ArpiHajdu és Réci   2016. 08. 22.

Ritkán fordul elő velem, hogy egy vígjátékot kb két hét alatt kétszer is megnézzek, ám a Hivatali patkányoknak sikerült, pedig nem egy mai film, mégis ezerszer jobbnak találom, mint a manapság készült vígjátékok 90 százalékát. Egyrészt nagyon szórakoztató, az emlékezetes figurák (pl. Milton vagy Lumbergh) a végtelenségig el vannak túlozva, másrészt pedig egy finom kritika is van benne, s nemcsak az irodai munka világa felé, hanem úgy az egész kapitalista, meg céges gondolkodás felé. Én remekül szórakoztam mindkét alkalommal mikor láttam, ezért mindenkinek javaslom!

indingo   2018. 02. 11.

Alig történik benne valami. Kitalálják ezt a vírus dolgot, utána már másnap visszalépnének, de egy váratlan esemény megmenti őket. Ez kb. 20 perc alatt játszódik le.

harnas1207   2018. 12. 10.

A film maga nagyon gyenge, de amikor te is egy irodába dolgozol és felismered a munkatársaidat a szereplőkbe vagy nap mint nap átéled a filmbéli eseményeket, akkor nagyon is mókás lesz. Én élveztem, és szubjektíven jónak tartom a filmet, de nem kimondottan ajánlom.

Ragemarci   2015. 11. 21.

Kellemes szatíra az irodai munkáról

D. Wolfe   2016. 04. 26.

Többet vártam tőle, és nagyon meglepett, hogy a sztorija mennyire nem állt össze egy kerek egésszé. Inkább csak nagyon jó jelenetek voltak benne, de az összkép annyira nem nyűgözött le, a romantikus szálat pedig totál feleslegesnek éreztem. Azért nevettem rajta, nem is keveset, főleg a karaktereken, akik tényleg nagyszerű karikatúrák, főleg Milton.

Ajay Naidu
Jennifer Aniston
Gary Cole
Ron Livingston
Gary Cole

2008-ban a Entertainment Weekly a Hivatali patkányokat a 73. helyen beválasztotta a 100 legjobb film 1983-2008-ig című listájára.

(LionelMessi10)

2008-ban a film az ötödik helyen szerepelt az Entertainment Weekly a "25 nagy komédia az elmúlt 25 évből" című listáján, annak ellenére, hogy eredetileg rosszul értékelte a filmet.

(LionelMessi10)

12,2 millió dollár bevételt hozott a film.