Chatman   2017. 07. 16.

Fogalmam sincs, hogy mit láttam, valaki igazán megmagyarázhatná. :) Már eleve a főszereplőt nem tudtam hova tenni, mi egyáltalán a motivációja...hogy egyáltalán férfi vagy nő. Nekem egyébként nagyon bejött, és aki szereti a furcsaságokat, az mindenképp nézze meg!

kuba.pal   2017. 07. 13.

Nehéz megmagyarázni, de annyi bizonyos, hogy a Rózsaszín flamingók az egyik legfigyelemreméltóbb és legbizarabb vígjáték az utóbbi ötven évből. Nem mondanám kötelező darabnak, mivel eléggé erős idegzetek kellenek hozzá, minden esetre egy nagyon szórakoztató film.

John Waters
John Waters

A film befejezésének forgatàsakor Divine valóban elfogyasztotta a kutyaürüléket.

A zàrójelenetben nem talàlható vàgàs.

Sokak szerint a film szàndékosan a cenzúra elleni provokàció volt.

A Trash-trilógia első része.

John Waters egy személyben volt írója, rendezője, producere, operatőre, vàgója a filmnek. Tehàt ő volt az egyszemélyes stàb.

A rózsaszín flamingók című filmnek csak pár ezer dolláros volt a költségvetése, de hat milliós bevételt hozott.

Waters a Rózsaszín flamingókkal robbant be a köztudatba, 1972-ben.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.