A burzsoázia diszkrét bája

A burzsoázia diszkrét bája

Le charme discret de la bourgeoisie

A burzsoázia diszkrét bája Oscar-díjat hozott a kiváló rendezőnek, Louis Bunuelnek. Ahogy a cím is sugallja a burzsoáziáról rántja le finoman a leplet, s diszkrét bájjal ábrázolja a főszereplők álmain keresztül e réteg valódi arcát.

(erare)

Julien Bertheau
Julien Bertheau
Jean-Pierre Cassel

2022.07.23 Reitman

Minél többször nézem, annal jobbnak látom!

2016.07.31 RókaÚr

Bunuel egy igazán klassz, abszurditásban is bővelkedő, művészi hangulatot sem nélkülöző filmet csinált. Természetesen itt is minden rétegbe bekukkanthatunk, a kétszínűség a hazudozás szféráiba, és a sumákságba, hogy mindezen disznóságok ki ne derüljenek...

2016.09.23 alien007

Valahogy ráakadtam erre a filmre, mert semmi mást nem találtam a tv-ben. Egy rakás beképzelt idiótát láttam. Ennyi.

A film összbevétele 198 809 dollár volt (imdb.com).

A filmben nincs zenei aláfestés, nincs más effekt, csak egy repülőgép zúgása hallatszik néha, de olyan erősen, hogy a szereplők beszélgetését is elnyomja. Persze mindez akkor, amikor olyan párbeszéd hangzik el, melyből megtudhatnánk valamilyen titkot, vagy épp egy korábbi dolgot magyaráznak el.Szerző: Bogi87

A filmben visszatérő képsor, amikor a 6 főszereplő egy úton gyalogol, nem beszélgetnek, egymásra sem néznek, csak a cipőjük kopogását hallhatjuk.Szerző: Bogi87

A központi figura a kábítószercsempész nagykövet, akit Fernando Rey, a Francia kapcsolatokból is ismert színész alakít.Szerző: Bogi87

A film megtörtént eseten alapszik. Bunuelnek egy barátja mesélte, hogy egyszer meghívást kaptak néhány ismerősével egy vacsorára, ahova el is mentek, de a házigazda rossz időpontot mondott, és a háziasszony neglizsében fogadta őket. A vacsorából persze nem lett semmi, letörten távoztak.Szerző: Bogi87