitsd   2016. 02. 12.

Ebben a filmben a számítógépes eszközök már túlságosan átveszik a hangsúlyt. Nem olyan jó.

pqrs   2016. 02. 09.

Szerintem ez Brosnan legjobb filmje! Sophie Marceau remek, ahogyan a történet is izgalmas, az akciók szemkápráztatóak, különösen a síelős üldözés és a nyitójelenet emelkedik ki ezek közül. Bőven benne van a Top10-ben.

tamas84   2016. 05. 11.

Nem éppen a kedvenc Bond filmem, Pierce Borsnan az egyik legnevetségesebb Bond, mintha csak a saját paródiája lenne. Persze a dologban az is benne van, hogy a kilencvenes években az akciófilmek általában véve is elég rosszak voltak, ma már a legtöbbe... több»

nándi99   2016. 03. 24.

Borsnant lehet nem szeretni, de szerintem iszonyú jó Bond volt, igazi személyiséggel, aki még egy jó adag humort is be tudott csempészni az alakításába, ami igazán ráfért a Bond franchise-ra. Daniel Craig olyan hihetetlenül komolyan veszi magát, amennyire szerintem a 007-esnek nem kellene. Nekem kifejezetten tetszik ez a film.

Sophie Marceau

Peter Jackson neve is szóba került a rendezésre.

A Die Another Day megjelenéséig ez volt a legnagyobb bevételt elérő James Bond film.

Joe Dante is esélyes volt a film rendezésére.

A film címét az 1963-mas On Her Majesty's Secret Service című regényből merítették.

A széria azon filmje, melyben Q nyugdíjba vonul.

Desmond Llewelyn egy hónappal a bemutató után életét vesztette egy autóbalesetben.

Michael G. Wilson ebben a filmben is cameozik, egy vendéget formál meg a bakui kaszinóban.

Aki szemfüles, észreveheti, hogy a skóciai főhadiszállás falán megpillantható Bernard Lee képe, aki korábban M-et alakította.

James Bond és Elektra szerelmi jelenetét számtalanszor újra kellett forgatni, mert minden felvételen látszódott Sophie Marceau színésznő melle.

A szériában az első alkalommal fordult elő, hogy James Bond megöli szerelmét.