tamas84

A történet helyszíne egy balatoni üdülő, amelyet Fikász Ferenc, ötvenéves vállalkozó, hatalmas adósságot nyakába véve kibérel. Terve a következő: őszre kifizeti az adósságát, és tetemes hasznot bezsebelve lerakja családja és személye boldogulásának alapjait. Természetesnek veszi, hogy ezen cél eléréséhez minden eszközt alkalmaznia kell: méregdrágán adja ki a szobákat, vizezi a sört, romlott húsból főz ebédet, földet kever a kávéhoz stb. És mindezt szigorúan számla nélkül! Vagyis az a típus, aki számára a piacgazdaság: erkölcsi fék nélkül gázolni a pénz irányába. Kizárólag a családjában bízik, bár bennük sem mindig. A felesége, a lánya, a veje és a feketepiacon… Több

Rendező: Tímár Péter
Forgatókönyvíró: Tímár Péter
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1998.01.29.

2021.01.30 Interfectorem Sabnock

Kissé túljátszott, vagy inkább túlripacskodott filmszatíra, ami sajnos gyengécske lett. Hiába Reviczky és Szacsvay, ettől csak még nyomorúságosabb az egész. Abszolúte nem életszagú, és nagyon erőltetett.

2017.11.13 indingo

Nagyon jó kis magyar vígjáték, és tényleg ilyenek vagyunk mi magyarok. Furcsa, hogy közel 20 éves már a film. Vicces a története és a szereposztása is elég jó.

2019.07.29 Ms. Akárki

Imádjuk. Sokszor megnéztük már tv-ben. Klasszikus humorú tipikus magyar vígjáték. Szétnevettem magam mindig amikor a vendégeket fogták szögekkelXD Egyedi látásmódú film az biztos.

2017.10.14 kevelin

Az egyik legjobb magyar film. Nagyon szeretem. Tele jó poénokkal. Tipikus magyar balatoni helyzetkép

2019.07.09 Bizsu82

Hozza azt a stílust és színvonalat amit a korabeli magyar vígjátékoktól megszoktunk. Kategóriájában jó. Jó humorú, szórakoztató, nézhető film, ajánlani tudom.

Tímár a film forgatása közben megsérült. Az egyik műanyag golyó a lövöldözős jelenetben gellert kap, és szemen találja. Később ezért lesz szemüveges.Szerző: harnas1207

A filmben látható furcsa mozgások okozója az a technika, amelyet Tímár előszeretettel alkalmaz. A színészek visszafelé mozognak és eltátogják a szövegüket, amit később magnóról a jelenethez igazítanak.Szerző: harnas1207

A film üdülős jeleneteit a budapesti Római-parton, a balatoni jeleneteit Balatonföldváron forgatták.Szerző: KaTuS55