DarkLion   2015. 11. 06.

Ez a film egy ígéretesen induló vígjáték lehetett volna, amely ugyan egy nagyon sablonos történetet dolgoz fel, mégis kihozhattak volna belőle valami Juno-féle sztorit, ám inkább elmentek a kissé beteg irányba, ami egyébként nem tett jót sem a történetnek, sem magának a filmnek. Jon Heder pedig egy egészen hangyányit ripacs egy komikus, csak sajnos nem olyan ügyesen, mint mondjuk Will Ferrell.

JamesBont   2015. 02. 13.

Én kedvelet a Napoleon Dynamite-ot, mert annyira eltúlzottak és szélsőségesek a karakterek, ugyanakkor annyira egysíkúak, hogy bár előre sejteni lehet, hogy fognak bizonyos helyzetekben reagálni és viselkedni, egy percig sem lehet komolyan venni az egészet, ahogy ez szerintem az alkotóknak sem volt célja. Így végül is egy elég szórakoztató filmet hoztak össze, ami egy hatalmas katyvasz, de ettől még élvezhető.

Bulki   2015. 01. 25.

Siralmas egy film, nem kifejezetten ügyes poénokkal, történettel és megvalósítással, de az érződik rajta, hogy egy bizonyos célközönségnek szól. Csak így viszont elvették annak a lehetőségét, hogy mások is értékelhessék. Nagyon belterjesnek tűnik az egész, mintha egy olyan dramaturgiai nyelven beszélnének, amihez kéne valami megfejtő kód, hogy vicces legyen. Így inkább a teljes értetlenséget váltják ki a közönség nagy részéből.

Jon Heder

Sokkal jobb szívvel tudom ajánlani, mint amennyire jól szórakoztam rajta, már csak azért is, mert tényleg a mai napig utánozhatatlan produkcióról van szó. több»

A film 44,5 millió dolláros bevételt termelt, ami a költségeinek a több, mint 100-szorosa.

(phanzetomox)

A Nevetséges Napóleon gyártási költsége alig haladta meg a 400 ezer dollárt.

(phanzetomox)

Jon Heder a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.