Szerepcsere

Ralph Bellamy
Don Ameche
Denholm Elliott
Eddie Murphy

Louis Wintherthorpe egy kegyetlen játék középpontjában találja magát, mikor főnökei, a vicces kedvű Duke fivérek fogadnak, hogy vajon ha egy bűnözőt ültetnek be Louis székébe, sikerül-e menő üzletembert faragni belőle. A választott bűnöző Billy Ray, aki megkapja Louis irodáját, lakását, míg… Több

Premier (HU): 1987.04.16.

2022.11.29 m.kaladze

Ebben a filmben nekem kivételesen nagyon tetszett, ahogy Jakab Csaba szinkronizálja Eddiet, ahogy Rudolf Péter is az Aranygyermekben és Csankó Zoltán is a Dzsentlemanusban. Pár perc kérdése és megszokja az ember, de azért mindenki tudja amúgy, hogy ha Eddie, akkor Dörner György.

2019.04.02 Puncs

Régi jó kis vígjáték, nem ez Eddie Murphy legjobb filmje, de simán meg lehet nézni többször is. Jó a szereposztás és a sztorija is érdekes, közben még szórakoztató is.

Jó a sztori,és nagyon ülnek a poénok is.Eddie Murphy csúcsformában,mellette Jamie Lee Curtis nagyon szuperül néz ki,és Dan Aykroyd is nagyot játszik a filmben. Ajánlott kategória.

2015.04.26 Bizsu82

Kategóriájában jól eltalált film. Szórakoztató, nevettető, és ma is helytáll, nézhető. Nem gagyik a poénok, valóban lehet rajta szórakozni és Eddie Murphy tényleg jobb alakításai között van.

2018.08.15 Norbert93

Eddie Murphy csúcsformában van a filmben és Dan Aykroyd sem marad el tőle. Jól felépített, nagyon vicces és lendületes vígjáték. Mindig jót derülök rajta.

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1983-ban.Szerző: dulkap

1983-ban a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

2010-ben elfogadtak egy olyan tőzsdére vonatkozó szabályt, amely meggátolhatja a filmben látható csalásokat. Ezt a mai napig Eddie Murphy szabályként ismerik.Szerző: kázsé

A Premiere 2006-os listája alapján a Szerepcsere egyike minden idők 50 legviccesebb filmjének.Szerző: kázsé