Amit tudni akarsz a szexről...

Amit tudni akarsz a szexről...

Everything You Always Wanted to Know About Sex But Were Afraid to Ask
Berto49

...de sosem merted megkérdezni Woody Allen ezúttal (is) kedvenc passziójának, vagyis a szexnek hódol. A hét epizódból álló filmfüzér szerelmi furcsaságokat mutat be, természetesen egyedi, csakis Woody Allen kamera-töltőtollához illő megközelítésben. A választ nyerő kérdések: Használnak-e a szexuális serkentőszerek? Mi a szodómia? Miért jutnak egyes nők olyan nehezen el az orgazmushoz? Homoszexuálisok-e a transzvesztiták? Mi az Ön perverzitása? Megbízhatók-e a szexológusok és a szexklinikák kutatásai? Mi történik ejakuláció közben? Az író-rendező-alkotó ezúttal nem elégedett meg a szimpla főszereppel, hanem négy különböző figura bőrébe bújt: egy gyászos végzetű udvari bolond,… Több

Rendező: Woody Allen
Forgatókönyvíró: David Reuben, Woody Allen
Premier (HU): 1984.02.23.

2023.03.13 uniterra

Hát, van benne igen gyatra rész. Főleg az első, meg egy másik. Én inkább siralmas próbálkozásoknak nevezném. A legrosszabb az, mikor ő a főszereplő. Azt képzelte magáról, humoros az alakítása, de inkább bosszantó. Egyedi, de egyedien rossz. Idővel rájött.

2019.05.02 Yosihiro

Amit tudni akarsz...

Szóval ezek az epizódok igazából nálam nem nyerték el a tetszést. Ugyan van benne humor ami jó de egyes részek igazából abszolút nem illettek bele. Ezért azt mondom több a rossz rész benne mint jó. Maga W. Allen jó szinész de ez akkor is gyenge teljesítmény. Ez egy közepes kategóriájú film ami nem érdemel többet és nem is nyújt többet. A történetek nem kapcsolódnak egymáshoz és így a mozi végén igaztából az epizódók amik megragadnak az emberben föleg a humoros részek. Komolyságot igazából nem találtam benne de a sexualitás több formáját bemutató részek nem jó propagandája az ember sexuális beállítottság megismertetésére. A film érzelmi világa inkább sötét mint derüs igazából pozitívumot nem találtam benne. A képi vágások és rendezésen is lehetne mit javítani. Nekem a helyszinek sem tetszettek és a hang sem volt úgy kiemelve ami nyomot hagyott volna bennem. Összeségében egy közepes nézhetö de nehezen emészthetö humoros vígjátékot kapunk amit valaki vagy kedvel vagy nem. Csak három csillagot adok mivel ez talán sok de W. Allen személye és szerpe miatt a film megüti a közepes szinvonalat. Üdv Yosi

2018.01.28 Berto49

A több önálló részből álló filmszkeccs első és utolsó része miatt „érdemelte” ki nálam a jó értékelést. Bár sokakkal ellentétben nekem nem kedvenc színészem/rendezőm W.A., tehetségét el kell, hogy ismerjem. Kern András hangja szinte hozzánőtt Allen-hez.

2015.02.04 alexxx

Nem hiányzik belőle a humor és irónia és hát a jóindulatúan malac és neurotikus szexuális megjegyzések és célzások.

2016.09.05 sipiarpi

Nos a tudás bővítés a témában nem elsődleges, de nagyon szórakoztató! Klasszikus zseniális Woody film! A több jelenetből felépülő mű részei nem azonos élvezeti értékűek, de mindenképpen érdemes megnézni. Burleszkbe illő poénokkal és a Woodyra jellemz... Több

Erin Fleming utolsó filmje. Szerző: dulkap

Írországban 1972-ben betiltották a filmet és csak 1980-ban mutatták be az ottani mozi vágatlanul a filmet. Szerző: dulkap

Woody Allen az egyetlen színész, aki nem csak egy részben látható. Szerző: dulkap

A film nagyjából három évvel jött ki az azonos című Dr. David Reuben által írt regény 1969-es megjelenése után.Szerző: dulkap