Brian élete

Brian élete

Life of Brian
JRD

Jézussal egy időben, alig egy istállóval arrébb még egy kisded született, Brian. A fiú a sors különös játékaként úgy nő fel és éli az életét – annak minden nehézségével együtt, mint a szülői háztól való elszakadás, első szerelem, unalmas munka, a rómaiak utálata és az értelmes életre vágyás… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2024.02.22. | Netflix (2018.04.15.)
Forgalmazó: Pannonia Entertainment
Több

2023.08.30 JRD

Fikusz Kukisz és a többiek...

Ha megnézted a Gyalog galoppot, akkor a Brian élete szinte kötelezően megnézendő. Ma már egyértelműen a filmtörténet egyik legendás darabjává vált a Brian élete, melynek alaptörténete egyszerű: Brian pont ott született, pont akkor született, és pont ott halt meg, ahol a Messiás. Az 1979-ben bemutatott filmvígjáték a Monty Python legendás társulatának nevéhez fűződik. Nagyon angol, nagyon humoros, és nagyon-nagyon Python! Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin mind hozzájárultak a film sikeréhez. Ha tudni akarod, hogy milyen életet élt Brian (és persze fel vagy készülve a hamisítatlan angol humorra), akkor nézd meg mindenképpen! Mert érdemes. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2019.04.08 ArpiHajdu és Réci

Angol humorban nem ismernek tréfát

„Jóóól van, de eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól, vízvezeték-hálózattól, mit tettek a rómaiak értünk? – Békét hoztak! – Oh, békét…! Demagóg!” A Brian életéről nagyon nehéz elfogulatlanul ír... Teljes kritika

2023.08.29 Ahoj poplacsek

10/10 – Ami ebben nincs benne, az nincs is

Ez az a film, amit 1-2 évente meg szoktunk nézni egy haverommal, mert nem lehet megunni. Most volt itt megint az ideje, és ismét remekül sikerült szórakozni. A gyaloggalopp is jó, de a Brian élete egy nagyságrenddel rátesz. Majdnem minden mondata aranyköpés, és minden korban aktuális. Ja, ami a legjobb, hogy eredeti nyelven és magyarul egyformán zseniális, én mindenesetre javaslom így is és úgy is megnézni. Kedvenc jelentem, amikor Brian beszédet intéz a híveinek az ablakból, pontosan egy percben (that wasn’t a minute – yes, it was). Zseniális :)))

2017.07.10 Deku

Őszintén szólva nagyon nem tetszett ez a fajta történet. Plusz a felépítése is inkább volt bugyuta nekem mint szórakoztató és vicces. Szemöldök ráncolva néztem végig és vártam a nagy áttörést ami nem jött meg.

Jók a Monty Python-os fiúk,és annak aki vevő a fanyar,kissé savanyú,és szatírikus angol humorra,annak ez kötelező darab! Nekem az egyik kedvencem,és évente egyszer biztosan megnézem,ha olyan a hangulatom.

Pilátusnál levő katonák csak azt az instrukciót kapták, hogy ne nevessenek, különben nem kapnak fizetést, ezért próbálja mindenki visszatartani.Szerző: moviewer

John Cleese egy egyetemen tanulta az orvosi szakmát Graham Chapman-nel, de ő nem töltötte ki a gyakorlati időt, így nem szerezte meg a képesítést.Szerző: mamiéstöti2

Graham Chapman szakmáját tekintve orvosi képesítéssel bírt, bár a film készítése alatti sérülések ellátásán kívül sosem gyakorolta azt.Szerző: mamiéstöti2

Graham Chapman Amerikában élt ebben az időben, ezért csak 24 órát tartózkodhatott adómentesen angolföldön, és az UFO-s jelenetet Londonban vették föl, de sikerült 1 nap alatt.Szerző: mamiéstöti2

(2016. 07. 03.)
Megunhatatlan klasszikus a saját műfajában, viszlát Brian és köszi! 9/10 Több

(2018. 04. 20.)
Nehéz lenne szavakat formázni a Monty Python munkásságára, de nyilván nem ússzátok meg. A film zseniális nagyjából minden szempontból. Igazi klasszikus, ha még nem láttad, pontosan most jött el az ideje. Több