Arizonai ördögfióka (1987)

Raising Arizona

elekm90   2020. 12. 08.

A Coen stílusjegyek mellett tetszett a film könnyedsége a szomorú kiindulópont ellenére (miszerint a párnak nem lehet gyereke). A humor helyenként az animációs filmekre emlékeztetett, 1-2 helyen kissé komolytalannak hatott, de egyébként működött. Ha nem veszed komolyan, jól fogsz rajta szórakozni.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 17.

A Coen-fivérek korai munkájában megvan szinte minden, amitől a rajongóik szeretik őket. Szatirikus történet, egyedi humor, suttyó karakterek (de egyáltalán nem suttyó színészekkel, sőt!) és olyan atmoszférával, amely azonnal megkülönbözteti őket a tö... több»

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

A stílusában elég egyedinek mondható, de sok helyen unalmasnak tartottam és túl egyhangú volt a története.

indingo   2019. 01. 11.

Komédia amibe sok mindent belezsúfoltak, ízlés kérdése a néha idegesítő gagyi jelenetek, néha meg mulattató és ha összességében érzelmeket vált ki akkor még jó is lehet és hát vegyük figyelembe több mint 30 éve készült.

Manfred   2016. 11. 23.

Pörgős, jó humorú film. Közel harminc éves de ma is nézhető, szórakoztató és megállja a helyét. Jó a humora és a színészek alakítása is meggyőző, hiteles.

TribeBubu   2017. 06. 23.

Rendkívül eredeti és egyedi stílusú vígjáték. Az alkotók pedig az utolsó percekbe csempésztek egy olyan bájos elmélkedést, hogy azzal sikerült számomra megduplázniuk, ha nem, megtriplázniuk művük értékét. Ez pedig nem kis szó, mert fent írt "eredeti"... több»

Panda   2016. 04. 07.

Ismert, profi színészekkel teli alapfilm, ami egy igazi klasszikus. Meggyőző, hiteles színészi alakítás . A színészek kedvelőinek kötelező, legalább egyszer látni kell.

A film egyike azon filmeknek, amelyek egy 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz írásban szerepel.

(Norbi)

A film egyike azon kevés Coen-filmnek, amelynek vágási munkáit (Roderick Jaynes álnéven) nem a fivérek végezték. A film vágója Michael R. Miller volt.

Leonard Smalls nevét az Egrek és emberekben szereplő Lennie Small ihlette.

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeállított 2000 elején egy listát (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét állítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjáték stb. Jelen film a 31. helyen végzett a TOP 100-ban.

Az Arizona ikreket tizenöt különböző csecsemő játszotta, akik közül egyet kirúgtak, amikor megtanult járni.

(kázsé)