James Bond: Skyfall

Ben Whishaw
Ralph Fiennes
Helen McCrory
Daniel Craig

Támadás éri az MI6 főépületét, M-et pedig utoléri sötét múltja. James Bondnak be kell bizonyítania, hogy hű a feletteséhez és MI6-hez. A 007-es ügynöknek szembe kell néznie az MI6-et fenyegető veszéllyel, ezúttal azonban nem válogathat az eszközök… Több

Forgatókönyvíró: Ian Fleming
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.10.26. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2022.10.08 JRD

Szeretem a Bond filmeket, tehát ezt a részt is. A komplett Bond-gyűjteményem megvan. Amikor piacra dobták, még szép hogy megvettem. Még az sem vette el a kedvemet, hogy a nyilvánvaló Bondos stílusjegyeket eltüntették és helyébe egy kissé stílustalan ... Több

2017.07.26 Deku

Daniel Craig a kedvenc Bondom az összes közül. Hűvös kimért karaktere miatt legjobb. Kincset ér ez a film, a karakterek és a pillanatok is nagyon el lettek találva, ami miatt számomra ez a film teljesen megmutatta, hogy van értelme az egésznek.

2016.05.19 Yosihiro

Az egyik legjobb Bond film szerintem mind akció mind szinészi alakítást figyelembe véve csak ajánlani tudom a megnézését! Remek kikapcsolódás :) Üdv Yosi

2016.07.02 Thibo84

A Casino Royale és a A Quantum csendje után, a Skyfall egy igen kiemelkedő alkotás. Jó a történet, látványosak az akciók, nagyon jól összerakták ezt a filmet.

2018.01.07 HE7EDIK

A legjobb Bond film a legjobb betétdallal és gonosszal. Sam Mendes vizualitása szembeötlő, a marokkói és shanghaji totálok festménybe illőek, Bardem minden jelenete feledhetetlen, Bond pedig nem egy szuperhős, csak egy sebezhető ember, akinek a múltjába is betekinthetünk. Nehéz lesz ezt a filmet a jövőben überelni.

A film összbevétele 1 108 561 013 dollár volt (imdb.com).

A Skyfall volt Albert Finney utolsó filmszerepe. A színész 2012-ben visszavonult a színjátszástól.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ben Whishaw lett a negyedik (a nem hivatalos Bond-filmeket is figyelmbe véve pedig a hatodik) színész, aki eljátszotta Q-t, egyben először fordult elő, hogy Q fiatalabb James Bondnál.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A 2013-as Oscar-díjátadón a Skyfall öt kategóriában is jelölést kapott, ezzel ez a film rendelkezik a James Bond-filmek közül a legtöbb Oscar-jelöléssel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Skyfall lett az első film a James Bond-franchise történetében, amely (nemzetközi szinten) átlépte az egymilliárd dolláros bevételt.Szerző: ArpiHajdu és Réci