Casino 007 (1967)

Ursula Andress
Peter Sellers
Orson Welles

Reitman   2022. 07. 31.

Valahogy a vilag legelrontottabb nagyfilmje. 50% nagyon jó, 50% nagyon rossz.

dailyfilmsan   2019. 04. 11.

Megragadta azokat a sarkalatos pontokat a kémfilmekben, amik nevetségesen együgyűek és kiemelik. Ez a része a filmnek kifejezetten tetszett, ötletesnek tartottam. Viszont aWoody Allan féle hülyeséget nem minden esetben tartom értékelhetőnek. Kifejeze... több»

Dorkateo   2021. 05. 29.

Az egyetlen Bond film, amit majdnem végigtudtam nézni, és még szórakoztam is rajta. Ennél jobb már csak II. Erzsébet Bond belépője volt. :D

Bob   2016. 08. 31.

Aki szereti a James Bondos sztorikat és a régi stílusú vígjátékokat, azoknak nagyon fog tetszeni. Csak két színész, akit említenék a filmből: Peter Sellers és Woody Allen. Szerintem elég ennyit mondanom. :)

Svastitsd   2016. 02. 13.

Kicsit túl nagy szerepet kapnak már a modernebbnél modernebb kütyük, emiatt nehezebb érteni mit is csinálnak éppen a szereplők, mi a céljuk. Nekem annyira nem tetszett ez a film.

Bergen   2015. 02. 07.

Ez egy nagyon alul értékelt remek film, amely megmutatja az akkori filmek és művészek gondolkodásmódját. Nagyszerű alkotás, csak ajánlani tudom!

Peter Sellers elmondása szerint épp az bosszantotta őt a film kapcsán, hogy egy paródiát akartak készíteni, miközben ő egy komoly filmben kívánt szerepelni.

Orson Welles korábban esélyes volt egy Bond-gonosz szerepére, méghozzá a Goldfinger című filmben. Az akkor nem sikerült, mert nem tudtak megegyezni az anyagiakban, ugyanakkor a Casino Royale című paródiafilmben végül ez összejött.

Peter Sellers állítólag annyira kiállhatatlanul viselkedett, hogy több jelenetet le se forgattak vele, mi több, idő előtt elküldték a produkciótól.

William Holden 40 ezer dollárt kapott filmbéli szerepéért.

(JcWh)

Stanley Baker, Laurence Harvey, William Holden és Peter O'Toole is esélyes volt James Bond szerepére. Holden és O'Toole végül cameo szerepet kapott a filmben.

(JcWh)