ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 17.

A Coen-fivérek korai munkájában megvan szinte minden, amitől a rajongóik szeretik őket. Szatirikus történet, egyedi humor, suttyó karakterek (de egyáltalán nem suttyó színészekkel, sőt!) és olyan atmoszférával, amely azonnal megkülönbözteti őket a többi filmkészítőtől. A tesók valamiért nagyon szeretik ezt a közép-nyugati, vagy déli környezetet, számos filmjük, köztük ez is ebben játszódik. Emellett a karakterek közül is szinte mindenki az erre a vidékre jellemző figurákat testesíti meg, s ez némely színésznek (élen Nicolas Cage-dzsel, ezzel a furcsa bajuszával) ez nagyon is jól áll. Az alapszituáció is nagyon találó, egy piti bűnöző és rendőrnő románca, valamint egy gyerekrablás, amelyből sikerült a lehető legszórakoztatóbbat kihozni. Ráadásul hiába suttyók a főszereplők, nem lehet őket nem szeretni. Emellett pedig pörgős az egész sztori, néha olyan jelenetekkel, hogy a hasamat fogtam a röhögéstől.A legérdekesebb szerintem mégis ez a Lennie Smalls száll, akiről még az elején azt is el lehet képzelni, hogy valami álomkép csupán, ám ahogy halad előre a történet, ez egyre jobban alakul át. Lehetséges, hogy az Arizonai ördögfióka nem a legjobb Coen-film, de szerintem minden benne van, amiért szeretjük ezt a testvérpárt. Az pedig csak hab a tortán, hogy egy jó kis vígjáték, amelyen az elejétől a végéig lehet szórakozni, jóízűeket nevetni, ráadásképpen pedig újra meg újra meg lehet nézni.

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

A stílusában elég egyedinek mondható, de sok helyen unalmasnak tartottam és túl egyhangú volt a története.

indingo   2019. 01. 11.

Komédia amibe sok mindent belezsúfoltak, ízlés kérdése a néha idegesítő gagyi jelenetek, néha meg mulattató és ha összességében érzelmeket vált ki akkor még jó is lehet és hát vegyük figyelembe több mint 30 éve készült.

Manfred   2016. 11. 23.

Pörgős, jó humorú film. Közel harminc éves de ma is nézhető, szórakoztató és megállja a helyét. Jó a humora és a színészek alakítása is meggyőző, hiteles.

TribeBubu   2017. 06. 23.

Rendkívül eredeti és egyedi stílusú vígjáték. Az alkotók pedig az utolsó percekbe csempésztek egy olyan bájos elmélkedést, hogy azzal sikerült számomra megduplázniuk, ha nem, megtriplázniuk művük értékét. Ez pedig nem kis szó, mert fent írt "eredeti" kifejezést a szó legszorosabb értelmében gondoltam, az eredetiség pedig szerintem egy filmnél aranyértékű. Eleinte amúgy kissé furcsa volt számomra, hogy mennyire elpoénkodják a témát, ami a sztori gerincét alkotja, de a végére annyira megszépült a történet, hogy tulajdonképpen egy felnőtteknek szóló esti mese kerekedett belőle.

Holly Hunter

A film egyike azon filmeknek, amelyek egy 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz írásban szerepel.

(Norbi)

A film egyike azon kevés Coen-filmnek, amelynek vágási munkáit (Roderick Jaynes álnéven) nem a fivérek végezték. A film vágója Michael R. Miller volt.

(ArpiHajdu és Réci )

Leonard Smalls nevét az Egrek és emberekben szereplő Lennie Small ihlette.

(ArpiHajdu és Réci )