Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Casino 007 (1967)

Casino Royale

dailyfilmsan   2019. 04. 11.

Megragadta azokat a sarkalatos pontokat a kémfilmekben, amik nevetségesen együgyűek és kiemelik. Ez a része a filmnek kifejezetten tetszett, ötletesnek tartottam. Viszont aWoody Allan féle hülyeséget nem minden esetben tartom értékelhetőnek. Kifejeze... több»

Bob   2016. 08. 31.

Aki szereti a James Bondos sztorikat és a régi stílusú vígjátékokat, azoknak nagyon fog tetszeni. Csak két színész, akit említenék a filmből: Peter Sellers és Woody Allen. Szerintem elég ennyit mondanom. :)

Svastitsd   2016. 02. 13.

Kicsit túl nagy szerepet kapnak már a modernebbnél modernebb kütyük, emiatt nehezebb érteni mit is csinálnak éppen a szereplők, mi a céljuk. Nekem annyira nem tetszett ez a film.

Bergen   2015. 02. 07.

Ez egy nagyon alul értékelt remek film, amely megmutatja az akkori filmek és művészek gondolkodásmódját. Nagyszerű alkotás, csak ajánlani tudom!

Ursula Andress
Peter Sellers
Orson Welles

William Holden 40 ezer dollárt kapott filmbéli szerepéért.

(JcWh)

Stanley Baker, Laurence Harvey, William Holden és Peter O'Toole is esélyes volt James Bond szerepére. Holden és O'Toole végül cameo szerepet kapott a filmben.

(JcWh)

Arthur Mullard karakterét a végső vágásnál kivették a filmből.

Eredetileg Mona Washbourne is szerepelt volna a filmben, ám valamennyi jelenetét kivágták.

A film számos jelenetét kivágták, ezért igen ismert színészek, (pl.: Ian Hendry) akik eredetileg szerepeltek volna a filmben, nem tűnnek fel a végleges változatban.

6 rendezője volt a filmek.

Összesen 14-en vettek részt a forgatókönyv megírásában.

A film szlogenje: "Casino Royale is too much... for one James Bond!".

Leonard Maltin filmkritikus így nyilatkozott a filmről: „néha vicces, gyakran nem.”

Peter Sellers nagyon szerette volna megkapni James Bond szerepét, ám nem ő játszotta el végül a karaktert. Olyannyira megsértősött ezen, hogy napokig nem volt hajlandó megjelenni a forgatáson.