NA

Mission: Impossible 7 (2021)

Mission: Impossible 7

Christopher McQuarrie
Tom Cruise

A film épp 25 évvel az első rész, a Mission: Impossible után kerül a mozikba.

Simon Pegg immáron ötödik alkalommal tért vissza a Mission Impossible franchise-hoz Benji Dunn szerepében.

Tom Cruise és Ving Rhames az egyetlenek, akik a franchise eddigi összes részében játszottak.

Ez Christopher McQuarrie harmadik Mission Impossible-filmje. A direktor rendezte a franchise előző két epizódját, de ő kapta meg a lehetőséget a nyolcadik rész megrendezésére is.

A franchise korábbi részeiből Cruise, Ving Rhames, Henry Czerny, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby és Angela Bassett is visszatér a Mission: Impossible 7-ben.

Henry Czerny 1996 után először tér vissza a franchise-hoz, hogy ismét eljátssza Eugene Kittridge karakterét.

2019. január 14-én jelentették be hivatalosan, hogy Christopher McQuarrie egyszerre forgatja le a hetedik és a nyolcadik epizódot. Előbbi 2021-ben, utóbbi pedig már 2022 nyarán a mozikba kerül a tervek szerint.

A film munkacíme Libra volt.

A film körül kisebb botrány robbant ki a forgatás idején, ugyanis a stáb Lengyelországban fel akart robbantani egy használaton kívüli hidat Pilchowice városa mellett, melyet a helyiek műemlékké szerettek volna nyilvánítani.

A film zenéjét a franchise hatodik részén is dolgozó, 2 Emmy-díjra jelölt Lorne Balfe szerezte.