James Bond: Skyfall (2012)

Skyfall

Ben Whishaw
Ralph Fiennes
Helen McCrory
Daniel Craig

Filmimado   2021. 09. 19.

Lenyűgöző!

A Casino Royale és a Quantum csendje ugyan jók voltak, a Skyfall még lenyűgözőbb: a zenés intro egyszerűen bámulatos. Különösen ki kell emelni a film végén lévő harcot, a robbanó és lángoló ház, a jól időzített humorok, és ahogy Bond fut a befagyott tavon, kifejezetten izgalmas és látványos, meg persze a többi jelenet is ámulatos. M halála viszont elég szívszorító, főleg, hogy maga Bond is sír közben. Megérdemel 5 csillagot, hiszen zseniális.

Deku   2017. 07. 26.

Daniel Craig a kedvenc Bondom az összes közül. Hűvös kimért karaktere miatt legjobb. Kincset ér ez a film, a karakterek és a pillanatok is nagyon el lettek találva, ami miatt számomra ez a film teljesen megmutatta, hogy van értelme az egésznek.

Thibo84   2016. 07. 02.

A Casino Royale és a A Quantum csendje után, a Skyfall egy igen kiemelkedő alkotás. Jó a történet, látványosak az akciók, nagyon jól összerakták ezt a filmet.

7ETEDIK   2018. 01. 07.

A legjobb Bond film a legjobb betétdallal és gonosszal. Sam Mendes vizualitása szembeötlő, a marokkói és shanghaji totálok festménybe illőek, Bardem minden jelenete feledhetetlen, Bond pedig nem egy szuperhős, csak egy sebezhető ember, akinek a múltjába is betekinthetünk. Nehéz lesz ezt a filmet a jövőben überelni.

Yosihiro   2016. 05. 19.

Az egyik legjobb Bond film szerintem mind akció mind szinészi alakítást figyelembe véve csak ajánlani tudom a megnézését! Remek kikapcsolódás :) Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 16.

Nagyon tartalmas szórakozás. Egyszerre tisztelgés a Bond széria előtt, de megtartja relevanciáját, és a jövőre is reflektál. Daniel Craig másképp alakít, mint az előző két részben, sokkal jobban, Sylva egy emlékezetes gonosz, és M is nagyobb szerepet... több»

elekm90   2021. 01. 16.

Számomra a Craig-féle Bond filmek legjobbika, jó történettel és egy karizmatikus főgonosszal Javier Bardem személyében. Sam Mendes egy nagyon pofás, izgalmas filmet hozott össze.

A film összbevétele 1 108 561 013 dollár volt (imdb.com).

A filmben 61 ember hal meg.

(Norbi)

Adele Skyfall betétdala Oscar díjat kapott.

(7ETEDIK )

Ian Fleming művén alapszik.

Kincade karakterét az eredeti elképzelések szerint Sean Connery alakította volna.

Az MGM csődje miatt kellett ilyen sokát várni, hogy új James Bond film szülessen.