Mission: Impossible - Titkos nemzet (2015)

Mission: Impossible - Rogue Nation

dulkap   2016. 01. 06.

Igazából azt hozta a film amit vártam, korrektebb akciójelenetek, de semmi plusz. Azért a legtöbb akciófilmnél lehet tudni a végét, kérdés, hogy az odavezető utat mennyire tudják ennek ellenére izgalmasan tálalni, mert a látvány gyakran kevés egy több, mint két órás filmhez. Itt azonban valahogy nem tudtam izgulni, úgyis tudni lehetett, hogy mi fog történni. Ráadásul még 2015-ben sem tudnak leszokni, hogy a rosszak nem tudnak célozni, még 10 méterre se egy szűk folyosón. A szereplőgárda jó és tényleg vannak jó jelenetek, de azért izgalom se ártott volna.

Deku   2017. 07. 26.

Oltári nagy meglepetést okozott nekem ez a film sorozat, Tom Cruise meglehetősen jó színész erre a karakterre. Az összeset végig néztem ez se maradt ki szerintem egyik legjobb.

Filmelemző   2018. 03. 30.

Az eddig (2018 márciusáig) elkészült öt Mission Impossible film közül a második legjobb a Rogue Nation. (A legjobb egyébként a 2006-os harmadik epizód.) A Titkos Nemzet Chrisopher McQuarrie rendezésében fantáziadús, izgalmas és kiváló jelenetekkel teli. Tom Cruise és a szépséges Rebecca Ferguson remek párost alkotnak benne. jó a történet is, tele fordulatokkal, motoros üldözéssel, verekedésekkel, száguldással és merüléssel. Az IMDb -n 7,4 ponton áll (275 ezer szavazat után) a Rotten Tomatoes 93% -ra értékeli (!), a Metacriticen pedig 75% -ot kapott. Nálunk erős 8 pontos.

hsanya182   2015. 08. 21.

Vannak benne nagyon feszült és látványos elemek, igaz több akciójelenetre számítottam, de így is éredmes MOZIba megnézni! Az elméleti síkon lévő szál valahogy nem kötötte le a figyelmemet, nem tudtam vele azonosulni vagy nem volt elég hiteles! Összességében a második és harmadik rész sokkal jobban átjött számomra !! :) De újra fogom nézni ezt is mindenképpen! :)

HETEDIK   2018. 07. 18.

Felnő a harmadik részhez, nem véletlen hogy McQuarrie rendezhette a hatodik részt is. A vízszéfes rész lélegzetelállító, akár csak a BMW rodeó, Rebbecca Ferguson pedig méltó partner Hunt számára. Már alig várom a folytatást.

Alec Baldwin
Ving Rhames
Jeremy Renner
Jeremy Renner
Tom Cruise

Az utóbbi idők szuperhősös trendjeihez illeszkedve (hisz valójában a szuperkémek is azok) Ethan Hunt kitaszítva és magára maradva kénytelen szembeszállni egy árnyékbűnszervezettel. De mint tudjuk: azért vannak a jóbarátok, hogy a rég elvesztett álmot visszahozzák néked majd egy szép napon. több»

Az ötödik lehetetlen küldetéses mozi remek iramú, penge akciójeleneteket felvonultató, intelligens alkotás, amely csaknem a franchise eddigi legjobb darabját is felülmúlja. több»

Nem hittem volna, hogy a Fantom Protokoll után lehet még fokozni a dolgokat – hát lehetett. A Mission Impossible – Titkos nemzet nemcsak a nyár, de talán az évtized legjobb akciófilmje is: szellemes, ötletes, látványos és rendkívül szórakoztató az első perctől az utolsóig. több»

A film összbevétele 682 714 267 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 256 435 792 forintot termelt.

A film magyar nyelvű verziójában motorbalesete miatt nem Rékasi Károly szinkronizálta Tom Cruise-t. 2002 óta ez volt a második alkalom, hogy más kölcsönözte a hangját a színésznek.

(ArpiHajdu és Réci )

A csapat új taggal bővült Rebecca Ferguson személyében.

(HETEDIK )

A filmben szereplő autók és motorok is BMW típusúak.

(HETEDIK )